Fiat Tipo recenze

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Fiat Tipo recenze

Příspěvek od turbom »

Ahoj, recenzi zejmena T-jetu mo neni.

Videl jsem nekolik na internetu, ale moc tam toho nepovedeli. Napr. nejdulezitejsi vec spotrebu u T-jeta neuvadi.
Bravo v T-jetu jezdi od 6.5-8l. Predpokladam, ze Tipo bude mit spotrebu stejnou, mozna i nizsi.

Tady je porovnani jaky motor v Tipu jak jede. Je to asi jasne, ktery si vybrat.

https://www.youtube.com/watch?v=wee2jyeIlXw" onclick="window.open(this.href);return false;

Minuly tyden vysla dvoustrankova recenze ve Svete motoru na Tipo 1,6 Multijet Lounge Hatchback.

Chvali prostor,prakticnost,pohodlna sedadla, dobry vyhled ridice, vykonny a dynamicky motor, vyborny mix komfortu a obratnosti, vynikajici pomer ceny a vybavy.
Spotrebu behem testu uvadi 5,8/100km.

Uz se tesim na test kombi v T-jetu. Nedavno jsem si ho prohlizel na ulici v Praze a na zivo vypada opravdu dobre. I drahe polovicce se libi :)
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od gigi »

Ahoj.
Já jezdím převážně po městě a jsem v průměru na 7 litrech. Nedávno jsem jel po dálnici s tempomatem na 130 km a spotřeba byla přesně rovných 7 l
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od cable »

Přidám svoji trošku do mlýna. Najeto 3200km a na tempomat cesta Teplice-Praha jsem se teda nedostal pod 7.2l/100km ale rozmezí je od těch 7.2 klidně po 9-10l ale to už je pila jízda a místo spotřeby tam mám raději digital tachometr :lol: :lol: :lol: ale sedá si to ještě furt tak uvidíme kde si to časem sedne. Do nějakých 1500km jsem se nedostal pod 8. I pružnost a řekl bych výkon se zvedl, teď těch 200 není až tak moc problém jako třeba v těch 1500km.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od gigi »

Mám dotaz,honíš to od začátku,nebo zatím jezdíš volněji?
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od cable »

Moje životní zkušenosti a nejen moje říkají že nejlepší je autu dávat na prdel hned od začátku 3 až 5k km aby si vše řádně sedlo. Už jsme v rodině zajížděli takto několik aut a je to znát. Ve firmě máme 3 grande punta 1.2 a jedno zajížděl otec přesně tak že mu dával a oproti zbylým dvoum je prostě znát že je to auto živější a možná má i lepší spotřebu. Je to známá věc že když auto zajíždí důchodce, tak je pak líné jak mrcha. Je potřeba aby si písty ve válci pěkně sedly a i ŘJ se učí styl řidiče,pro někoho třeba prakticky nepoznatelné ale je to tak. Neznamená to, že když odjedeš jednu nádrž na spotřebu, že je to v hájí, jen je dobré to při každé možné příležitosti sešlápnout na podlahu a točít do červena. Je pravda že se ty první tisíce takto trochu prodraží ale jak jsem říkal, ze zkušenosti vím, že je to pak znát.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od gigi »

Díky za radu. Mě bylo řečeno,že to platilo dříve a že u dnešních moderních motorů to není zapotřebí,ale i tak to zkusím. Přiložím pod kotlem,za to nic nedám a uvidíme.
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Fiat Tipo recenze

Příspěvek od turbom »

Dalsi recenze ve Svete motoru v predminulem cisle. Mozno dodatecne objednat na jejich webu. Tipo combi 1.6 multijet vs Peugeot 308 1.6 hdi sw. Vyhralo Tipo, v podstate nejlevnejsi rodinne kombi. Nyni ho pouzivaji jako Etalon pro podobne konkurenty.
Stale cekam na test T jeta.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“