Blikání kontrolky žhavení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

Mám Fiat Bravo II 1,9 JTD 88 kW koupený jako nový v roce 2009. Teď bude tedy 7 let v provozu a najeto na něm je 115.tis. km. Od včera začala po nastartování problikávat oranžová kontrolka žhavení, předtím to nikdy nědělalo. Jinak problém se startováním nemám a ani s jízdou, prostě začalo to dělat z ničeho nic. Nejsem žádný odborník, ale logicky odhaduji, že bude v motoru asi něco špatně...otázkou je co. Zkoušel jsem číst v různých fórech, někdy i psali že to může dělat i vadný spínač brzdových světel nebo zadní světla (brzdové čidlo u Š Octavie),ale mě brzdy signalizují v pořádku. Přirozeně mě napadají žhavící svíčky, ale nevím...Už se s tím někdo u daného Fiatu setkal a poradí co s tím? Díky
Reklama
 

jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od jano207 »

Moze sa stat ze to moze signalizovat nieco ine ale tu je velka pravdepodobnost ze je nejaky zhavic k.o. Vymenit a jazdit dalej
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

jano207 píše:Moze sa stat ze to moze signalizovat nieco ine ale tu je velka pravdepodobnost ze je nejaky zhavic k.o. Vymenit a jazdit dalej
Vyměnit konkrétně co - ten brzdový spínač nebo všechny žhavící svíčky?
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od jano207 »

Pri tomto by som menil zhavice.Daj ich niekomu premerat pre istotu ked tak
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od zdeno255 »

Blikanie kontrolky žhavenia cca 30 s znamená že je nejaky problém s okruhom žhavenia. Buď žhaviče (jeden alebo viac - najčastejšie), alebo RJ alebo kabeláž.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

Tak jsou to ty žhavící svíčky - nechal jsem si to proměřit a 2 jsou prý špatné. Zatím ještě nastartuji, neboť mám auto v garáži. Objednal jsem BOSCH Duraterm a dnes mi dorazili. Nicméně ještě se zeptám, má někdo osobní zkušenost s jejich výměnou na Fiatu Bravo II? Díval jsem se do motoru a ten přístup k nim se mi zdá dosti obtížný = bohužel řekl bych, že se k nim může jak k penězům :roll:
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od zdeno255 »

Potrebuješ dobré náradie a dá sa to. Čo najdlhšie nástavce na malú golu a dlhý nadstavec (orech). Niekedy sa zvykne zalomiť lebo je zapečený. Ale zalomiť ho môžu aj v servise. S tým nič nenarobíš. Odporúčam na nových natrieť na závit jemne medenú vazelínu. Zlepšuje vodivosť a hlavne sa v budúcnosti nezalomí v hlave a pôjde pekne von.
Na marei som mal 3 zo 4 zlé a pohode štartovalo aj pri -10°C
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

Díky za rady...A jak dlouho ta výměna všech žhavících svíček tě zhruba trvala? Nedovedu si přesně vybavit přístup k těm svíčkám u motoru Fiatu Marea a Fiatu Bravo II a rozdíl. Ale určitě se musí něco sundat, aby se k nim dostalo...Je to dost vzadu.
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od zdeno255 »

Na novom Brave som to nerobil ale Stilo Croma a pod to majú skoro rovnako. Ak idú ľahko tak cca do pol hodiny.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

Trochu se bojím toto, že lehce vyndat nepůjdou...a mohou se zalomit jak jsi psal. Pak by bylo vymalováno :roll: Někde na nějakém zahraničním fóru jsem četl, že 1-2 dny před vyndáním doporučují použítí oleje jako např. WD-40. Nebo mě ještě napadla horkovzdušná pistole a nahřát je...
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od zdeno255 »

Ak je zapečený koniec žhaviča alebo závit tak tam sa WD ani nič nedostane.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Donic
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2009, 10:08

Re: Blikání kontrolky žhavení

Příspěvek od Donic »

Tak to naštěstí dopadlo dobře a žhavičky mám už vyměněné...A jsem rád, že se nekonal žádný katastrofický scénář se zapečením či zalomením :wink:
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“