Vrzání přední nápravy

Moderátor: peta.smolik

paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Vrzání přední nápravy

Příspěvek od paaulooss »

Ahoj,

většinou ráno, při studeném autě mi něco "vrže" nebo "loupe" od přední nápravy. Po chvíli se to uklidní a je klid. Má někdo podobný problém?
Náprava a vše okolo se zdá ok. Kuláky, čepy řízení a stabík - kosti jsou nové.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Picko »

Caute Fiataci,

obcas sa mi stava, ze pri vjazde do podzemnej garaze, ked prejdem z klesania na rovnu plochu tak mi vrzne lava predna naprava ako keby. Moze byt, ze tlmice su uz zrele na vymenu? cca. 45k kilometrov boli na tlmicoch sportove pruziny.

Vdaka za kazdy nazor.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od rogi »

myslíš že cez forum sa daju riešit tieto zvuky? Nedaju!!! Prečo? Môže to byť X veci ktore to môžu spôsobovať. Vrzga mi tam bucha, a neriešim to. Vrzganie vo väčšine pripadov spôsobuju gumene diely, a buchanie tlmiče, lebo su uložene "plavajuco" Vrzga nam v kolenách, skoro každemu a riešime to ? NIE!
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od amiga »

mne vrzgalo na brave gumi stabilizatora,skus ich prestriekat wd40 a uvidis,ako to prestane,tak je to ono
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od alienjar »

Tak to je kapitola sama o sobě. V zimě mi to vpředu vrže jak žebřiňák, ale jak se začne oteplovat (tak nad 10°C) všechny zvuky ustanou a celé letní období o ničem nevím. Mám vyměněny všechny čepy (kulové, řízení, stabilizační) a chystám se na gumy stabilizátorů. Jak píše amiga, zkus prolít gumy stabilizátorů a uvidíš.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od paaulooss »

TO jsem udělal a nic, co tedy způspbuje tohle vrzání? Presne jak říkáš. Vrže to a klepe a vůbec nemůžu přijít na to, čím to je..
skala
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 22 srp 2012, 12:15

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od skala »

vrzaní , čvachtání a klepání gum je z 90% uložením tlumičů. Ale jestli si myslíte, že pomůže výměna, tak ani omylem. Mezi miskou tlumiče a uložením tlumiče je ploché ložisko. Když smontujete tlumič, tak těmato gumama skoro neotočíte. Když se oteplí, přestane to dělat. Mám vyměněné skoro všechno.
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od paaulooss »

Tak že z krátka tenhle bordel dělá horní uložení s ložiskem? Zkoušel to nkdo prolít nějakým sprejem? Třeba vazelínou ve spreji s nějakou trubičkou kvůi přístupu nebo tak?
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od rogi »

uchytenie tlmiča, medzi podložkou a karoseriou musí byť medzera tak to občas buchne pri prejazde nerovnostou :wink:
Přílohy
P6040157a.jpg
P6040157a.jpg (46.39 KiB) Zobrazeno 8261 x
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od paaulooss »

Joo, tu mezeru tam mám taky :) Mám to aj namaznute ale vrže mi to pořád v jenom kuse...
Tycky stabilozatoru mam nove, gumicky ulozeni tyce stabilizatoru mam promazane, cep na rameni se ani nehne, to same cep rizeni akorat uz jen zbyva ten tlumic s hornim ulozenim.
Uživatelský avatar
Moos
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 kvě 2016, 08:33
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Moos »

Tohle vrznutí při zhoupnutí už jsem tak nějak přijal, jako vlastnost auta :)
Co mi ale v poslední době začíná čím dál víc dělat je jakési vrzání při otáčení volantem, nejvíce to je slyšet při pomalé jízdě a intezivním otáčení, třeba při parkování. Řešil to někdo nebo spíše, kolik mě to bude stát :mrgreen:
Fiat Bravo 2007 1,9 88kW
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od alienjar »

Mám takový dojem, že jsem někde četl, že to vrzání při otáčení dělají právě to uložení tlumičů. Takže stále stejný jmenovatel problémů.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Picko »

Moos píše:
Co mi ale v poslední době začíná čím dál víc dělat je jakési vrzání při otáčení volantem, nejvíce to je slyšet při pomalé jízdě a intezivním otáčení, třeba při parkování. Řešil to někdo nebo spíše, kolik mě to bude stát :mrgreen:
Presne to iste mam teraz ja. A nechapem co to moze byt
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od martin72 »

Pokud to vrže při zatáčení nebo při přejezdu příčného prahu, tak to je většinou samotný tlumič. Mělo by to vrzat i při točení volantem na místě. Pokud je v háji horní ložisko, tak to spíš lupe a to jak při točení za jízdy, tak na místě, je to poznat, když jeden točí volantem a druhý se drží pružiny. Vůle v gumách stabilizátoru, ramen a ve všech kloubech spíš bouchá, ale nevrže (teda ještě jsem se s tím nesetkal). Že by vrzalo horní uložení v kastli je také málo pravděpodobné, jelikož jeho pohyb minimální, dalo by se říci spíš žádný.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od bart.08 »

mám Bravo staré 4 roky, najeto cca 45.000km a také jsem začal teď v zimě slyšet takové divné zvuky, zní to jako vrzání nebo občas i klepání ... slyším to od přední nápravy, ale někdy i od zadní ... když mám v autě naložené ještě 2 lidi vzadu, tak je to více slyšet zezadu ... doufám, že jsou to jen ty gumy tlumičů .. čekám až se oteplí, jestli to přestane dělat nebo ne :lol:
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“