Pár otázek na "puntisty" MK2

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Jo jinak by to bylo super,kdyby sis ho taky poridil....aspon bych tady nebyl saaaam :wink:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Reklama
 

Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

No ja som išiel v octavke viac krat aj v benzine aj TDI a nebojim sa povedat že je to hlučnejšie ako ktorýkolvek punto II s hocijakou motorizaciou a dokonca ma v zadu na sedačkach väčši priestor ako octavka alebo fabia na nohy a hlavne octavka nema tolko hviezdičiek za bezpečnost. Kludne chod do toho sportinga a ešte budeš prekvapený tou živostou motora. Len ta upozornujem že sporting ma športovejši podovzok a je dost tvrdý. Ale ked s tým chceš jazdit po zahraniči tak tam su fasa cesty len u nas je to trochu o hubu. Ale zase je to velmi stabilne auto a v zatačkach to drží ako priklincovane
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Joe301 píše:No ja som išiel v octavke viac krat aj v benzine aj TDI a nebojim sa povedat že je to hlučnejšie ako ktorýkolvek punto II s hocijakou motorizaciou a dokonca ma v zadu na sedačkach väčši priestor ako octavka alebo fabia na nohy a hlavne octavka nema tolko hviezdičiek za bezpečnost. Kludne chod do toho sportinga a ešte budeš prekvapený tou živostou motora. Len ta upozornujem že sporting ma športovejši podovzok a je dost tvrdý. Ale ked s tým chceš jazdit po zahraniči tak tam su fasa cesty len u nas je to trochu o hubu. Ale zase je to velmi stabilne auto a v zatačkach to drží ako priklincovane
Mam mk2, som s nim spokojny, ale prosimta pekne, porovnavat to z octavkou... Nemozem dat za pravdu. Skus nalozit 3ludi do zadu do MK2 a do octavky a odvez ich ale 100km a uvidis ktori budu spokojnejsi :) V Punte isto nie.
Ako hovorim, punto je dobre auto, som s nim spokojny, ale raz je octavka niekde inde.
A co sa tyka bezpecnosti, tak to by som asi tiez dal viac na octavku keby sa mam rozhodnut v com havarujem.

Neber to ako moju kritiku punta, to vobec nie, ale zda sa mi prehnane porovnavat to s autom v triede v ktorej sa nachadza octavia.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Ale ved ja netvrdím že je v octavke menej miesta ja len hovorím že je tam menej miesta na nohy a to my nevivratiš aj keby čo bolo :evil: a v tých hviezdičkach to je tušim pre punto asi ich je 5. Ak sa nemylim tak octavka nema 6 airbagov a punto ma ale toto neviem presne
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Joe301 píše:Ale ved ja netvrdím že je v octavke menej miesta ja len hovorím že je tam menej miesta na nohy a to my nevivratiš aj keby čo bolo :evil: a v tých hviezdičkach to je tušim pre punto asi ich je 5. Ak sa nemylim tak octavka nema 6 airbagov a punto ma ale toto neviem presne
Myslim, ze aj octavka ma 6airbagov, ale aj tak je ti to naprd. Ja mam v punte 4 airbagy a neviem naco by mi tam boli dalsie dva...
Neviem ci mas 5dverove, ale ja mam 3-dverove a tam teda v zadu nie je miesto na nic v porovnani s octavkou. Aj ked teda octavka neni na tom az tak najlepsie z tych vacsich aut s miestom vzadu
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Punto MK2 ma 4*
http://www.euroncap.com/content/safety_ ... 1=1&id2=28

Oktavia (2001) ma tiez 4*
http://www.euroncap.com/content/safety_ ... =3&id2=102

Ohladom miesta vzadu, mozem porovnat len s Fabiou... Punto ma ovela viac miesta pre nohy ako Fabia... oba modely su ale viacmenej pre pohodlnne odvezenie 4. osob a nie piatich. Tot moj nazor.
Naposledy upravil(a) Arrow79 dne 25 dub 2007, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Ja mam 6 airbagov a mam 3-Dverák ale to miesto umna bude tým že mam len 175 cm a som natlačený pri volante lebo tak rad šoferujem a potom vzadu je priestor od kolien k prednemu sedadlu 20 cm a v taký golfoch a fabia je na 100% menej miesta na nohy a dokonca moj kamarat ma 195 cm a do punta sa v pohode mestí sedačku si da uplne dozadu a pritom sa neodtýka hlovou stropu ako na fabii: ale je jasne že Octavia je vyšia tieda ale zase je malo aut ktore možu konkurovat puntu v jeho triede.


