Prehrievanie motora-vyvretie vody

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Erik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2017, 16:29

Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od Erik »

Zdravím,mám Punto 1.1,1999, včera som šiel cca 5km hore kopcom a potom z ničoho nič sa vyvalila para z pod kapoty a vyvrela voda von...a tak isto sa nechcel spustiť ani ventilátor, skúšal som to doma na parkovisku a robí to isté, ventilátor sa nepustí a nadrzka začne prskat,skúšal som na ventilátore vymeniť káble nakoľko jeden bol na prach rozdrveny no bez výsledné, neviete niekto čo by mohol byť problém? termostat alebo nejaký snímač? vopred ďakujem za prípadné odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od liborko »

Zkontroluj nejdříve pojistku,měla by být ne jako klasické pojistky pod palubkou,ale u baterie pod plastovým krytem.Jsou to ty velké pojistky tuším 20 či 30A. Pokud bude pojistka ok tak ti možná odešel motorek ventilátoru, stářím se to prostě stane,já to měnil na Puntovi i seicente. Nový se dá koupit,není to az tak draha záležitost. Ale nejdřív udělej jednoduchý test. Odpoj konektor od teplotního čidla co je na chladici a propoj v něm kontakty,vrtule by se měla roztočit,taky by bylo dobré změřit zda je napětí 12V na konektoru od motorku. Pokud se vrtule neroztoci a presto nameris 12V tak je motorek KO.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Erik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2017, 16:29

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od Erik »

Vďaka za odpoveď, káble som vymenil za druhé boli preskusane a ventilátor ide..chyba bola určite aj v starých kabloch a hlavná chyba je v teplotnom snímači na nadrzke.. snímač je k.o a tým pádom nezapne ventilátor
Erik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2017, 16:29

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od Erik »

Nechcel som zbytočne zakladať novú tému tak to píšem tu,od kedy vyvrela ťa voda tak sa stále stráca,od štvrtku ju dolievam a vkuse sa stráca,ostane stále cca na rovnakej úrovni pod min. neviete kde je chyba?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od panaman1 »

a kollko si uz dolial? mozno tam vela chybalo a ked si si isty ze nikde netecie, tak pozri na olej ci pod vickom nieje emulzia, take biele svinstvo...pri startoch nejde biely dym? ci nahodou tesnenie pod hlavou, pripadne nieco podobne...
Erik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2017, 16:29

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od Erik »

No to má tiež napadlo,že môže veľa chýbať ale to musím vymeniť celý objem aby som to zistil,nie pod viečkom nieje ten sajrat a z výfuku nejde nič nezvyčajné, dymí aleza studená čo je normálne ale inak nie
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od panaman1 »

a kolko litrov si tam nalial? no cely objem by nemal chybat... pozri poriadne ci sa ti nestraca niekde.. mozno chladic...
Erik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2017, 16:29

Re: Prehrievanie motora-vyvretie vody

Příspěvek od Erik »

Fúha,to netuším koľko ale veľa lenie možno liter alebo liter aj niečo dokopy,a pozeral som všade možne a nenašiel som nikde kde by tieklo
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“