HELP - 1.9D motor škube

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Kyjo
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 lis 2010, 12:14

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od Kyjo »

Nee myslel jsem "oskarzv" že těch zbývajících 5 - 10% cukání by v jeho případě mohl mít na svědomí EGR. V tvojem případě (ivko) se jedná o závadu, která se dost blbě diagnostikuje. Začal bych vylučovací metodou od toho nejjednuchšího.Fiati na tom z elektrikou nejsou nejlíp, dost často je na vině studeňák. Proto bych pořádně prověřil všechny přípojné místa související z čerpadlem a ovládáním stopventilu. S tím vypínačem nevím co by tomu řekla elektronika, jednotlivé obvody se sebou souvisí a bez popisu zapojení nebo schématka to nemusí klapnout ale vím že se takové věci blbě zhání.
Reklama
 

ivko
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 10 úno 2013, 17:09

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od ivko »

Bol som sa trochu pomvriť s otcovým Puntom, od núteného napájania STOP ventilu sme nakoniec upustili, trochu sa toho bál, moje auto to nie je tak že som sa mu v tom nechcel rýpať
Ten zadný snímač som demontoval, absolútne nechápem ako to to sníma, pretože hriadelka z čerpadla je úplne hladká na konci s kuželom. V snímači je na konci otvoru tiež kužel, jedine že by to na seba sadlo a tak otáčalo snímačom, pri spätnom osádzaní ma to odtláčalo čiže je to možné, len už nebolo času sa v tom "vrtať". Po zložení šlo auto naštartovať úplne bezproblémov, ak bude za Puntio náhrada, bude nato viac času, zatial bez auta nemôže ostať, stále zvažuje že kúpi druhé čerpadlo, tak toto pôvodné by ostalo na rozborku, ja mám obavu že nebude o nič lepšie
ObrázekObrázekObrázekObrázek
rarach
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2013, 19:26

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od rarach »

tak tady čtu vaše problémy s cukáním a dělalo mi to taky dokonce mi to zdechalo na volnoběh.vyčistil jsem egr a nic pořád problém.Myslel jsem na nejhorší čerpadlo.tak mě napadl jeden test.do pet lahve 2 litříky nafty dva metry pruhledné hadičky a napojil jsem petku přímo na čerpadlo a zázrak.chvilku tarokoval a potom krásně bublal.ted jen když ho startnu a je aktivní předvstřik trošku tarokuje ale po deaktivaci předvstřiku žádný problém.dig hlásila poruchu test polohy rotoru.a barevá hudba na přístrojovce.ještě jsem nedodal že jsem předtím vyměnil i pal.filtr a žhavičky.no problém jsem vyřešil.na filtru i na čerpadle jsou hadičky nacvaknuté a vtom byl problém.přisávalo vzduch.všude jsem dal pruhledné a jede jak oheň.
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

žeby konečne po troch rokoch riešenie? :idea: vyskúšame cez víkend :D
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od oskarzv »

po 2 rokoch,
jedine problem je v tom, ze je to kombinacia viacerych problemov, ale hlavny problem ostava na cerpadle

- mal som jedno cerpadlo v aute a druhe bolo ako rezervne. Prisla myslienka, ze naco su na tom cerpadle tiez srauby okolo elektroniky, tak som ich na tom rezervnom vymontoval a ostal mi v rukach kompletna elektronika
- dovod demontaze bol asi taky, ze na cerpadle co bolo v aute mi zacali kolysat volnobezne otacky a k tomu sa pridalo zhasynanie motora
- tak som vymontoval elektroniku s cerpadla co bolo v aute a nahradil ju tou rezervnou, na moje pocudovanie, auta nastartovalo, drzalo otacky, proste pohoda, presiel som par kilometrov, v pohode
- auto stalo asi 2-3 h, ked som sa vratil, nastartoval som
- motor nesiel do vykony, cerpadlo hodila riadiaca elektronika auto do chyby a tym padom som ostal ne mieste
- ked som vratil na cerpadlo povodnu elektroniku, motor bez problemov nastartoval, isiel krasne do vykonu, drzal otacky
- na aute som bez problemov odisiel ako keby sa nic nedialo

