automat. klimatizace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanlou
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 15 zář 2016, 16:09

automat. klimatizace

Příspěvek od Stanlou »

Ahoj. Vidím, že už pár lidí tady jezdí s novým Tipem, tak se chci zeptat, jak jste spokojeni s automat. klimoškou. Mě to totiž topí nějak divně. Když vyjedu, tak to během chvilky začne krásně topit (i při venkovních -10°C), ale asi tak po 20 minutách to najednou začne foukat studený. Když přidám teplotu, tak mi za chvilku začnou "hořet" nohy, ale z palubky to fouká jenom takový vlažný. I když jedu někam třeba dvě hodiny v kuse, tak to v autě rozhodně na tričko není. Musím to dát do manuálu, pustit ventilátor a teplotu nastavit až na nějakých 26-27° a pak je teprve teplíčko. Není něco špatně?
Fiat Tipo SW 1.4
Fiat Tipo sedan 1.4
Fiat Panda 1.1
Fiat Brava 1.6
Fiat Bravo 1.6
Fiat Tipo 1.9 TDSX
Fiat Tipo 1.7 D
Fiat 125
Reklama
 

Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: automat. klimatizace

Příspěvek od cable »

Přiznám se, že nějaký zásadní problém jsem nezaznamenal, mám to permanentně nastavené na 22 a když mi přijde že je moc teplo tak to stáhnu na 20. Ale já mám střed vypnutý a nechávám to akorát po straně a namířené to mám na okna takže vzduch funguje akorát postranně, na nohy a na přední okno. a teď už nějakou dobu mám vypnutou i klimatizaci a nechávám to sice na auto ale bez klimy. Vedro ještě není tak není potřeba a venkovních zhruba 10 stupňů na regulaci stačí.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
Stanlou
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 15 zář 2016, 16:09

Re: automat. klimatizace

Příspěvek od Stanlou »

No já to mám taky nastavený na 22°, ale po nějakých 20 minutách to samo přestane topit, tak musím přidat teplotu. To jsem si nemusel pořizovat automatickou klimu, když to musím pořád nějak štelovat.
Fiat Tipo SW 1.4
Fiat Tipo sedan 1.4
Fiat Panda 1.1
Fiat Brava 1.6
Fiat Bravo 1.6
Fiat Tipo 1.9 TDSX
Fiat Tipo 1.7 D
Fiat 125
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: automat. klimatizace

Příspěvek od Vitaml »

To by se mělo vyřešit záručním servisem, ne?
Taky by mě to štvalo, kdybych to měl.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: automat. klimatizace

Příspěvek od cable »

S tim servisem asi souhlas, pokud se ti něco nezdá a nebo zkus ještě solo teploměr na měření skutečné teploty v interiéru...u jiného auta jsem to měl a zjistil jsem že je to hodně zavádějicí....vždy to mám na 22 max 24 ale prostě ta teplota tam +/- 1-2 stupně byla ale mě to jednou přišlo že je tam těžký vedro hlavně v letních měsících, takže to snížíš a pak z toho má člověk akorát chrchlačku a to samé ale opačně v zimě.....no těžko v tom radit...ale jak říkám, zkus si to nejdřiv ověřit a nebo pokud to dělá opravdu hodně znatelné brikule a jede to jako na houpačce, tak šup do servisu a přeju ti hodně štěstí a aby jsi nenarazil na nějaké trubce co zvládnou s bídou výměnu oleje a brzd.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“