kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Josefwohou
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2016, 20:11

kontrolka airbagu

Příspěvek od Josefwohou »

Dobrý den, vím že to tady už možná bylo, ale řešení jsem nenašel.
Svítí mi červená kontrolka airbagu, zkoušel jsem měnit pojistku-nic,potom jsem se tu dočetl že mám jet na diagnostiku, tak jsem jel, vymazali mi to, ale po dvou dnech se znova rozsvítila. diagnostika napsala "Napájecí napětí řídídí jednotky airbagu příliš malý odpor".
potom jsem se dočetl že to může být nějaký konektor pod sedačkou tak jsem vyndal obě sedačky a zjistil že v sedadle spolujezdce je nezapojený airbag ale nevede k němu žádný kabel. Naopak v sedadle řidiče airbag není, ale našel jsem pod ním jakýsi konektor viz. foto. potom jsem rozebíral volant a tam se zdálo vše ok. do technické nezbývá dlouhá doba a tak prosím o pomoc.
Obrázek
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od panaman1 »

a zacalo to z nicoho nic alebo si nieco robil? ak by si mal odpojeny airbag niekde tak sa ti rozsvieti kontrolka hned ako zapnes kluc. takze by som pozrel tu riadiacu jednotku ci nema zoxidovane kontakty alebo nieco podobne...
Josefwohou
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2016, 20:11

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od Josefwohou »

z ničeho nic, už to svítí tak rok, ale trápit mě to začalo samozřemě až před technickou. no jestli tomu tím nemůžu nijak ublížit tak bych to mohl vyzkoušet.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od panaman1 »

ono zle je ze nemas doma asi nejaku diagnostiku ktorou by si to vedel zmazat, preotze to nezhasne same od seba aj ked to opravis.. pred technickou skus mozno ak sa da vybrat ziarovku z airbagu, ale neviem ake punto mas rocnikovo takze mozno sato neda....
Josefwohou
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2016, 20:11

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od Josefwohou »

diagnostiku nemám, je to rocnik 2002 .. říkal jsem si že přinejhorším bych si tu chybu nechal smazat a jel rovnou na technickou.. a pak ať si to zase dva roky klidně svítí. ale chtěl jsem se vyhnout dalšímu placení za diagnostiku.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od panaman1 »

otazne je co by urobilo keby si tu jednotku uplne odpojit a dal vymazat chybu ci by sa rozsvitila ked tam akoze nebude.... to by si musel vyskusat...viac asi tazko poradit....skos pohladat tu na fore niekoho s diagnostikou koho mas v okoli.....mozno by to bolo lacnejsie a lepsie..
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od J_K »

Nejlepší by samozřejmě bylo odstranit závadu, ale takovéto závady se odstraňují špatně. Může pomoct prostříkat konektory kontaktolem, ale také nemusí(samozřejmě před jakýmkoli hraním si s airbagy odpojit baterku).
Já osobně bych ale na diagnostiku nejezdil a pokud už bych se v tom chtěl vrtat a hledat závadu, tak bych si radši koupil za pár korun patřičný kabel(KKL s přepínačem) a stáhnul si bezplatný software(např. staré verze FEC). Pak se dá v klidu doma laborovat.
Ale pokud by ti stačilo jen vypnout kontrolku, tak přístrojová deska se dá docela dobře rozebrat až k plošnému spoji, na kterém je třeba deaktivovat patřičnou diodu(odpájet nebo odštípnout). Tímto způsobem jsem vyřídil kontrolku vadné žárovky, poté co mi zatvrzele signalizovala závadu, i když všechny žárovky byly v pořádku, včetně kontaktů.
Ale pokud se nemýlím, zaslechl jsem cosi, že by se na STK nově měla auta napojovat i na diagnostiku k vyčtení závad a to by pak byl problém, protože závada by samozřejmě v paměti zůstávala.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
Aldator
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 22 črc 2014, 18:24
Bydliště: Doma

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od Aldator »

Ale pokud by ti stačilo jen vypnout kontrolku, tak přístrojová deska se dá docela dobře rozebrat až k plošnému spoji, na kterém je třeba deaktivovat patřičnou diodu(odpájet nebo odštípnout). Tímto způsobem jsem vyřídil kontrolku vadné žárovky, poté co mi zatvrzele signalizovala závadu, i když všechny žárovky byly v pořádku, včetně kontaktů.
To me rozsekalo, kutil domaci :roll:
Fiat Punto 1.2 16V
Lancia Y 1.2 16V
Lancia Kappa 2.4 JTD
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S Comfort Drive zelena :-)
Ex:Kappa 16VT
Ex:Thema 16VT
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od liborko »

J_K píše:Ale pokud se nemýlím, zaslechl jsem cosi, že by se na STK nově měla auta napojovat i na diagnostiku k vyčtení závad a to by pak byl problém, protože závada by samozřejmě v paměti zůstávala.
Jo to dělají na emisích,takže musíš mít čistou paměť a nebo nadutou peněženku :shock:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Aldator
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 22 črc 2014, 18:24
Bydliště: Doma

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od Aldator »

Josefwohou píše:Dobrý den, vím že to tady už možná bylo, ale řešení jsem nenašel.
Svítí mi červená kontrolka airbagu, zkoušel jsem měnit pojistku-nic,potom jsem se tu dočetl že mám jet na diagnostiku, tak jsem jel, vymazali mi to, ale po dvou dnech se znova rozsvítila. diagnostika napsala "Napájecí napětí řídídí jednotky airbagu příliš malý odpor".
potom jsem se dočetl že to může být nějaký konektor pod sedačkou tak jsem vyndal obě sedačky a zjistil že v sedadle spolujezdce je nezapojený airbag ale nevede k němu žádný kabel. Naopak v sedadle řidiče airbag není, ale našel jsem pod ním jakýsi konektor viz. foto. potom jsem rozebíral volant a tam se zdálo vše ok. do technické nezbývá dlouhá doba a tak prosím o pomoc.
Bez te DG to nedas dohromady. Projdi vsechny konektory co jsou na AR, pak to znova napichnout na DG, smazat zavadu a pak se uvidi.
Fiat Punto 1.2 16V
Lancia Y 1.2 16V
Lancia Kappa 2.4 JTD
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S Comfort Drive zelena :-)
Ex:Kappa 16VT
Ex:Thema 16VT
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: kontrolka airbagu

Příspěvek od J_K »

Aldator píše:
Ale pokud by ti stačilo jen vypnout kontrolku, tak přístrojová deska se dá docela dobře rozebrat až k plošnému spoji, na kterém je třeba deaktivovat patřičnou diodu(odpájet nebo odštípnout). Tímto způsobem jsem vyřídil kontrolku vadné žárovky, poté co mi zatvrzele signalizovala závadu, i když všechny žárovky byly v pořádku, včetně kontaktů.
To me rozsekalo, kutil domaci :roll:
Škoda že jsem o tobě tehdy nevěděl, býval bych si od tebe nechal rád poradit, jak se té trvale svítící kontrolky zbavit.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“