pedál spojky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
krokodylek3
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 13 dub 2014, 15:38

pedál spojky

Příspěvek od krokodylek3 »

Ahoj,
otec má Fiat Punto 1.2 r.v. 1999 a dnes se mu zasekl pedál spojky nevíte někdo čím by to mohlo být.Moc děkuji za názory.
Reklama
 

armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: pedál spojky

Příspěvek od armaman »

Tam moze byt cokolvek nakolko spojka je mechanicka. Urcite by som skontroloval vsetky pohyblive casti a ci lanko v bovdene chodi bez problemu. Ak nie tak ho vymenit.
Nepises ci sa to stalo iba chvilkovo alebo ci stav trva aj nadalej.
Fiatu už "nefandím"
Uživatelský avatar
bassspencer
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 19 úno 2014, 00:50

Re: pedál spojky

Příspěvek od bassspencer »

jo treba napísať či pri potiahnutí pedalu spiatky sa vratil a či opätovnom stlačení pedalu zase ostal zaseknutý

EDIT: inak aj ja mám jeden dotaz mechanik na mojoj punte povedal že spojka zabera dosť vysoko čo je av pohode lebo je to nejaký samošteľ - čo asi znamená že sa sama prišteľuje ako potrebuje , zatiaľ nešmýka . čo myslíte je v mojom aute nejaký samošteľ ? :D a prípadne čo to je
Fiat Punto MK2 sporting "01 , 1,2i 59 kW .
Ex BMW e39 525TDS "96 105kW 6,8 l/100km
Ex VolksWagen passat B5 "98 1.8i 92kW 8,6 l/100km
Ex BMW e34 524TD "88 85kW 7,2 l/100km
krokodylek3
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 13 dub 2014, 15:38

Re: pedál spojky

Příspěvek od krokodylek3 »

Auto koupil před 14 dny a udělalo to pouze dvakrát pedál vrátil zpátky a potom mu to zase fungovalo pedál se normálně vracel co jsem zapomněl napsat tak pedál trochu vrže a spojka je ovládaná hydraulicky.
Naposledy upravil(a) krokodylek3 dne 25 dub 2014, 07:16, celkem upraveno 1 x.
krokodylek3
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 13 dub 2014, 15:38

Re: pedál spojky

Příspěvek od krokodylek3 »

armaman píše:Tam moze byt cokolvek nakolko spojka je mechanicka. Urcite by som skontroloval vsetky pohyblive casti a ci lanko v bovdene chodi bez problemu. Ak nie tak ho vymenit.
Nepises ci sa to stalo iba chvilkovo alebo ci stav trva aj nadalej.

Stalo se to pouze dvakrát za 14 dní co má auto spojku má ovládanou hydraulicky
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: pedál spojky

Příspěvek od rcmod »

U mně se sekal pedál kvůli hlavnímu spojkovému válci,který byl z plastu,přestal chodit volně a sekal se.Asi se nějak časem zdeformoval.Koupil jsem nový,kovový a je klid...
krokodylek3
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 13 dub 2014, 15:38

Re: pedál spojky

Příspěvek od krokodylek3 »

Tak jsem vyměnili brzdovou kapalinu a zatím to funguje.
Uživatelský avatar
eLPe
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 27 říj 2015, 19:26

Re: pedál spojky

Příspěvek od eLPe »

Mám podobný problém, auto som kúpil pár dní dozadu, len jedna jazda dlhá asi 80-90 km... a po tých 80tich keď som prišiel do mesta mi pri rozbehu - pri radení jednotky - zostával pedál spojky nie že úplne zaseknutý dole ale nechcelo sa mu hore, šiel tak po skokoch, trhane. Nešla pustiť plynulo proste. Nevedel som sa rozbehnúť. Prišlo mi to tak, ako na bicykli keď je niekde lanko brzdy zaseknuté :D . Neviete čo s tým? Skúsiť pozrieť ten valček, prípadne vymeniť brzdovku?
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: pedál spojky

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdá se mi to jako vadný Hl.brzdový váleček zadrhává,nevrací se (jest-li ho máš plastový tak to je ono)Vyměnit.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“