dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Moderátor: peta.smolik

Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

dobrý den, plánují koupit nějake menší a výkonnější auto pro roční nájezd 22-24tis.km. do 150tis.Kč

Po teoretickém projití aut jako golf gt (1.4tsi 125kw), Swift sport (1.6 92kw), fiesta st(2.0 110kw), Mazda 3 (2.0), corsa, Peugeot 207GT (1.6 110kw)

jsem objevil bravo 1.4 88kw a 110kw

na fórech jsou tyto motory udávané jako celkem spolehlive, ale zase je pro mě neznámou jestli si s takovým ,,neobvyklým,, autem poradi normální neofiko servis.
Jaká je cena rozvodů a jestli je zapotřebí jen oficiální servis? vyčetl jsem, že je zapotřebí nějaký přípravek.

popřípadě jestli někdo má zkušenosti se servisem na Zlínsku s tímhle autem.

ještě jeden dotaz, jestli by se tu našel nějaký zkušený člen ze zlinska, který by pomohl s výběrem.

děkuji za odpovědi
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od panaman1 »

akykolvek servis by si s tym mohol poradit. dolezite je menit olej nie pri 30 tis, ale skor tak 15tis, cena rozvodovej sady aj s vodnou pumpou INA cez autokelly( relativne drahe diely) je 130E prirataj si pracu tak 100E. nevime ci pre teba drahe alebo lacne.
skor nevidim dovod na take vykonne auta ako si hore pisal pri takom rocnom najazde... zbytocne peniaze za benzin...
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

tak kdyby člověk řešil spotřebu tak asi ideál fabia 1.9sdi a jezdit za pár korun...
ale jak se divu tak ani v Puntu 1.4t nevypadá špatně a dle spritmonitor.de je spotřeba skoro o litr menší.
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od little_boy »

ahoj, rozvody jsou na tom stejne jako na ostatnich 1.2 / 1.4 fire motorech (atmosfery), pripravek neni potreba. tjet je obecne zravejsi proti tsi atd, nema to primy vstrik paliva. Dej si pozor na prevodovku m32, je oplacka nepovedla se, uz se to tu resilo.
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

oproti TSI jsem si všiml,že je spotřeba větší.
ale t-jet by měl být spolehlivější.teda pokud nebudu pátrat která verze TSI je už v pohodě a které se vyhnout
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od little_boy »

zadna verze TSI nebude v pohode, motory s primym vstrikem karbonuji obecne a mezi 100-200tis potrebujou generalku, ja mam na tjetu 250tis a jede furt dobre. TSI je navic ucebnicovy priklad co se da vsechno podelat :(
Jsi zminoval i punto, tjety s 5 kval prevodovkama jsou neprustrelny (punto/linea), je to stara fiat prevodovka z nafty. 6 kvalty jsou ty problemove m32 od opla. Ty prvni navic byly zprevodovane ze motor musel tocit, proto ta spotreba.
A jeste k tem rozvodum, 1100 penez sada contitech, 800 pumpa, 3 hodky prace. Pripravky nejsou nutne, zalezi na vkusu, zda je nekdo puntickar.
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

to je aspoň příspěvek.takze nakonec Punto bude lepší volba, levnější a menší spotreba a pořád to bude dost živé při 88kw.
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od little_boy »

jo, zalezi na vkusu, 88kw verze neni zrovna trhac asfaltu, ale jde chipem dostat na nejakych 110 kw a kdyz se tam bouchne turbo ze 150k verze, tak kolem 130kw (== muj setup ;) )
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

88kw není zas tak velké číslo, ale pro mě cokoli z 0 na 100km/h pod deset vteřin je fajn a cokoli pod 12vterin se taky dá přežít. napr.cesky sen Octavia ll 1.9tdi 11.8vterin.
Octavia l 1.8t 110kw 8.4vteriny.
takže už i při 88kw to je v pohode.
Při té tvé ,,přestavbě,, nemáš pak problém na STK?a o kolik tipujes že se ti zvedl výkon a dynamika?
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od little_boy »

