Kontrolka airbagu

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Kontrolka airbagu

Příspěvek od Picko »

Ahojte vsetci,

este na jesen mi z nicoho nic zacala svietit kontrolka airbagu, odvtedy mi to stale hlasi airbag failure. Bol som s tym v servise, servisak po napojeni auta na diagnostiku chybu vymazal, no opat sa to vratilo. Vraj jeho kamos na Stile mal toto iste, vymenil RJ airbagu, avsak aj potom mu to hlasilo zavadu - cize on by to neriesil.

V aprili vsak potrebujem ist na STK. Otazka teda ci mate s tym skusenosti niekto, popripade ako by ste riesili problem. Cidla, kable som este nekontroloval, pravdupovediac ani netusim, kde konkretne to mam pozriet pod sedadlom. Rozmyslal som, ze skocim do autorizovaneho servisu Fiat.

Vdaka za kazdy feedback.
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od panaman1 »

to by ti diagnsotika mala vypisat ktory airbag ma problem, vascino to by sedadlovy, kvoli castemu postuvaniu sedadla a podobne, a airbag ma zrejme vzdy zlty konektor. ked vymazes a vrati sa , tak tam ta chyba proste je...
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od jano207 »

Co to za servis co vymaze chybu a nic viac nepovedia.Treba napichnut a zistit ktory to je.Tu sa mozme len dohadovat :)
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Bravomv »

Tento problém jsem měl na staré Bravě. Začala mi svítit kontrolka airbagu. Při napíchnutí na diag bylo zjištěno, že to dělá čidlo spolujezdcova sedadla, kde je tzv. zátěžová podložka-poduška (airbag je při nárazu aktivován jen při určitém zatížení, tedy sedící osobou). Problém vyřešil kamarád v servisu tak, že tam dal na dráty odpor, který přemostil problém na poškozené zátěžové podušce a kontrolka přestala svítit. Mělo to pouze jedno negativum, že potom tento spolujezdcův airbag při nehodě vystřelil, i když na sedačce nesedí žádná osoba. Jaký systém je u novějšího Brava, to ale netuším. Takže bude stejně nezbytné auto napíchnout na diag, aby se vůbec vědělo, který airbag to případně dělá, či něco jiného. Ještě mě napadá, že někdy pomohlo zkontrolovat konektor k sedačce, tento zkontrolovat, případně vyčistit či prostříknout nějakým Kontaktolem. Závadu ale zřejmě bude nutno stejně na diag vymazat.
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od jano207 »

mam pocit ze bravo nic take na sedacke nema.Stilo to malo ale len do nejakeho roku mam pocit
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Příspěvek od mr.brain »

Má, ale nesvítí kontrolka airbagu, ale pásů. Když na sedadle spolujezdce nikdo nesedí, kontrolka pásů nesvítí. Když sedí, tak svítí, takže tam čidlo bude určitě.

send from mobile
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re:

Příspěvek od jano207 »

Cidlo tam je.Ale pochybujem ze je napojene na airbag,resp ze by svietila kontrolka airbagu koli tomu.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Picko »

Dnes som bol v autorizovanom servise FIAT, a po diagnostike mi povedali, ze odisla RJ airbagu. Nova stoji 690€ :lol: :cry:
Uživatelský avatar
Liuke
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 říj 2014, 15:28

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Liuke »

Picko píše:Dnes som bol v autorizovanom servise FIAT, a po diagnostike mi povedali, ze odisla RJ airbagu. Nova stoji 690€ :lol: :cry:
Asi mi tiež odišla RJ airbagov. Z tej sumy sa mi troška zatmelo. Existuje nejaká iná forma opravy alebo iné riešenie? Ako to budeš riešiť Ty? Kupuješ novú RJ?
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120k 2008
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od panaman1 »

dost vazne pochybujem ze by odisla jednotka airbagov. osobne som sa s tym nestretol. pokial komunikuje s diagnostikou tak neodisla. skor by som povedal ze chlapci nevedia diagnostiku ovladat a pozistovat ktory konkretny airbag hlasi problem. a ako som pisal vyssie zrejme bude vadny nejaky konektor, pripadne kvoli vyhkosit bude hlasit do RJ zly odpor a ta vyhlasi chybu...len treba cez diagnostiku zistit ze ktory a prinajhorsom ho vyradit odporom...este doplnim ako si hore pisal o tom stile, pokial vymenis RJ airbagov a kontrolka svieti stale tak logicky chyba nieje v jednotke, ale v niektorom airbagu resp konektore. takyto servisni technici robia fiatu take meno ake ma....
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Vitaml »

