Vrzání přední nápravy

Moderátor: peta.smolik

Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Bravomv »

Taky mi to občas klepne od přední nápravy, mám nájezd 58 tis.. To klepání od zadní nápravy jsem řešil před pár měsíci. Zjistil jsem, že mi prasknul zadní silentblok. Dokonce jsem před tímto zjištěním zaregistroval ránu od zadní nápravy, ale na cestě nic nebylo, do ničeho jsem nevjel. Potom jsem zjistil, že mám v garáži na podlaze pod zadní nápravou trochu černého oleje. Zjistil jsem, že to kape z pravého zadního silentbloku, prostě prasknul. Na jiném fóru Fiatu Stilo, který má stejnou nápravu, jsem vyčetl, že je to běžné. Nechal jsem to tedy vyměnit. Překvapilo mě, že se to stalo při tak malém nájezdu, auto je v provozu od 2011.
Reklama
 

bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od bart.08 »

problém je, že ono mi to někdy udělá, někdy ne na tom samém místě ... když jedu sám, tak to slyším jakoby zepředu, když jsem naložený, tak zase naopak zezadu, ale to je spíš asi jenom pocit, protože se to line po celé kastli ... taky jsem tady četl, že někdo nechával měnit stabilizátor, čepy, silentbloky ... dokonce i celá ramena a stejně to nevyřešil .. takže jsem teď spíš ve fázi testování čím to vlastně může být .. někdy to udělá jen při malé rychlosti, někdy naopak třeba při 50km/h ... někdy mi to udělá na rovince, jindy zase v zatáčce ... někdy na kruháči .. je to fakt hrůza to vydedukovat, co je to zač :D :D :D
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Bravomv »

Tady je asi nejlepší jezdit, dokud se to nezhorší natolik, že bude zřejmé, co to je. Taky nejsem zastánce toho měnit díly, když není příčina jasná. Jinak bouchání od přední nápravy je zde, na fóru, již popsáno, kdy kolegové zjistili, že to je od horního uložení předních tlumičů. Některé rány u svého auta bych skutečně tipnul na to uložení tlumičů, zvlášť při silném propružení přední nápravy. Jinak kamarád servisák má řešení, zesílit rádio v autě.
bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od bart.08 »

byl jsem dneska v servisu kvůli tomu lehkému "klepání", "bouchání", "vrzání" a dle všeho stačilo, když jsme prostříkali pístnice WDčkem :)
v zimě ty tlumiče vlivem teplot fungují prostě jinak než v létě a i olej v nich je ztuhlý a mohou vrzat ....

EDIT: nově začalo klepat něco na kole ... většinou např. při dopadu do nějakého "ďolíku" a občas to udělá i při jízdě ...
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Peter262 »

Mal som podobný problém...vrzganie a buchanie od prednej nápravy, od kolies...myslel som si, že sú to tyčky stabilizátora alebo ramená, avšak problémom boli úplne zošúchané brzdové doštičky. Pri výmene letných pneu som videl, že už nemajú dlhú životnosť, a čakal som, že ma na to upozorní senzor, no na moje prekvapenie na pravej strane original doštičky z výroby ani nemali senzor opotrebovania, i keď kabel tam bol...senzor opotrebovania mali iba tie na ľavej strane. Zhodou okolnosti buchala komplet prava strana a namiesto senzora ma upozornilo šúchanie kovu o kotúč :D
To búchanie pri prejdeni akejkoľvek nerovnosti spôsobovalo uvoľnené teleso brzdovej doštičky ...Menil som ich po cca 70 000km. Zadné minulý rok pri 64 000 km. Tie odišli skôr...pískanie, nahrievanie kolesa, rucna brzda...ale na to je na tomto fóre samostatná téma 8)
Snáď ako tip pre niekoho pomohlo :wink:
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“