búchanie od prednej nápravy bravo 2

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od Vitaml »

Aha, tak to jsem nevěděl, asi to líp sedí v zatáčkách, že? U myho Punta je to ještě na pevno.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od alienjar »

Mám také to samé. Jen mě to dělá, když se předek jakoby zhoupne. Při přejezdech nerovností nic. A také jen, když je zima. Před čtrnácti dny jsem vyměnil čepy řízení (byla tam vůle) a při té příležitosti i čepy na ramenech a dělá to pořád. Když jsem to měl na zvedáku, vyzkoušel jsem snad všechny vůle a tahal za kde co a výsledek? Náprava je tuhá, nikde nic nebouchá, nemá vůle a přesto, když přejedu nějaký hup (i mírný) tak to na přední nápravě zavrže. No nevím, tak zkusím vyměnit tyčky stabilizátorů (jen tak pro klid) a budu čekat na oteplení :-)
Ještě jeden poznatek, před týdnem jsem měl auto na výměně rozvodů (Praha - Imofa) a asi týden to bylo v naprostém pořádku. Nic nevrzalo, nebouchalo, ale jak píšu, jen asi týden po servisu. Tak mě napadá, jestli to nedělají nějaké silentbloky, které v servisu museli kvůli výměně povolit a zase utáhnout.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
zajdap
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 lis 2015, 15:35

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od zajdap »

Jen orientacni otazka, kolik si dal za rozvody? Taky me to ceka, mam 5 let a skoro 100 tis Km.

K tomu bouchani, u Stila 1.9 JTD mi klepala jedna stabilizacni tycka a po zvednuti na zvedaku v servisu to nebylo skoro poznat az pak se na to muselo vzit pacidlo a zjistit se vule. Nyni se taky chystam na stabilizacni tycky, protoze zacinaji na ceskych silnicich mit dost :)
Uživatelský avatar
Panko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 črc 2011, 09:33

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od Panko »

Přesně tak, to je i můj případ. Právě jsem tyčky stabilizátorů už podruhé vyměnil. Vydržely 5 let, 40 000 km, teď je to paráda. :wink:
Bravo II 1,9 110 KW - modrá
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od alienjar »

Tak stabilizační tyčky vyměněny a je to zase o stupeň lepší, ale vrže to stále. Málo, ale přeci. Ty rozvody stály 5600,-Kč komplet.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
zajdap
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 lis 2015, 15:35

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od zajdap »

Jakou znacku jste kupovali stabilizacni tycky? a kolik cena?
Uživatelský avatar
Panko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 črc 2011, 09:33

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od Panko »

Koupil jsem je v autozet.cz, FEBI BILSTEIN 19469 - Tyč stabilizátoru za 244,- za kus. :?
Bravo II 1,9 110 KW - modrá
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od alienjar »

Také Febi 19469- cena 204,-Kč v Cardo autodíly.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od amiga »

febi nikdy viac,normalne sa mi odtrhol cep od nej.mal som ich tri mesiace.. vymenili mi ich za meyle hd a zaruka je tam 3 roky.doplatil som ,ale nelutujem.je to moje auto a investujem do kvality
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od alienjar »

Vrzání pokračuje, ale mám vykoumané, že to budou gumové silentbloky tyče stabilizátoru. Ne tyčky (kosti), ale ty dvě gumy, co drží celou tyč stabilizační. Má někdo praktické zkušenosti s jejich výměnou? Koukal jsem, že jsou rozříznuté, tzn. že odšroubuji jen domeček, co je drží a nacvaknu nové? Dělal to už někdo? Pokud ano, díky za poznatky a případnou radu.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Příspěvek od mr.brain »

Je to stejné jako třeba na Octavii, ten držák většinou je na jednom šroubu (je to kus plechu) a gumu pak ze stabilizátoru stáhneš (nebo rychlejc rozříznes :) ) Nejhorší při montáži je to tam vsadit (gumu na stabilizátor). Na VW se prodávají sady i s tím plechovým držákem, tak třeba na Fiata taky...
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od alienjar »

Tak gumy stabilizátoru koupeny (á 51Kč). Dnes jsem demontoval kolo, kosti a dva šrouby, které drží ten domeček s tou gumou. Vše šlo hladce, ale ta guma drží v kovovém držáku, který se mi nepodařilo rozklapnout, abych mohl vyměnit tu gumu. Proto se ptám, když demontuji kosti a oba držáky stabilizační tyče, půjde vytáhnout celá tyč ven do boku auta? Ptám se proto, že by bylo mnohem pohodlnější ty gumy dělat mimo auto. Dnes jsem měl málo času a auto potřebuji, proto jsem to nezkoušel.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od amiga »

alienjar píše:Tak gumy stabilizátoru koupeny (á 51Kč). Dnes jsem demontoval kolo, kosti a dva šrouby, které drží ten domeček s tou gumou. Vše šlo hladce, ale ta guma drží v kovovém držáku, který se mi nepodařilo rozklapnout, abych mohl vyměnit tu gumu. Proto se ptám, když demontuji kosti a oba držáky stabilizační tyče, půjde vytáhnout celá tyč ven do boku auta? Ptám se proto, že by bylo mnohem pohodlnější ty gumy dělat mimo auto. Dnes jsem měl málo času a auto potřebuji, proto jsem to nezkoušel.
nepojde vytiahnut,musis ud povolit,alebo dat dole napravnicu..mne to tiez menili
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od Maciak87 »

Aj mne stale cosi vrzalo..Raz to islo akokeby z predu,niekedy zo zadu...Pri prezuvani som zistil ze mam ulomenu zadnu pruzinu..Iba kusocek z nej...Pruziny uz mam vymenene..A bravko je krasne tichucke aj ked idem po rozd..nej ceste :D
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: búchanie od prednej nápravy bravo 2

Příspěvek od jano207 »

Ked som to menil na stile tak som povolil tie dva sroby a kladivom a majzlikom som tie dva plechy od seba odlepil.Oni su len pribodovane tusim.Slo to uplne v pohode.Netreba ziadnu napravnicu davat dole.To treba len v pripade ak menis komplet celu tyc
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“