Orig. autorádio Stilo vrčí

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vaclavpavlik@post.cz
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2016, 09:04

Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od vaclavpavlik@post.cz »

Ahoj, už jsem prohledal internet, i celé fórum, nenašel jsem však odpověď.
Mám Stilo 1.6 16v 76kw rv. 2003 5dv.
Když zapnu bez motoru rádio, ozve se jakési zapnutí repro soustavy, rádio hraje, když stisknu mute, logicky přestane hrát, ale z konkrétně repro pravých zadních dveří a orig subwooferu v kufru se ozývá hučení/vrčení..

Když nastartuju, rádio taktéž hraje, když stisknu mute, z repro se mimo onoho hučení/vrčení navíc ozývá řekl bych přenos zvuku z motoru (něco to pravděpodobně ruší).

Po vypnutí rádia ať už s motorem či bez se ze zmíněných reproduktorů ozve nepříjmné bouchnutí.

Bývá to snad uhlíkama v alternátoru, ale to asi není můj případ, jelikož se rádio špatně projevuje i při vypnutém motoru, zapalování. Nevěděl by někdo?

Ještě dodávám, před pár dny rádio dělalo stejný projev, avšk s tím rozdílem, že byla strašně slabá hlasitost stanice, jakoby zvuk nebyl zesílený zesilovačem. Občas se to chytlo a hrálo normálně, teď už to několik dnů hraje pořád nahlas jak má, avšak se zmíněnými neduhami vrčení a ,,bump'' po vypnutí.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od liborko »

Rekl bych ze to bude prave zesilovacem,rozebral bych to a kouknul zda neni nafoukly nejaky kondik nebo spatny nejaky vykonovy tranzistor, vyfoukal bych to poradne od prachu apod.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
vaclavpavlik@post.cz
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2016, 09:04

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od vaclavpavlik@post.cz »

Tak jsem rádio rozebral, shlédnul, ale nenašel jsem nic spáleného, jen z boku byly dva řekl bych mikročipy nebo něco takového, do každého vedlo cca 12pinů. Z jednoho ,,čipu'' jako kdyby cosi vyteklo, ale možná to byla pájecí kyselina či něco takového, rádio mám z druhé ruky.... A pomohlo, dunění přestalo.
Avšak po 15 minutách jsem autem zajel do garáže a probém je zase zpět...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od liborko »

Nemusí to být ani vidět,co pujde by chtělo proměřit multimetrem hlavně kondenzátory ( beztak je to ale dělané smd takže tam toho moc asi změřit nepůjde) přeci jen je to "staré" rádio a jednotlivé součástky při dnešní kvalitě dlouho nevydrží,vyfoukal si to od prachu? eventuelně pokud tam nějaký byl tak bych to prostříkal kontoxem do čista. Škoda že si neudělal fotku. Nám hraje ve Stilu dobře,jen většinou v létě když je horko tak se ztrácejí znaky na LCD displeji a bývá to tedy nečitelné :roll:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
vaclavpavlik@post.cz
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2016, 09:04

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od vaclavpavlik@post.cz »

Vyfoukal, moc prachu tam ani nebylo, možná ho někdo předemnou opravoval, jelikož z jedné strany tišťáku byly nějaké malůvky lihovkou. Z toho usuzuju že to asi nebyl 10 letý prach... Zítra snad zkusím rádio z jiného Stila, kdyžtak ho rozeberu znovu. Jinak, teď jsem s autem jel, občas i vypoví zesiovač službu a rádio hraje strašně potichu. Když jsem v kopci na místě potrápil spojku a auto se rozklepalo/rozdrnčelo, tak se rádio různě ,,zhlasiťovalo-ztlumovalo'' To tedy znamená nějaký studený spoj nebo špatný kontakt, ale kde... :? :? :?
vaclavpavlik@post.cz
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2016, 09:04

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od vaclavpavlik@post.cz »

Tak dnes jsem si půjčil od kolegy v práci rádio. Jeho hrálo normálně a moje v jeho autě ten samý problém. Tudíž je to na 99% rádiem. Takže pokud chyba v rádiu, napadá někoho čím konkrétně by to mohlo být? Případně kde to opravit? Nejvíce mě štve že např. není v rádiu samotný zesilovací modul atd. Mám totiž rádio s CD i MP3 a to je opravdu vzácnost, rád bych jej zachoval. Případně udělal ze dvou rádií jedno...

Více na:

Kód: Vybrat vše

http://www.fiatclub.eu/forum-tema/stilo-radio-huci-prenasi-chveni-motoru-24079?select=24122#message24122
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od liborko »

Zavada bude "nekde" v radiu,dej to nejakemu elektrikarovi at to promeri a vyzkousi.Vic ti takhle na dalku asi nikdo neporadi,leda ze by mel věštecke schopnosti a videl presnou zavadu v kristalove kouli.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
vaclavpavlik@post.cz
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2016, 09:04

Re: Orig. autorádio Stilo vrčí

Příspěvek od vaclavpavlik@post.cz »

Tak uz zase hraju, koupil jsem jine a jeste jsem dal jednu sanci tomuhle i kdyby melo umrit uplne... Rozebral jsem ho a na zesilovaci, jsou tam dva vedle sebe maji na sebe pripojeny chladic, bylo cosi vytekleho...

Myslel jsem ze je to vytekla kapalina z neceho jako kondenzator ale asi urcite to byl seskvareny brouk. Uz tam nebyl jen po nem jakasi hneda kanka jak kdyby pryskyrice. Pres tu hmotu proste mirne vodil napajeci proud do vodice co privadi signal a tak to zesilovalo faleše včetne kolisani napeti v soustave... Kdyz byl suchy vzduch nebo se to ohralo tak to nedelalo protoze se asi snizila vlhkost toho ,,brouka".
Ponoril jsem radio do lihu, nic to neudelalo, tak druha moznkst byla vlazna jarova voda a po chvilce noreni a otirani jemnym steteckem zase dejme tomu cisto...
Vyfoukano opatrne fenem, slozeno a zase hrajem.

Kdyby tedy nekdo shanel radio s CD, je k mani. To svoje opravene co prehrava i mp3 cd (rarita) si jeste budu hyckat...
Odpovědět

Zpět na „Stilo“