Info pred kúpením nového Tipa

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Šikmý_Ok
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2018, 11:21

Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od Šikmý_Ok »

Pekné ránko vospolok prajem,

hľadám auto, ideálne priestranného hatchbacka ktorý by mi vyčaril úsmev na tvári. Na Tipo sme narazili úplne náhodou keď sme boli skúšať Astru tak na 50m od Oplu bol Fiat, tak som si povedal pome spraviť mrk. Na prvý pohľad ma interiér trošku odradil ale všetko sa to otočilo keď som mal možnosť si zajazdiť. Ak je Tipo priamy konkurent Škode Rapid tak Rapidke to natre vo všetkých kategóriách(možno okrem spotreby).

Ale k veci. Všimol som si že prevodové pomery prevodovky sú takmer identické čo mám teraz na svojom Japoncovi 2,5i benzin, čo ma príjemne potešilo, spotreba podľa palubáku svietila zhruba o pár dcl menej než jazdím teraz(nezabehnutý motor, po zábehu predpoklad že bude papať ešte menej), ale tu na fóre riešite úplne strašidelné čísla v kombinovanej spotrebe okolo 8l(palubák píše menej ako je real ?). Kebyže chcem Tipo idem do 1,4T + LPG , najazdím hodne takže návratnosť LPG by bola 1rok ale kebyže auto žerie 8l tak to je viac než mi žerie aktuálne 10ročná Mazda.

Sú nejaké výrazné problémy ktoré sú s Tipom spojené prípadne boli opravené od nejakého roku výroby ?
Je nutné meniť nápravy, brdzy, časti motora po pár desať tisíc kilometroch ?
Elektronické chyby ktoré sa opakujú ,... ?

Momentálne sa rozhodujeme medzi viacerými autami, Mazda, Opel, Fiat, Hyundai ale verím že Fiat bude čierny kôň a snáď sa nemýlim.

Vopred vďaka za každú pomoc
Reklama
 

TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj, co se týká spotřeby LPG , tak spotřeby kolem 8 litrů nikdy s Tipem nedosahnes. Na tuto spotřebu dosahnes jedině na benzin a to ještě musíš mít lehkou nohu. Spotřebu na plyn mám 10-11 l, záleží kde se jezdí a jakým stylem, jednou sem se dostal i pod 10, ale to po okreskách a jen tak lechtal plyn.
A co se týká problémů s autem, tam myslím že je toho tady napsáno dost, jen já sem už uvažoval že auto prodám, jak mě Tipo zlobilo
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od Martin.nz »

Pokud jezdíš hodně, tak jestli by nebyl rovnou lepší diesel 1,6.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Šikmý_Ok
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2018, 11:21

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od Šikmý_Ok »

TipoLPG píše:Ahoj, co se týká spotřeby LPG , tak spotřeby kolem 8 litrů nikdy s Tipem nedosahnes. Na tuto spotřebu dosahnes jedině na benzin a to ještě musíš mít lehkou nohu. Spotřebu na plyn mám 10-11 l, záleží kde se jezdí a jakým stylem, jednou sem se dostal i pod 10, ale to po okreskách a jen tak lechtal plyn.
A co se týká problémů s autem, tam myslím že je toho tady napsáno dost, jen já sem už uvažoval že auto prodám, jak mě Tipo zlobilo

Jazdil som na Benzínovej verzii 1,4T , spotrebu som mal okolo 6,5 - 7l / 100km podľa palubného (nie LPG). Som zvyknutý že palubný má minimálnu odchýlku voči reálnej spotrebe, tu na fóre som čítal že niekomu údajne palubný klame až o 1l / 100km čo je fakt extrém.

Martin.nz píše:Pokud jezdíš hodně, tak jestli by nebyl rovnou lepší diesel 1,6.
Diesel nie je rentabilný, rozdiel v spotrebe voči Benzínu je presne taký aký je rozdiel v cene medzi tými dvoma palivami(benzín je lacnejší ako nafta a aj údržba/servis lacnejšia) 9 z 10 nádrží tankujem v zahraničí mimo ČR/SR
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od jojo007 »

TipoLPG píše:Ahoj, co se týká spotřeby LPG , tak spotřeby kolem 8 litrů nikdy s Tipem nedosahnes. Na tuto spotřebu dosahnes jedině na benzin a to ještě musíš mít lehkou nohu. Spotřebu na plyn mám 10-11 l, záleží kde se jezdí a jakým stylem, jednou sem se dostal i pod 10, ale to po okreskách a jen tak lechtal plyn.
A co se týká problémů s autem, tam myslím že je toho tady napsáno dost, jen já sem už uvažoval že auto prodám, jak mě Tipo zlobilo
čo mysliš koľko by si dostal za Tipo keby že ho predáš? :D
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Šikmý_Ok
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2018, 11:21

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od Šikmý_Ok »

TipoLPG píše:Ahoj, co se týká spotřeby LPG , tak spotřeby kolem 8 litrů nikdy s Tipem nedosahnes. Na tuto spotřebu dosahnes jedině na benzin a to ještě musíš mít lehkou nohu. Spotřebu na plyn mám 10-11 l, záleží kde se jezdí a jakým stylem, jednou sem se dostal i pod 10, ale to po okreskách a jen tak lechtal plyn.
A co se týká problémů s autem, tam myslím že je toho tady napsáno dost, jen já sem už uvažoval že auto prodám, jak mě Tipo zlobilo

Koľko sa zmestí do nádrže na LPG ?
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Info pred kúpením nového Tipa

Příspěvek od TipoLPG »

Celková velikost je 50 l ale reálně natankujes 41 l, na to najedeš cca 400 KM
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“