Taky bych nevěřil, že je vadná jednotka, pokud si neuděláte diag sami, tak aspoň zkuste nějaký jiný servis a nechejte si udělat výpis z diagnostiky. Ten vám nedali ?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od cable »

Můj názor v případě Liuka platí ten který už jsem napsal ve vedlejším vlákně a v případě Picka je velká šance na nějaké to čidlo či konektor. Ale rozhodně se shodnu se všemi co to tu už psali a tím je DIAGNOSTIKA, dobrých nejlépe pro italy zapálených servisáků/diagnostiků je jako šafránu a chce to prostě se pídit po problému s noťasem v jedné ruce a s multimetrem v druhé. I mi všichni to tu střílíme od boku, oba máte podobné problémy, avšak nakonec to můžou být úplně rozdílné výsledky. Servisáci v autorizovaných servisech ač by to člověk asi nečekal nepatří k těm nejlepším, většinou jsou školeni jen na to co kde jak vyměnit a jejich největší denní chleba je běžný garanční servis, Brzdy a základní diagnostika+ maximálně aktualizace softwaru a navíc jen u novějších vozů ještě v záruce, které ani nějaké opravy moc nepotřebují(Bohužel mluvím z vlastní zkušenosti). Já bych mohl doporučit borce ze sokolova ale pochybuju že se vám z tatranskej krajiny bude chtít jet až na opačný konec čech. Jsem si jist že na ostarvsku potažmo moravě se někdo najde a u vás jednoznačně taky, jen hledat toe to oč tu běží, často jsou ti lidi i na takovýchto fórech. V každém případě přeju všem aby to byla skutečně jen nějaká banalita a určitě pak napište jaký je výsledek.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
Liuke
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 říj 2014, 15:28

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Liuke »

Chcel by som aby to bola banalita ale mam z toho zlý pocit.Nic no idem guglit nejakého tipka v okolí Prešova. A určite dám vedieť ako to celé dopadlo. Diky
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120k 2008
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Picko »

Ja som bol najprv u znameho, co mi to zdiagnostikoval a povedal, ze je vadna RJ, nakolko nedokaze vymazat chybovu hlasku. Po nastartovani sa chyba opat vrati. Vo FIATe mi povedali presne to iste, ze je vadna RJ airbagov. Novu urcite nebudem kupovat.

Samozrejme ja som ihned este v ten den zacal brazdit po internete po moznom rieseni (servisak vo Fiate mi dal cisla RJ, ktore teoreticky mozem mat) - po googleni som ihned nasiel zopar firiem na SK, ktore vraj vedia "reaktivovat" alebo "zresetovat" jednotku airbagov - za drobne, cca. 30-40€ . Co som cital, tak sa do RJ zapise CRASH REPORT, ktory sa tam zapisuje v pripade havarie a tym padom sa stane nefunkcnou, tj. je potrebne ju vymenit za fungel novu...ja som buracku nemal, mne to zacalo svietit znicoho nic, takze netusim. (v tom case som mal este znizene auto s tvrdymi pruzinami, cize teoreticky nejake "trasenie" auta mohlo zapricinit vadu...)

Pisal som viacerym firmam, co robia reaktivaciu v okoli Bratislavy, tak zatial cakam na odpovede...pisal som aj do Profituningu, ci nahodou neponukaju taku sluzbu.

Pokial niekto pozna zapaleneho fiaťáka v okoli BA, budem vdacny za kontakt :wink:
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Vitaml »

A jakou chybu to psalo víte?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“