HELP- nefunkční mlhovky MK2

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
azazels
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2016, 13:37

HELP- nefunkční mlhovky MK2

Příspěvek od azazels »

Zdravím pánové,

objevil se mi na Puntu (188) problém s mlhovkami. Trochu jsem s nima při jízdě "zablikal" abych je trochu provětral- no a už nejdou :( . Asi 4x jsem je vypnul a zapnul za sebou a následně nezareagovali. Kontroloval jsem pojistky i relé jestli sepíná a všechno v pořádku. Díval jsem se i na jednu žárovku a ta vypadá také v pořádku. Zatím jsem ještě neproměřoval soustavu - protože trochu tápu kde. Podle mě nejde elektřina do světla. Je možné, že může být problém až někde za relé a popřípadě kde?

Díky moc za případnou radu!
Reklama
 

Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: HELP- nefunkční mlhovky MK2

Příspěvek od drago47 »

Hmlovky majú vlastný konektor taký menší a ten väčší konektor je na ostatné svetlá.Takže skontrolovať tie menšie konektory idú tam iba dve káble a tie pomeraj či tam ide prúd ,keď dávas kritiku dole tak sa napája naň. Ja som to mal tam zhrzdzavene z vnútra a konektor trebalo len trochu natlačiť ide dosť ťažko.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
azazels
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2016, 13:37

Re: HELP- nefunkční mlhovky MK2

Příspěvek od azazels »

Dnes jsem to měl právě rozdělané i s tím konektorem a vypadalo to ok. Zítra to přeměřím a uvidím, co tam bude. Doufám, že se neodpálil kabel někde za rele :-(
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Příspěvek od mr.brain »

Ono to může být i relé... Stačí napálené kontatky. Sice cvaká, ale nesepne přes velký přechodový odpor.

send from mobile
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
azazels
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2016, 13:37

Re: HELP- nefunkční mlhovky MK2

Příspěvek od azazels »

No plně v to doufám. Dnes jsem jen relé napojil na zdroj a procvakal. Multimetrem propípal kontakty a vypadá to dobře :-( No uvidím. Pro jistotu koupím nové (stojí 100) Nicméně dnes jsem objevil asi trochu horší věc a to, že při vypnutí motoru nevypne poslední zobrazená kontrolka na palubní desce. Například otevření dveří. Nebo když jen otočím klíčkem do první polohy a zase zpět tak tam i po vytáhnutí klíče zůstává baterka, kontrolka oleje a čerpadla :-(
To je asi moje vina, protože jsem při investigaci povytahoval konektory na svorkovnici jak pod volantem (asi jsem vypnul ŘJ, protože se všechno vynulovalo) a tak v motoru pojistkovou skřín.

Tak teď babo (chlapi) raď :-(
azazels
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2016, 13:37

Re: HELP- nefunkční mlhovky MK2

Příspěvek od azazels »

Tak vypadá, že obě závady jsou pryč. Pomohlo vyměnit relé u problému s mlhovkami a vypojit baterku při problému s kontrolkami :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“