spotřeba 1.2

Moderátor: peta.smolik

vossák
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 16 zář 2016, 16:40

Re: spotřeba 1.2

Příspěvek od vossák »

Ty 2l to samozřejmě nežere na volnoběh

Ten počítač neumí prostě aktuální spotřebu při volnoběhu,stejný jev lze pozorovat u 1Octávky se starším typem počítače,při vyřazení tam zůstane nějaká poslední hodnota po ubrání plynu,ty novější O1 už toto uměly a spotřebu na volnoběh u TDI to ukazovalo aktuálně,většinou kolem 0,4L/h

Tady to bude počítám naprosto obdobný sytém

Spíš mě zaráží ta spotřeba po městě,to máš docela hodně nízkou na 4x4,dalo by se říct,že rapidně nižší než uvádí hodně optimistický výrobce,přepočítávals to i na kalkulačce ručně?
V tom palubním počítači jdou provádět diagnosticky i korekce spotřeby a ukazované hodnoty jdou snižovat a zvyšovat dle toho,kde je reál

Pokud ti to takto opravdu vychází,tak budu muset přehodnotit svůj styl jízdy :D je ale fakt,že jezdím i občasně v terénu
Reklama
 

pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: spotřeba 1.2

Příspěvek od pavproch »

taky pindica 1.2i 44kW 4x4 MY2006


mně to ty 2 litry ukazuje taky.... :mrgreen:

(samozřjmě tomu nevěřím)

jinak průměr mám 6 až 8, někdy aji přes 10 a to po městě nejezdím vůbe, zato s tím jezdím velmi krátké trasy (občas) a jindy ae zase snažím s tím uštvat a předeštvat něco výkonnějšího.... :mrgreen:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
vossák
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 16 zář 2016, 16:40

Re: spotřeba 1.2

Příspěvek od vossák »

To já se už raději ani nesnažím něco uštvávat,s tou 4x4 to fakt nemá smysl,jsem rád,že se to vůbec nějakým způsobem odvaluje dopředu.Třeba dneska jsem si v tom vichru venku připadal jako na pionýru,jakmile se to trochu opřelo do kastle,auto úplně rapidně zpomalovalo a musel jsem tomu hned přišlápnout
Co tomu ale nelze upřít,je,že to bere hezky odspodu díky krátkým kvaltům a vyššímu zdvihu než vrtání,což je v terénu použitelnější na pomalou tichou jízdu

Jinak je to chcíplé jako prase a nad 100km/h už se nemá smysl ani pohybovat,je to už v podstatě jen měnič zvuku.Dalo by se říct,že to je co se silnic týče úplně nejlínější auto,co jsem kdy vlastnil

Předtím jsem měl subaru Justy 1.3 4x4 a to byl teda oproti tomuto oheň

V rodině máme ještě swift 900ccm 39kw a to je taky docela oheň opŕoti tomuto

Píšu tedy celou dobu jen o silnici,v terénu to auto nemá konkurenci v této třídě

Nevím,jak ta 1.2 jede ve dvoukolce,ale tady to teda požitek opravdu není a člověk si mnohdy až klepe na čelo,koho to napadlo.Doufám,že ten motor bude,když už nic,alespoň spolehlivý

Máš to taky tak?
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: spotřeba 1.2

Příspěvek od pavproch »

jo, je to leniffka, ale moje a mám ju ráth... :D

leniffka proto, že bohužel (bohudík) totiž mi doma (a v práci) v garáži stojí tři jiná auta dohromady se 16 válci a 522 kW.... :mrgreen:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
BeerRudolf
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 04 kvě 2016, 10:13

Re: spotřeba 1.2

Příspěvek od BeerRudolf »

Spíš mě zaráží ta spotřeba po městě,to máš docela hodně nízkou na 4x4,dalo by se říct,že rapidně nižší než uvádí hodně optimistický výrobce,přepočítávals to i na kalkulačce ručně?
V tom palubním počítači jdou provádět diagnosticky i korekce spotřeby a ukazované hodnoty jdou snižovat a zvyšovat dle toho,kde je reál

Pokud ti to takto opravdu vychází,tak budu muset přehodnotit svůj styl jízdy :D je ale fakt,že jezdím i občasně v terénu[/quote]

Přepočítával a vyšlo to na 5,6. Takže to víceméně sedí. Ještě jsem zapomněl upozornit že tankuji pouze 98+ u RobinOilu.
BR
Odpovědět

Zpět na „Panda“