Na STK chip nemaji sanci poznat a turba taky ne - oboji je to origo dil od fiatu, lisi se mezi sebou jen geometrii lopatek. Zvenku jsou 1:1, je to snadna uprava typu vymonntuje jedno a namontuj druhe. Chiptuning predevsim zvysuje limitery plniciho tlaku, takze to nema vliv na emise a podobne.
dynamiku to zvedne hodne, 88kW verze ma plnici tlak omezeny na 1.9 bar (== 0.9bar boost), 110kw verze ma omezeni kolem 2.1/2.3 bar (normal/sport). Chipem to lze posunout na 2.5bar (limit cidel na motoru), takze kroutak u 88kw se zvedne o 30%. To je opravdu hodne znat a je to prijemne v normalnim provozu, ma to naftovy chrakter. 88kW turbu ale dojde dech ve vyssich otackach, proto nizsi vykon.
Jukni na youtube, tohle je to moje kdyz se tam udela vymena turba
https://www.youtube.com/watch?v=yfrjPtD5ZiQ" onclick="window.open(this.href);return false;
a muzes to porovnat s obyc 88kw
https://www.youtube.com/watch?v=2W_9tQ-m5PU" onclick="window.open(this.href);return false;

- on radil pekne + prazdna nadrz, ja mizerne, nechal jsem to klouzat a stejne 0-180 ~20s ja a on ~30s
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

rozdíl mezi 88kw a 100kw je jen turbo a jiný software?
když máš kolem 250tis najeto tak by mě ještě zajimal podvozek ohledně výdrže a cen součástí a tvoje spotřeba.
jinak nabídka v ČR je nic moc. aktuálně leda tak asi 2ks

https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo kolem 120tis-160tis úplně něco jiného?

když vezmu Punto tak mi ještě dost penízků zbyde :oDx
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od little_boy »

Rozdil mezi 120k a 150k tjetem je turbo, sw a vackova hridel. Jinak jsou stejny.
Vydrz podvozku nevim, ve 160 tis jsem vymenil uplne vsechno (ramena / tlumice / brzdy atd), mam to na deni jezdeni do prace a chci aby to bylo spolehlivy. Spotrebu moc nevim, jezdim na LPG a tam to zere asi 9l, na benzin to myslim jezdilo za 7,5. Ja jsem ale na benzin najezdil minimum, jsem to driv trapil na E85 a ted LPG :)
tjety se schani spatne obecne, bravy o neco snaz. Chce to project vsechny mozne servery (bazos, sbazar, tipcars) a najdes toho vic... pulka inzeratu jsou lezaci za nesmyslnou cenu.
http://www.cars.cz/inzerce/?p=789cdd914 ... 05e1d4c622" onclick="window.open(this.href);return false;

edit: jo kdyz vezmu to levne punto za 80, >50tis 'usetris', za to tam muzes dat komplet novy podvozek / spotrebku a nekolik let by to melo slouzit bez problemu.... zvlast pokud ty kilometru jsou pravda :) Pripadne zbydou penize na to udelat to zivejsi :)
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

tvůj odkaz na nic konkrétního neodkazuje.
takže dle tebe přes 100tis.kc je hodně za 9let staré auto.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Vitaml »

To Punto za 80 je pěkný. To by chtělo prohlídnout.
Už i těch 88kW je dostatečné (oproti mým 44kW), je to lehký auto.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Michalll5
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 črc 2017, 14:25

Re: dotazy před koupí+někdo na radu ze zlínska?

Příspěvek od Michalll5 »

určitě to chce 5dveri.uz i tak to Punto není největší.
zatím tak nejlepší se jeví https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
má Digi klimu, možná i málo najeto :Ď

a s rádiem a USB je to jak? přehraje to písničky nebo jsou zapotřebí nejake ,,kouzla,,
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“