Svítí žlutá kontrolka motoru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiřin
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 úno 2014, 00:01
Bydliště: Trutnov

Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Jiřin »

Zdravím, včera se mi rozsvítila žlutá kontrolka motoru za jízdy a doteď nezhasla V manuálu jsem se dočetl, že jde o kontrolku soustavy eobd nebo tak nějak. Chci se zeptat, jak mám dál pokračovat a zda-li můžu s autem jezdit i přes rozsvícenou kontrolku. Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od rossi »

značí to nějakou chybu čidla který ovlivnuje chod motoru.chvilku se s tim dá jezdit,ale nejaký dálkový trasy určitě ne.Co nejdřiv na diagnostiku.Stačí někdo kdo má http://www.multiecuscan.net/ a umí vyčíst chyby.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Jiřin
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 úno 2014, 00:01
Bydliště: Trutnov

Re: Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Jiřin »

Měl jsem opravovaný výfuk (nový vlnovec a kus trubky), mohlo by to být i tim? Auto startuje i jede normálně..bez cukání či nepravidelností.
Uživatelský avatar
dedii
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 led 2008, 22:42

Re: Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od dedii »

skontroluj kabel s lambdasondy ci sa neroztrhol , nespalil , neposkodil pri oprave vyfuku
Punto 55 1.1S 40kW r.96 ; 3D ; prejdená TransAlpina 2163mn.m.-Transfagaras-Bukurešť 2235km
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Cabuto »

No zkontrolovat mužeš jen tak nějak pohledem ty lambdy já mám 2 nevím jak ty na obě ale vidím ze strany kde je baterka jinak ale rozhodně potřebuješ diagnostiku ono to může bejt cokoliv od ulhávajícího čidla teploty, otáček kliky, nebo vačk,y lambdy, zapalování vše možné kevšemu nic nemusí bejt vyloženě upa mimo ale jen neukazuje zprávně stačí že ti čidlo vačky ulhává jen o malinko a už to nesedí a hle kontrolka :) kevšemu nevím co tam máš za motor ale 1.2 16v na to čidlo trpí :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
nosil
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2016, 06:02

Re: Svítí žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od nosil »

Nebo to může být špatným palivem. Pokud Ti kontrolka po několika startech zhasne, neboj se. Ale diagnostika neni špatná....
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“