Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
camelX
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 18 bře 2011, 11:58

Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od camelX »

Zdravím, psal jsem tu dva přízpěvky ohledne klepani v motoru a nasledne i nepojízdnem autě. Momentálně bych uvedl co se vlastně vše stalo a proč motor přestal fungovat.
Před 2 mesici za jizdy začal motor mlatit zjisteny vadny vstrik na třetím valci nasledne opraven a prý byla i špatná vaha vzduchu takže take opraveno po cca 3tydnech ježdeni a ujeti cca 1000km auto po nastartovani zacalo v motoru cinkat a nasledne mlatit jak pred tim. Takže se vyzkoušel vstrik na prvním valci z ktereho to vychazelo ty rany ale byl v pohode zjistilo se ze v prvnim valci neni komprese.
Přikrocilo se k rozdelani motoru sundani hlavy motoru a zjistila se závada ne moc štastná teda, a to že se urvali klapky v sání motoru ktere nasledne pri prvni poruše vleteli do třetího valce a odrovnali pravdepodobne ten vstrik a pak i blbla vaha vzduchu diky tomu, a nasledne po ujeti 1000Km se utrhla klapka na prvnim valci a to odrovnala ventil tim neni tlak ve valci a nepálil bohužel jak na prvnim tak třetím valci je pomlaceny píst.

Oprava zbroseni hlavy, otestovani a nasledna vymena vadynch ventilu a sedel, 2 nové písty, a nové sani vzduchu do motoru, plus k tomu i rozvody rovnou když už je motor kompletne rozdelany odhad opravy cca 1500 euro

Auto najeto 160tisic kilometru.

Zeptám se setkali jste se nekdo s tím že by se vám utrhli klapky saní do motoru???

Děkuji za odpověď :-)
Reklama
 

camelX
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 18 bře 2011, 11:58

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od camelX »

Ještě dotaz po prvni oprave toho vadneho vstřiku nevím z jakeho duvodu ale v autoservisu mi zaslepili EGR ventil který pak hlasil chybu nasledne jsem jinde ten EGR odmontoval zjistil ze je v poradku ale zaslepen takze jsem zaslepeni odstranil a EGR normalne fungoval aniz by hlasil chybu jak pred tim s tim zaslepením.
je možne že diky zaslepeni EGR ventilu se teprve ty lopatky v sani urvali nebo je to blbost??
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od Vitaml »

Jaký klapky, nebo lopatky, myslíš z turba?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od jano207 »

Mysli swirl klapky ci ako sa to pise.Ja by som as iosobne radsej zohnal druhy motor.Ano nevies aky bude ale tak dat 1500€ do auta ktore ma o par 1000€ vyssiu hodnotu.No neviem.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od heretic »

http://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc-v ... otor-96035" onclick="window.open(this.href);return false;
Tieto klapky ma dojeba brane
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
camelX
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 18 bře 2011, 11:58

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od camelX »

Myslim vyrive klapky v sani do motoru, po zjisteni ve fiatu uz vim ze tam byt nemusim tim padem usetrim ze nemusim kupovat nove a necham to bez nich a tim predejdu dalsi podobne poruse.
Ke koupi noveho ( zanovniho ) motoru cenove bych si nepomohl najeto by mel podobne jak ja a montaz atd bych stejne zaplatil. Takto vim ze muj bude opraven hlava,tesneni,ventili ozkouseny, 2pisty nove plus vstriky vse opraveno a tim padem by mel byt stavajici motor v lepsi kvalite nez nejaky kupovany z jineho auta.
To si myslim ja i v servisu a dalsich 150tisic by mohl motor vydrzet :-D


Pravda ze takova blbost jako vyrive klapky v sani nadela peknou neplechu a dost drahou bohuzel.
lukas.sirucek
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 kvě 2018, 06:16

Re: Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od lukas.sirucek »

Zdravím,
stal se mi úplně stejný problém, chtěl bych se zeptat jak se auto chová bez těch klapek?? jede to úplně stejně? nepíše to nějakou závadu?
robinatko
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2011, 14:29

Bravo 1,9 110Kw oprava motoru

Příspěvek od robinatko »

Zdravím, ak je to 1.9 Mjet, 110kW, tak ten mám vo Fiat Croma, ročník 2010 a tam už z výroby swirl klapky nie sú. Asi vedia prečo.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“