http://auto.etrend.sk/23321/auto-testy/ ... o-12-class
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Vo svojej trieda a za svoju cenu je podla mna tiez punto super. :wink:
Keby som vsak potreboval cestovat denno denne dlhe trasy (100-200km a viac) tak by som volil asi nieco vacsie. Ale inak je to super auto.
To nove grande punto ma aj velmi atraktivny vzhlad a za tu cenu a vybavu ktoru ponuka by som ho veru az fabiu nemenil. Fabka s jej hnusnym 3-valcovym 1.2 motorom a ubohou seriovou vybavou v tej istej kategorii ako punto isto prehrava. Tak stale nechapem preco ludia kupuju fabie.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Lebo maju stale komplex že si myslia že kupuju slovenske auto ale to nikdy nebolo slvenske auto. Všetci škodovkary tvrdia že maju lacne nahradne sučiastky. A ja viem o tom dost kedže pracujem v obchode s sučiastkami do aut a rozdiel medzi fiatom a škodou je minimalny repsektive žiadny
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Keby že mam jazdit denne 200km tak si ani octafku nezoberiem to radšej peugeot 406 alebo ford mondeo alebo citroen xara ale naradšej Stilo to je taký o dost väčší brat punta
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Jasne, sak ani ja by som si octavku nekupil. Prinajlepsom by mi ju volakde hned ukradli :)
Myslel som to tak ze by som si kupil vacsie auto ktore by bolo pohodlnejsie pre dlhsie trasy. Ja denne najazdim tak do 20-50km a cez vikendy okolo 100, niekedy aj viac, ale nie je to pravidelne, mam ho na dochadzanie do prace a 4fun.

A diely na skodovku su urcite porovnatelne drahe ako na fiat. Mozno sa vyskytnu konkretne diely ktore su u jedneho drahsie a u druheho lacnejsie, ale v globale to je jedno.

Mame vo firme fabie, ale nenadchlo ma to vobec ze by som si to kupil, skor naopak.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Perito
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2007, 19:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Perito »

Kakin píše:
Cau Perito
Ja mam Mk2 Sporting a jsem z Olomouce ,tak muzeme dat klidne rande a pokecat :P
Super! Poslal jsem ti maila...
Perito
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2007, 19:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Perito »

Joe301 píše:No ja som išiel v octavke viac krat aj v benzine aj TDI a nebojim sa povedat že je to hlučnejšie ako ktorýkolvek punto II s hocijakou motorizaciou a dokonca ma v zadu na sedačkach väčši priestor ako octavka alebo fabia na nohy a hlavne octavka nema tolko hviezdičiek za bezpečnost. Kludne chod do toho sportinga a ešte budeš prekvapený tou živostou motora. Len ta upozornujem že sporting ma športovejši podovzok a je dost tvrdý. Ale ked s tým chceš jazdit po zahraniči tak tam su fasa cesty len u nas je to trochu o hubu. Ale zase je to velmi stabilne auto a v zatačkach to drží ako priklincovane
Na tuhý podvozek jsem zvyklý... dřív jsem měl auto 8cm od země :twisted: a prostor vzadu taky neřeším.
TDI mi přijde hrozně hlučný a navíc smrdí - kamna jedny... jezdím tím, ale ne proto, že bych se do něho předtím zamiloval - bylo to čistě z praktické a ekonomické stránky koupený. Teď už není potřeba, naštěstí :D
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

Hoši ja mam 1,9 JTD a som max. spokojný.
Mesačne spravím cca 2000 km spotreba ako "BABETA" a to mi stačí.
Čo sa týka miesta vzadu boli sme 5-ti v HUNGARI a v pohode.
A čo sa týka AIRBAGOV tie ochránia akurát ksicht nič viac
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

No co sa tyka pohodlia tak celkom fajn-aspon vodicove miesto ktore okupujem. Zadne sedadla asi nic moc kvoli miestu na nohy.
No a pri 130 km/h mi toci 2600rpm a pri 80-90 km/h 1900-2000rpm. ALE MAM TIP TRONIC 7 KVALT :idea:' takze zrovnavat to s manualom sa asi neda :( Inak zatial max spokojnost.
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“