Ostrá vačka a snížení hlavy

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
xndinvvv
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2015, 15:37
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Ostrá vačka a snížení hlavy

Příspěvek od xndinvvv »

Nazdar všichni! :D chtěl bych na svoji Mk1 1.2MPI 8v pořídit ostrou vačku a slíznout hlavu, a chci se zeptat co všechno budu potřebovat aby to správně fungovalo... Tak zaprvé asi jakou vačku pořídit (úhel, časování) a jestli k ní budu potřebovat buď stavitelnou řemenici nebo úpravu ŘJ kvůli časování? Hlavu mám v plánu líznout o 0,7mm, bude na tu změnu kompresí potřeba nějaký lepší těsnění (plech) nebo stačí klasika od Victora Reinze? Pak jsem se dočítal o "detonačním splování" v souvislosti se snížením hlavy... Dále slícování sacích kanálů, jak na to? Díky za rady, až načerpu moudra a pustim se do toho, vše budu řádně dokumentovat ať je to tu krok po kroku :)
Punto 1.2 8v MPI 75ps+/830kg
SickCulture
Reklama
 

Uživatelský avatar
xndinvvv
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2015, 15:37
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrá vačka a snížení hlavy

Příspěvek od xndinvvv »

Tak vačku jsem našel možná vyhovující od Dbilas Dynamics s parametry:

Použití - Street
Ostrost (stupeň): 276°.
Příklon: 108.
Zdvih ventilu: 10,2/9,6.
Zdvih v horní úvrati: 1,8.
Časování rozvodů EO/ES - AO/AS: 30/66 - 66/30.
Ventilová vůle: 30/30.
Ventilové pružiny: standardní.

Akorát je teda zatraceně drahá.. :D vychází na necelejch 9 talířů, tak kdyby jste někdo věděli o nějaký levnější variantě, sem sní :D
Punto 1.2 8v MPI 75ps+/830kg
SickCulture
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Ostrá vačka a snížení hlavy

Příspěvek od liborko »

Já mám sníženou hlavu o 0.5mm (kompresní poměr by měl být místo 9.8 cca 10.3) leštěné sací kanály,těsnění obyč elring,jinak vačku mám původní a jsem spokojený jak to jede a plně mi to dostačuje. 75ková vačka má krapet lepší úhlování oproti 60tce (přesná čísla nevím to si dohledej pro porovnání s těmi hodnotami té vačky co jsi sem dal) stavitelnou řemenici si myslím potřebovat nebudeš.Vačku jsem jako takovou na puntu neřešil. Ale cena té co jsi tu dal není zas až tak moc. Nebo si sežeň starší a nech si ji přebrousit někde kde dělají výbrusy apod.,určitě to vyjde levnějc.
http://skoda.daves.cz/Zmena_kompresniho ... vani_hlavy" onclick="window.open(this.href);return false;
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“