Co vam vadi na brave

Moderátor: peta.smolik

Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

Zadne svetla,asi sa to asi ani vyriesit neda.mam rocnik 2011 a ziadny ulomeny plast u rucnej a ani volant sa mi nesupe.....Inak ja osobne si myslim ze vzadu je miesta dost...Je to len opticky klam kedze su male okna a tak to posobi stiesnene...mam 187cm a za seba si sadnem ok...lepsie sa mi cestuje vzadu ako na mieste spolujazdca...
Reklama
 

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od rogi »

pozerál niekto z Vás na tie zadné svetlá? Asi nie, sú dvojpláštové :wink: navrtajte si dierku a nebudú sa rosiť ak Vám to vadí :mrgreen: Mne je všetko uplne u p... hlavne že je funkčne a nekazí sa :wink:
Z bodu A do bodu B ma tak isto odvezie ako auto za 100000€, mám to ako presúvadlo do práce a s práce. Nie len Bravo od Fiatu ma svoje muchy, majú to aj ine značky od iních výrobcov :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od bajo777 »

po 5,5 roku a 103000km:

blbosti:
- diera pri rucnej, uz je kupeny diel 20,-e v autorizaku, len este caka na vymenu...
- zadny znak sa volako cudne tvari
- netesny luft box - deformacia teplom od vyfuku
- zhasinajuci displej radia /vymena za nove v zaruke/

vazna vec - porucha:
- oprava rapkavej prevodovky - 2 loziska zle pri 65000km :shock:

inac spokojnost, jazdim lacno /LPG/, zatial len stierace, oleje /motor 12000km, prevodovka pri oprave.../, filtre, brzdovka, strojny servis klimy a domace cistenie 1x rocne
myslim ze to bola dobra volba napriek vsetkemu, je to v pohode auto, dufam ze mi este dlho bude robit radost, lebo stale super vyzera a navyse velmi slusne a prijemne jazdi :wink:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
dmbiker
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2013, 08:02

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od dmbiker »

ahojte. ja mam pravdepodobne jeden z posledne vyrobenych, resp. na slovensku kupitelnych ako "nove" multiairov turbo. Neviem ci to je tym, ale to auto je perfektne. Vyrobene v juli 2013. Najazdene 69 tisic. Vazny technicky problem zatial ziadny. Rozhodne je viac veci, co by som napisal, ze sa mi na tom aute pacia, ako tych co boli zle, alebo sa mi nepacia. Toto by vsak mohol byt moj list veci, co sa im podla mna na mojom aute nepodarili.
1. neviem cim to je, ale na automatickej klime musim davat v lete teplotu o cca 2 stupne nizsiu ako som daval na predoslom Grande Punto 1.4 Sport. Tiez som si vsimol, ze ten "automat" funguje nejako divne. Teraz som tu cital, ze to mozno moze byt aj "problem". Ked mu nastavim nejaku teplotu, tak teplota v aute pocitovo vzrastie viac ako by mala a az potom ju zacne chladit. Si o tom myslim, ze snimac teploty je umiestneny nejako nestastne. Ale ak mate o tom viac info, prosim odpoved.
2. Ked spolujazdec zapne pas, tak v tej kotve pri sedadle to niekedy vrzga. Normalne, pohybujes tym zeleznim co je na pase a v tej krabicke to vrzga. Urcite by to vyriesilo trosku WDcka, ale asi tak ma to serie, ze som to za 2 a pol roka este nepremazal.
3. Mohli dat bedrovu opierku aj do sedadla spolujzdca. U mna isli sedacky hned v prvy den do najnizsej polohy. Avsak, on zliezol dole len sedak. A tym sa opora chrbta dostalo dost mimo u spolujazdca. Celkom otrava cestovat v tom. Ale kedze vacsinou sedim za volantom.....
4. Inzinieri by mali konecne vymysliet nejaky jednoduchsi system na ukotvenie ziaroviek. Strasne ma seru tie pruzinky. Asi som mal smolu na ziarovky, ale za rok a pol som vymenil asi 4 pary. Tieto co mam teraz a su to rovnake ako 3 pary pred nimi, osram night braker plus (ci tak nejako), tam uz drzia aspon rok a pol.
5 Ozaj. Svetla. To je fakt tragedia. Mega tragedia. Neviem ako sa jazdi so xenonmi, ale tieto lampasiky standardne to je mega fail. Ked je mokra cesta vidno podla mna uplny holy cock. Aj pri jazdach vecer, ked ide nieco oproti, tak svetla fiatu uplne zaniknu a jazdim po pamati.
6. Povedal by som, ze Grande Punto Sport jazdilo lepsie. Myslim tym, ako prechadzalo zakruty. Este konkretnejsie, moment ako sa do tej zakruty vchadzalo. Na vrch k tomuto bodu, svokor ma Nissan Qashqai. Stacilo mi raz sa previest cestou co chodim kazdy den. Taka seria zakrut. To auto je podvozkovo niekde uplne inde ako Bravo na seriovych 18stkach so "sportovymi" tlmicmi z vyroby. Ja mam pri Brave pocit, ze medzi natocenim volantu do zakruty a tym, ze to auto tam naozaj ide ubehne strasne vela casu. Je pre mna tazke odhadovat nacasovanie natocenia volantu, aby som zakrutami presiel rychlo a hladko. Tazko sa mi to opisuje, to treba asi zazit a mat odjazdene.
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Mischo »

cauko v podstate vsetko co bolo napisane zdielam . Co sa ma pokazit to sa pokazi cize tak to aj berem. Podvozok je fakt tragedia ci uz predna naprava respektive jazdne vlastnosti. Silny motor a spodok proste nestiha. Mal som pozicanu 500x 4dni a tam je podvozok perfektny (samozrejme nove auto). Keby mala motor z brava alebo bravo jej podvozok tak nemam ziadne vyhrady :D.
500X Multiair 140
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od bajo777 »

DMbiker... daj si nastavit svetla regloskopom...ja som zacal vidiet az po prvej STK, ked mi to chlap zdvihol :shock: , z fabriky je to nakocku... :oops:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

Hm,mam rocnik 2011 a myslim si ze podvozok je ok..Kolesa 16tky.Samozrejme musi byt aj cesta ok.Na rozbitom asfalte si vie zadna naprava poskocit...Mozno ze bravo pred faceliftom jazdi horsie....Inak vy co mate diesle,samozrejme ze nebudete jazdit ako my s benzinami...Mate tazke motory kt. nie su prave najlepsie umiestnene....
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“