Check engine

Moderátor: peta.smolik

Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Check engine

Příspěvek od Peter262 »

Zdravím páni,

poprosím Vás o radu. Na mojom Brave 1,4 16V - 66kW pri cca.61 000 km zasvietila žltá kontrolka Porucha systému vstrekovania a na palubnom počítači hláška Check engine. Podľa manuálu ak táto kontrolka svieti, signalizuje chybné fungovanie napájacieho/zapaľovacieho systému. Auto fungovalo OK, no zdalo sa mi, že pri vyššej rýchlosti, hlavne pri zaradení 6-ky sem tam jemné trhnutie...Keďže podľa servisného manuálu pre tento motor je pri 60 000 km predpísaná výmena zapaľovacích sviečok, tak som ich objednal (NGK DCPR 7E-N-10) a včera vymenil. Všetko OK, no kontrolka a hláška na palubnom počítači svietia naďalej...v manuáli je napísané, že kontrolka sa vypne keď sa stratí nesprávne fungovanie, ale systém si zapamätá signalizáciu.

Takže moja otázka a zároveň prosba o akúkoľvek radu resp. názor podložený osobnou skúsenosťou:
- čo iné by mohlo byť príčinou? (váha vzduchu?)
- môže byť už problém vyriešený, ale je nutné hlášku vymazať v riadiacej jednotke cez ELM 327?

Vopred ďakujem za Vaše názory a skúsenosti.
Reklama
 

amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Check engine

Příspěvek od amiga »

len diagnostika..moze to byt hocico...
fiat croma 1.9jtdm 88kw
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Check engine

Příspěvek od panaman1 »

napoj si to na diagnostiku. staci elm kabel, soft najdes plnu verziu na ulozto napriklad. fiatecuscan, alebo multiecuscan. moze to byt aj zapalovacia cievka, cidla okolo motora, mozno iba kabel....neviem odkial si, ale ak z ba, sc a okolia tak sa na to mozme skusit pozriet...
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Check engine

Příspěvek od heretic »

Tazko takto odpovedat, len ako tu je pisane len napojit na diag. Napis odkial si mozno niekto z tvojho okolia ti to napichne a precita.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Check engine

Příspěvek od Peter262 »

Takže dnes som to napojil na autodiagnostiku a chybova hlaska je P0130 popis O2 sensor circuit. Mala by to byt Lambda sonda - porucha obvodu snimaca. Neviete poradit co dalej? Resteoval som tu hlasku, uz to nesvieti...zatial...

Vymenit Lambda sondu alebo nejake tipy??? Cital som na nete,ze sa tieto hlasky vyskytovali po natankovani nekvalitneho benzinu..tankujem iba na Slovnafte resp. Shell...

Dakujem
Naposledy upravil(a) Peter262 dne 20 črc 2017, 17:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Check engine

Příspěvek od heretic »

Tak to nechaj tak, skus pridavt aditivum do paliva a jazdit.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Check engine

Příspěvek od Peter262 »

Mozno trapna otazka, ale to aditivum kupim bezne na pumpe? Jedine co som kedy pridaval do benzinu bol Velfobin proti mrazu do starej Skodovecky 120 :D
Presny nazov? Ci len pytat aditivum???
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Check engine

Příspěvek od heretic »

VIF alebo BG , to druhe je drahšie a kúpiš ho asi iba v nejakom eshope

http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-b ... tiv-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Check engine

Příspěvek od Peter262 »

DAKUJEM 8)
heretic píše:VIF alebo BG , to druhe je drahšie a kúpiš ho asi iba v nejakom eshope

http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-b ... tiv-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Check engine

Příspěvek od panaman1 »

ale musim ta trochu sklamat, pretoze na lambda sondu by benzin nemal mat nejaky extra vplyv, ona iba upravuje zmes na zaklade porovnavania lambda 1 a lambda 2 za katalyzatorom. je jej v podstate jedno co natankujes, skor by som skontroloval jej konektor, skontroloval ci tam nieje nejaka oxidacia, vystriekat kontoxom a uvidis...
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Check engine

Příspěvek od Peter262 »

Samozrejme vyskusam aj to. V tom je toto forum super...viac hlav=viac rozumu :D

Este tam bolo v tej hlaske P0130 ze Bank1 Senzor 1, takze to bude lambda 1 ???

panaman1 píše:ale musim ta trochu sklamat, pretoze na lambda sondu by benzin nemal mat nejaky extra vplyv, ona iba upravuje zmes na zaklade porovnavania lambda 1 a lambda 2 za katalyzatorom. je jej v podstate jedno co natankujes, skor by som skontroloval jej konektor, skontroloval ci tam nieje nejaka oxidacia, vystriekat kontoxom a uvidis...
Naposledy upravil(a) Peter262 dne 20 črc 2017, 18:27, celkem upraveno 1 x.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Check engine

Příspěvek od panaman1 »

ale mozes byt kludny nova sonda stoji od 30-60E podla vyrobcu, a pozeral som znackovych, bosch, denso, pierburg, takze ziadna tragedia
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Check engine

Příspěvek od bajo777 »

opravoval som nedavno jeden C3 zabozrut, tam bol pojdekakany obd konektor, takze neslo citat riadiacku...ale dosiel na 3 valce, boli to sviecky...zlta kontrolka emisii, po vymene, isiel hned dobre, ale kontrolka ostala asi 3 dni, potom mi volal ze zhasla sama :wink:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Check engine

Příspěvek od Vitaml »

Když zhasne sama kontrolka (taky vím že to dělá), zůstane v paměti závad,
může to být problém na STK ?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Check engine

Příspěvek od heretic »

predávajú aj prípravky na čistenie LS ale aký to má účinok neviem.
Správnu funkčnosť LS zistíš iba na osciloskope aký ma priebeh v realnom čase ale ju jednoducho za chodu motora odpoj a sám zistíš či to malo alebo nemalo vplyv na motor.
K tým aditívam, je to každého osobná vec či používa alebo nie. Ja osobne to lejem ako do nafty tak aj do benzínu / marea 1,8 / a do teraz žiadny problém / marea má 18 rokov /
Má to význam od nádrže až po výfuk teda celý palivový systém ako aj vstrekovače, ventily, aj LS.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“