svítí kontrolka motoru (EGR ventil)

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
David920
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 kvě 2015, 17:34

svítí kontrolka motoru (EGR ventil)

Příspěvek od David920 »

Zdravím, mám fiat Bravo 1.6 jtd 2008, najeto 185tis.km. Před dvěma týdny se mi rozsvítila kontrolka motoru, na diagnostice to vyhodilo tyto dvě chyby:

P0490 - ventil recirkulace splain,
P0487 - pozice ventilu EGR.

Chyby byly smazány a dnes po 14dnech se kontrolka opět rozsvítila. Auto startuje i jede pořád stejně, ztrátu výkonu nepociťuji. Nějaké rady co s tím, kolik peněz si připravit?
A další dotaz je, zda nemáte tip na nějakého automechanika co dělá Fiaty v okolí Frýdku Místku, Třince, Ostravy, atd.. V autorizovaném servisu mi řekli, že za výměnu EGR ventilu včetně práce chtějí 7000,-Kč. Nebo prý možná pomůže jen přočištění (cca 1500,-Kč)

Díky za všechny rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Moos
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 kvě 2016, 08:33
Bydliště: Ostrava

Re: svítí kontrolka motoru (EGR ventil)

Příspěvek od Moos »

Čau,
měl jsem stejný problém, pomohlo vyčištění a od té doby je klid. Pokud je vadný, tak tě nový přijde na přibližně 3500,- a vyměnit jej zvládneš v pohodě sám.
Fiat Bravo 2007 1,9 88kW
David920
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 kvě 2015, 17:34

Re: svítí kontrolka motoru (EGR ventil)

Příspěvek od David920 »

Tak auto bylo v servisu na pročištění EGR ventilu - mechanik říkal, že moc zanesený nebyl, takže nejspíš problém se svítící kontrolkou motoru budete přetrvávat. Po nastartování ještě v servisu se kontrolka opět rozsvítila. Pak jsem nastartoval motor znova a odteď kontrolka nesvítí... uvidíme po pár dnech.

Takže asi budu muset nechat vyměnit EGR ventil za nový, mechanik mi ho dokáže sehnat za 4400,-Kč. Má někdo tip, kde by se dal sehnat levněji - případně prosím odkaz. Jedná se o Bravo 2008, 1.6 jtd multijet, 77kw.

Nebo je nějaký jiný způsob jak tohle vyřešit? Třeba odstranění EGR ventilu, zaslepení a úprava softwaru, aby nevyskakovala chyba? Musím to vyřešit co nejdřív, protože v červnu mě čeká STK.

Díky za všechny reakce.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: svítí kontrolka motoru (EGR ventil)

Příspěvek od JardaK. »

David920 píše:Tak auto bylo v servisu na pročištění EGR ventilu - mechanik říkal, že moc zanesený nebyl, takže nejspíš problém se svítící kontrolkou motoru budete přetrvávat. Po nastartování ještě v servisu se kontrolka opět rozsvítila. Pak jsem nastartoval motor znova a odteď kontrolka nesvítí... uvidíme po pár dnech.

Takže asi budu muset nechat vyměnit EGR ventil za nový, mechanik mi ho dokáže sehnat za 4400,-Kč. Má někdo tip, kde by se dal sehnat levněji - případně prosím odkaz. Jedná se o Bravo 2008, 1.6 jtd multijet, 77kw.

Nebo je nějaký jiný způsob jak tohle vyřešit? Třeba odstranění EGR ventilu, zaslepení a úprava softwaru, aby nevyskakovala chyba? Musím to vyřešit co nejdřív, protože v červnu mě čeká STK.

Díky za všechny reakce.
Pokud myslíš svítící žlutou kontrolku se symbolem motoru (v manuálu je popisovaná jako systém EOBD/vstřikování), tak u mě nastal problém zhruba ve stejných kilometrech, jako u tebe. Po několikerém nastartování zase sama zmizela a ve Fiatu si s tím moc neporadili. Zeťák mi poradil, ať změním čerpačku (myslím čerpací stanici), tím pádem i naftu, tak jsem přešel z Makra k EuroOilu a pomohlo to. Ve Fiatu mi vyměnili (pro jistotu) palivový filtr a od té doby mám klid. S tím mechanikem bych taky mohl poradit, je z Frýdku, ale pokud máš zájem, písni mi na SZ.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“