Rozvody - zkušenosti

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od Negotiator »

Tak.....začalo se mi při studeném motoru a teplotních změnách počasí ozývat ze strany rozvodu takové divné pískání a už to dokonce po dvoudenním stání (po nastartování) zasmrdělo (to už mě silně znepokojilo) nemůžu přijít na to, co to je. Po 2-3 minutách pískání utichne a v tom dni už nikde nic nepíská - zase až po delším stání (mnohem silnější pískot je to ve dny, kdy se přes noc vysráží voda).


Diagnostika nic neukazuje
Řemen vyměněn, pískání trvá
Vyzkoušeno vypnutí klimy a topení, zda to nedělá kompresor a i když vše (co se týče topení a klimy) v autě povypínám, pískot stále trvá.
Vše "zatím" funguje, nikde nic nevibruje a při výměně řetězu zkoušeno, zda se vše bez zadrhnutí točí a vše ok.


Takže pokud nemáte radu a někdo z Vás se s tím nesetkal - tak mi nezbyde nic jiného , než vyměna rozvodu.

Tímto se chci tedy zeptat, na kolik Vás výměna rozvodů (samozřejmě komplet i s pumpou) vyšla?


Díky za rady a odpovědi
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Reklama
 

Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od zdeno255 »

Skús zhodiť remeň príslušenstva a tým vylúčiš všetky kladky. Ostanú už iba rozvody. Cena za INA a pod značkové sady od 100 - 120 € aj s pumpou. Cenu práce neviem robievam to sám. Môže to robiť aj alternátor.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Uživatelský avatar
fana333
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2013, 12:57
Bydliště: Litvínov

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od fana333 »

http://www.autodily-cardo.cz/nove/sada- ... 530056230/" onclick="window.open(this.href);return false;

2500 - 3000 kč plus práce cca 2,5 - 3 hodinky v klidu s pokecem
Fiat Stilo 1.6 16V LPG
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od RUBI »

Měl jsem to samé..
Vyměnil jsem klinovej řemen + napínák a hodně špatné byly vodící kladky a je po problému..
sulino611
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 17 lis 2015, 16:20

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od sulino611 »

Moze to sposobovat aj velka zataz na altik po vysokom odbere elektrickej energie z baterie. Najma po zhaveni v zimnom obdobi. Teda aspon tak nejak mi to vysvetloval mechoš. Po znovudobiti baterie na urcitu hranicu sa piskanie stratii.. Po kupe novej baterie sa piskanie o dost zredukovalo no po dlhsom stati 24+ sa piskanie na par sekund objavi ale len zanedbatelne.
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od Negotiator »

U mě to byly rozvody.

Vše bylo pohledově i ručním vyzkoušením ok......jedna z kladek byla vyosena, coz neslo bezne poznat, az pri vysokych otackach se to rozvibrovalo.

Vyměněny rozvody a teď vše ok.....mam tam Contitech - snad to chvíli vydrzi
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od Vitaml »

Nemohla by to být třeba ucpaná některá mazací tryska na ložisko vačky ??????????????
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Rozvody - zkušenosti

Příspěvek od Negotiator »

Tak teď už Ti to nepovím - vše je vyměněno....nicméně se mě (alespoň prozatím) tento problém již netýká. Pokud u mě vejde v aktuálnost, samozřejmě prozkoumám i tuto možnost.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Odpovědět

Zpět na „Croma“