Fiat Brava - cvrlikání řemene

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Red
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 pro 2015, 17:23

Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od Red »

Zdravím,
vlastním Fiat Brava 1.9 JTD (2000). Před několika dny se začalo po nastartování ozývat cvrlikání (asi)z oblasti kde se nachází rozvodovej řemen (nikdy předtím se to nedělo) Ze začátku jsem tomu nevěnoval moc pozornost a postříkal jsem oblast okolo napínací kladky atp WDckem. Efekt to mělo minimální ale nějakej tam byl (šlo o sotva slyšitelnej zvuk tak jsem to nějak překousl) Včera auto stálo, ale teď jsem nastartoval a najednou slyším úplně neuvěřitelnej rámus, daleko silnější cvrlikání až pištění (museli to slyšet ještě o 5 ulic dál). Je moc riziko s tím jezdit (dojet aspon do servisu nebo tak) ? Případně čím by to mohlo být? Doufám že bude stači promazat vazelínou. Možná by to mohl být prokluz řemene, čím by se mu dalo zamezit? Děkuju za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od zdeno255 »

Asi myslíš remeň príslušenstva (klíma, servo a pod). Zhoď dole remeň aby si zistil či je to on alebo rozvodový. Kedy si menil rozvody a kedy remeň príslušenstva a kladky?? Zvykne zadrieť voľnobežka alternátora a potom remeň veľmi lieta a môže pískať. Po čase odíde napínacia kladka.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“