moj poznatok

1. EGR ventil je tam len na recyklaciu spalin, tz. EURO 2, emisie, ty ktory to zaslepili pravdepodobne asi nepresli emisnou prehliadkou (prakticky som to vyskusal, ak niekto skusal, dajte mi vediet ako dopadli)
2. trubky na palivo - cas problemu to moze byt, vzhladom k tomu, ze cokolvek co sa zacvakava, nemoze byt dokonale, za dokonale by sme v tomto pripade mohlli povazovat kovove sk-pasky a gumenne trubky, ktore fungovali a funguju na autach s pred 30r a funguju aj dnes
3. kvalita nafty, filter, cistota nadrze - toto ma tiez vpliv, cim je to cistejsie, tym lepsie - vsetko to robime pre to blbe cerpadlo (osobne tankujem Shell)
4. a po posledne, za vsetko moze cerpadlo a nie zdiadne trysky, egr a pod.

ps.
vymenil som 2 cerpadlo, to posledne mam v aute, stalo ma 300 Eur a ide stale v tom a ma 3/4 roka, filter na naftu od vymeny nebol meneny (poslednej, ako mam auto, uz je tam 3, lebo sme nevedeli kde je problem), uz sa na to chystam ho vymenit

Pre tych co rozmyslaju nad menenim za mechanicke cerpadlo Bosch, vela zdaru, hlavne pri prerabani, kolesa na remenicu, potom uchytu na blok motora. ps. ak ma niekto foto, rad sa na to pozrem, uz len pre zaujmavost.
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
TrendCar
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2014, 21:56

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od TrendCar »

Mame pre Vás riešenie sme firma TrendCar zaoberajuca sa opravami vstrkovacích čerpadiel ,trísok.Turbodúchadlami.FAP.DPF.PDF.filtrami a rôznimi inými službami po vlasných skusenostiach sme zistili chibu v strekovacom čerpadle DELPHI EPIC. ktoru vieme odstraniť zo zárukov 100 000km za cenu.400.euro aj z demontažov a montažov palivového čerpadla.nekupujte staršie a ani po repase za 600 až 1000.euro vo vela prípadoch je to zbitočné skôste našu spoločnosť TrendCar.0911429148
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

ja som mal problém v tých cvakátkach,pomohla výmena hadičiek a SK pásky,len som nekupil priehladné hadičky,škoda (teda fiat) :lol:
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

Hadičky určite pomohli,ale teraz mi vyhadzuje chybu snímača otáčok rotora na čerpadle.Auto skapíňa.črepadlo ide von a na budúci týždeň by tam mala byť mechanika :-) má to tu už niekdo prerábané?
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od oskarzv »

ja nie, chystám sa na to, len mi chýba dôležitá vec a to čerpadlo
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

nemate niekto skucenosti s TrendCar?Pánko mi zrušil mechanické čerpadlo,ževraj má kolegu v nemocnici :evil:
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od oskarzv »

Ako ty zrušil? Myslíš tým že ty ho vymontoval. Hlavne prečo ty ho zrušil?
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od rossi »

zřejmě mu panko zrušil objednávku čerpadla nebo jeho opravy..
pochopit vyjadřování některých lidi je někdy dost obtížné :D
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

Bol som dohodnutý že mi jeden pán čo má inzerát na Bazoši dal nejaký termín,potom mi to preložil,a nakoniec povedal že má kolegu v nemocnici a teraz má už týždeň vypnutý mobil (to je také tlačítko:koliesko s čiarkou).Nemáte tu niekto skúsenosti s vymeneným mechanickým čerpadlom?Našiel som ešte nejakého pána z Havířova,ale posiela komplet na dobierku,ževraj je s montážami obsadený.Čerpadlo sa stále nachádza v aute.Pod kapotou.Na motore.Medzi kolesami.Vedľa rozvodového remeňa.Ak treba pošlem foto.
luckystrikex
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009, 08:29

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od luckystrikex »

A ti ho už máš vymenené?
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - 1.9D motor škube

Příspěvek od oskarzv »

nie, zohnal som original kus - ako novy samozrejme za 300Eur,
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“