Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Moderátor: peta.smolik

jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Už jsem domluvený s technikem STK že mi to tam zkontroluje bez placení a pokud to bude ok že to normálně projde a dá známku.
Reklama
 

jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Dnes jsem mluvil s mechanikem a říkal, že ten samostav funguje krásně hladce. Zítra zkusím prohodit kotouče, tak uvidíme. Nic jinýho ho už nenapadá.
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od Bravomv »

Pokud to máš dobře odvzdušněné, tak bych problém viděl v tom staženém kotouči. Dnes ubývá schopných nástrojařů, kteří umí svě řemeslo dobře. Při dnešních cenách dílů je lepší koupit kotouče nové, než je nechat stahovat.
jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Před tím stočením to bylo úplně stejný tak uvidíme. Zkusím zkoušku brzd domluvit na pátek a pak dám vědět.
jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Takže včera jsem byl na přehození brzdových kotoučů. Jenom cvičně jsem volal na STK, že bych zkusil účinnost brzd a konalo se velké překvapení, protože brzdy brzdily jako blázen. Jak pedálová, tak ruční brzda byly naprosto bez problémů a rozdíl v účinku levé a pravé brzdy se pohyboval do 10%, takže jsem hned udělal technickou a manželka může konečně jezdit svým autem. Sice nechápu, jak je to možné, ale povedlo se.
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od martin72 »

Možná si to chtělo sednout, a možná ten samostav mohl být fakt kouslý, zbytečné zjišťovat. Když to při montáži chodí jak má, tak není důvod aby to nefungovalo. Ono se to těžko odhaduje, každý má při servisování zažité určité postupy a zdánlivá maličkost dovede způsobit problém. Evidentně to nebylo stočeným kotoučem.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Možný je všechno. Snad to někomu do budoucna pomůže.
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od Bravomv »

Tak hlavně, že to funguje. Pokud to funguje po opětovném rozebrání a složení, bych to spíš viděl na problém v mechanikovi. Prvotně jsem přehlédl, že sis to nedělal sám. Nedávno jsem měnil zadní kotouče a destičky, při montáži žádný problém, vše funkční. Montáž jednoduchá. Důležité je očistit a namazat vodítka, pořádně očistit cely třmen brzdy (desky musí chodit zlehka) a samozřejmě rozchodit pístek, pokud to potřebuje.
Tak ať to brzdí.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od Vitaml »

Teď jsem byl na STK a při zkoušce brzd Punťa vyskočil z válců. Vypadalo to srandovně.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
jta
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 11 kvě 2017, 14:17

Re: Zadní brzdy - SPĚCHÁ!!!

Příspěvek od jta »

Rozdělaný to bylo několikrát tak si nemyslím že by to byla chyba mechanika. To už je dneska jedno. Každopádně mi to z těch válců taky konečně vylítlo.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“