zvýšení spotřeby u 1.6i

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od Buchtič »

Nic proti, ale s tim kartonem/kobercem apod. s tebou nesouhlasím. Zabráníš tak proudění studeného vzduchu k motoru čímž se ohřeje rychleji, ale spíš než o toje hlavní důvod, že po otevření velkýho okruhu ti neklesne náhle teplota a už se ti to pak vůbec neohřeje.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Reklama
 

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od darko »

Buchtič píše:Nic proti, ale s tim kartonem/kobercem apod. s tebou nesouhlasím. Zabráníš tak proudění studeného vzduchu k motoru čímž se ohřeje rychleji, ale spíš než o toje hlavní důvod, že po otevření velkýho okruhu ti neklesne náhle teplota a už se ti to pak vůbec neohřeje.
jenže termostat při ochlazení motoru se zase uzavře,aby motor nepodchladil.Proto ten termostat tam je.Navíc pokud máš klimu,jejiž chladič je před chladičem motoru, tak o nějakém proudění nemůže být ani řeč.A i kdyby ,proudící vzduch by motor chladil a termostat se zase neotevře,protože nemá proč.Já osobně ani za mrazu ted s topením nemám žádné problémy.
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od Buchtič »

Jenže motor se ochladí od toho producího studenýho vzduchu. U motorů s větším objemem to není nejspíš tolik citelný a zvlášt když tam máš, jak říkáš, chladič klimy, kterej působí jako překážka.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od darko »

Buchtič píše:Jenže motor se ochladí od toho producího studenýho vzduchu. U motorů s větším objemem to není nejspíš tolik citelný a zvlášt když tam máš, jak říkáš, chladič klimy, kterej působí jako překážka.
neochladí,uzavřený termostat nechá proudit horkou kapalinu pouze v malém okruhu a motor udržuje v teple.A basta :D
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od kubiii »

Hlavně... tohle řeší snad jen ropáci, ne? U benzínu by si dal papundekl na chladič snad jen blázen :shock:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
maudi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2012, 22:15

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od maudi »

Caute. Taky jsem mel problem se spotrebou. Zabu jsem koupil v kvetnu a spotrebu jsem vubec nesledoval. Byl jsem nahecovany z fora, ze spotreba je +- 8 litru. Cele leto jsem jezdil s klimou a tahal jsem vozik. Pak jsem nad tim zacal premyslet a zjistil jsem, ze to cuca 10 litru na 100, coz me dost vydesilo. Dost lidi rikalo, ze ta klima muze udelat dva litry nahoru, takze jsem se trochu uklidnil. Jenze dieta neprisla ani na podzim a v zime logicky taky ne. Zvazoval jsem diagnostiku, ale kazdy rikal, ze to vetsinou ohledne spotreby nic neukaze. Jeden radil vymenit tesneni pod hlavou, ze je urcite praskle, dalsi pretesnit sani, treti vymenit katalyzator atd. Nakonec jsem jel na tu diagnostiku a ta ukazala na Lambda sondu. Byla mi doporucena japonska, stala 1700 kc. Vymenil jsem ji a je po problemu. Spotreba ted kolem 7.5 litru.
Mam tady na Frydecko - Mistecku jednoho velice ochotneho chlapika. Udelal diagnostiku zdarma, kdyz pak u nej objednate potrebne ND.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od kubiii »

Nemáte někdo zkušenost se spotřebou při přechodu na novější multiplu? Na jaře jsem pořídil model 2006 a kráska žere tak o půl litru víc než stará. U té jsem měl dlouhodobý průměr kolem 8,5l, nová mi žere skoro 9l i s větším podílem dlouhých trasách a čekám, kam spotřeba vyšplhá v zimě, která mi průměr vždy zvyšovala...

Motor je parametrově stejný, jen ted´ má malinko jiné typové označení...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: zvýšení spotřeby u 1.6i

Příspěvek od Mišan »

Mám také zkušenosti s lambdou. Neměnil jsem ji sice vlastně kvůli spotřebě, ale kvůli kvůli nepravidelnému chodu při určité teplotě motoru. Po výměně nejen že šel motor do klidu, ale ale jako vedlejší efekt poklesla spotřeba. A když se lambda měřila, tvářila se dobře. Je to jako u ostatních dílů, vše má svou životnost. Jestli máš na Lambdě 200 000 km, má to už prostě za sebou...
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“