Vrzani zadni Napravy...

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
joshmathew
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2010, 17:17

Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od joshmathew »

ahojte vseci vlastnim stilo MW 1.9jtd 85 kw vzdy pri prejeti nerovnosti se ze zadu ozyva takove skripani az ych rekl vzani ci co:( uz to dlouho posloucham a snazm se najist uz bylo i auto na zvedaku a porad nic:( a z venku to jde hodne slyset:( ekuji za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od radekrat »

Ja sem mel spis tupy rany a to byly silentbloky v cudu. Jsou tam olejovy a proste to prasklo a mlatili na sucho .. vrzani sem mel vepredu, a to bylo pro zmenu horni ulozeni tlumicu.
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od Sirk9 »

nejspíš to budou opravdu zadní silentbloky, když jsme byly v bazaru koukat na jedno Stilo, také to vrzalo, když rozhoupeš zadek auta a vrže to, jsou to silentbloky.
Mě zase ted vzadu na jedné straně něco mlátí, jako by tupá rána, když jedu po větší nerovnosti, při menší to nic neudělá, taky mě napadalo jestli není prasklá pružina nebo tlumič v háji.V neděli nám bude dělat příbuzný rozvody, tak mu řeknu at se na to podívá.Ještě mě lupe ve volantu, když couvu nebo se rozjíždím a točím volantem, ale lupe v tom i na místě, když točím volantem z leva do prava a zpět.(udajně by to měly být ložiska horního uložení tlumičů).
joshmathew
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2010, 17:17

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od joshmathew »

no prave kdyz rozhoupu tak nic :( jen kdyz jedu je to takove pisklave vrzani takove proste divne ze jen pip piiip piip pip :) rany mam od zadu z prave strany a to mam urvanou pruzinu :) takze zitra me ceka vymena......a na rozvody jdu v pondeli prave..... a zitra mi budou menit jeste prave rameno budu davat febi 3200 kc :( a prave jak rikas to lupani mi obcas dela to rameno spis tluceni pri zataceni a rozjizdeni se v rejdu.....jinak delal jsem i zadni loziska panove min tyden hucelo mi to jako krava :( ale vymena je paradni slo to krasne.... jen me strasne sere to vrzani :( a ve cvrtek jedu na dovcu do recka tak bych to chtel odstranit :(diky za rady
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od radekrat »

Sirk9 píše:nejspíš to budou opravdu zadní silentbloky, když jsme byly v bazaru koukat na jedno Stilo, také to vrzalo, když rozhoupeš zadek auta a vrže to, jsou to silentbloky.
Mě zase ted vzadu na jedné straně něco mlátí, jako by tupá rána, když jedu po větší nerovnosti, při menší to nic neudělá, taky mě napadalo jestli není prasklá pružina nebo tlumič v háji.V neděli nám bude dělat příbuzný rozvody, tak mu řeknu at se na to podívá.Ještě mě lupe ve volantu, když couvu nebo se rozjíždím a točím volantem, ale lupe v tom i na místě, když točím volantem z leva do prava a zpět.(udajně by to měly být ložiska horního uložení tlumičů).
Ta tupa rana je natuty silentblok. Proste vytece olej a pak to takhle mlati.
kápa888
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 čer 2011, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od kápa888 »

Ahoj,
měl jsem podobné projevy vrzání zadní nápravy. Přišel jsem na to, že to způsobuje uložení kabelu/potrubím (asi brzdová soustava :( ) v oku, které je umístěno u zadního blatníku (ve směru jízdy). To oko je viditelné bez sundání zadního kola. Mě to dělalo na straně řidiče.
Na tom vedení je taková gumová prostupka, která se prodřela a tím pádem se prodřela izolace potrubí a potom to šlo kov na kov. Vrzalo to více za sucha, když bylo mokro, tak to bylo lepší :D
Stačilo opravit izolaci na potrubí, vrátit gumovou prostupku na své místo a už je ticho.
dancozpe
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2010, 11:01

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od dancozpe »

Tak ja som dal tento tyzden vymenit zadne silentbloky, lebo mi tiez buchali. Teraz mi pre zmenu vzadu nieco vrzga :)
Inak cena za silentbloky 2 x 30€, ked uz som bol v servise, tak som dal vymenit sviecky a pletenec vyfuku.
Cena za diely spolu 100€ a praca 150€ (!). Co uz, na parkovisku pred panelakom to neurobim :(
Uživatelský avatar
Pivkar2
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2012, 17:52
Bydliště: Trenčiansky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od Pivkar2 »

Zdravim, mam tento isty problem. Strasne mi tlcie zadna naprava. Nasiel som si na nete aj silentbloky za cca 30 eur. Len sa chcem spytat ci to uz niekto menil aj sam doma? Ak by to nebolo tazke a dalo by sa to spravit v pohode, tak nebudem zbytocne platit servis-akom. Mate s tym niekto skusenosti? Prip. nejaka ina stranka na tie bloky ? :wink: Diky vopred páni.
3dv. Stilo 1,9 JTD 85 kw
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od Sirk9 »

Pivkar2: Výměna není až, tak jednoduchá, hlavně je lepší sundat celou nápravu a potom mít lis...viz. odkaz, kde to popisují.

http://www.milan.konzum.sk/stilo_silent ... apravy.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od slavek311 »

Dnes jsem vyzvedl ze servisu mé Stilo.Výměna zadních silenbloků - 3750 Kč za práci a materiál,záruka 2roky.
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
pavel0112
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 kvě 2014, 11:47

Re: Vrzani zadni Napravy

Příspěvek od pavel0112 »

Ahoj
Mam bravo 1.4 12V a zacalo neco podezrele vrzat od pravyho zadniho kola pri prejezdu nejake nerovnosti nebo staci jen kdyz rozhoupu zadek auta vlastni silou.kovovy zvuk to neni. dekuju za rady.
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od elvis.jarous »

Já dneska zadek zvednul.....
vyhodil jsem tvrdý sportovní pera a dal normální kayaby.
Rotvrzal se mi jeden zánovní tlumič.
Zejtra mě čeká to samý na předku.
Ta lepší práce.
Na zadku nejde na péra pořádně nasadit stahováky díky silné nápravnici a kotouči.
Pomáhal jsem si vázacíma kurtama :mrgreen:
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
robinoplistil
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 19 lis 2014, 22:36

Re: Vrzani zadni Napravy...

Příspěvek od robinoplistil »

cau taky mam nasrot napravu ma cenu menit i takový ten doraz v pruzine diky
Odpovědět

Zpět na „Stilo“