Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od Robino65 »

:lol:
Soudruh na vybermiauto.cz je vôbec nejaký dylino, lebo porovnáva Tipo s Daciou Logan... :-) a pri svojej výške 174 sa sťažuje na miesto na nohy! Je to diletant. Takže na pobavenie národa:
https://www.vybermiauto.cz/recenze/test-fiat-tipo-kombi" onclick="window.open(this.href);return false;
Sakra, však teraz som si všimol, že rok narodenia máme asi obidvaja v logine...:-)
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od martin72 »

Máme, máme, jsi starší :D.
Tady máme drobný problém, koncern má dobře zmáklou mediální kampaň a z toho pramení i tyto zavádějící recenze. Každý motoristický magazín či web je závislý na reklamě koncernu a tak nám potom tady vznikají božská Das Auto a ostatní se tak nějak porovná, aby to co nejmíň kazilo vysněný profil. A protože lidé jsou ovce, tak jim to vychází.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od Robino65 »

Zase k téme:
Dnes som objavil na displeji novú funkciu, po vypnutí motora som omylom "blikol" na svetelnú húkačku a na displeji že "Follow me 30s"...:-)
To som ani netušil, že mám túto funkciu :-)
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od jojo007 »

Ahojte :) konečne som sa dočkal po necelých troch mesiacoch čakania mi prišlo auto.. :) V pondelok som si ho prevzal a zatiaľ mám len 78 KM :D Mám Tipo hatchback verzia Lounge 1.4 T-jet perlová metalíza :)

Aj ja mám pred počtom KM to H ako písal "Stanlou". Nikde som nenašiel prečo to tam je... Vie niekto o tom viac? :)

Ako sa chováte k motoru? Šetríte ho alebo ho občas aj vytočíte?
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Uživatelský avatar
Stanlou
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 15 zář 2016, 16:09

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od Stanlou »

Já jsem do 2000 km jezdil v klidu, motor jsem točil maximálně do 3000 ot./min., ale pak už jsem ho točil klidně až do 5500 ot./min. Teď mám najeto 25000 km a myslím, že motor je v pohodě. Běží hezky potichu, do výměny oleje (měnil jsem při 15000 km) žádný olej neubyl a se spotřebou se vejdu do 6-ti litrů.
Někdo říká, že se to má minimálně to 10000 až 15000 km šetřit, někdo zase, že se to má hned od začátku točit, tak nevím. V prodejně mi neřekli, že to nesmím točit, tak jsem si říkal, že kdyby náhodou ten motor kleknul, tak je to v záruce.
Fiat Tipo SW 1.4
Fiat Tipo sedan 1.4
Fiat Panda 1.1
Fiat Brava 1.6
Fiat Bravo 1.6
Fiat Tipo 1.9 TDSX
Fiat Tipo 1.7 D
Fiat 125
luigi123
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2017, 14:34

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od luigi123 »

To 'H' pri pocitadle km znaci, ze auto je stale v servisnom mode, ktory pouziva vyrobca/dealer Fiatu aby majitel nevidel, kolko s jeho autom najazdili pred prevzatim. Majitel zvycajne prevezme auto s '0'km. Auto samozrejme nema 0km, pretoze s nim dost uz vo fabrike najazdili.
Dealer to zvycajne pred prevzatim auta prepne na uzivatelske km alebo po 200km sa to prepne na uzivatelske km same (zmizne H). Kym svieti 'H' je mozne s packou obsluhujucou stierace resetnut pocitadlo km spat na nulu. Ale je to mozne spravit len raz. Ak sa neresetne pocitadlo, tak pri 201km 'H' zmizne a uz sa to neda spravit vobec.
Ja som momentalne cakatel na Tipo Sedan ale toto som uz vycital na zahranicnych forach.
Tipu zdar :)
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Fiat Tipo sedan a informace na displeji

Příspěvek od alienjar »

Když se vrátím k tomu displeji, tak existují dvě verze. Verze s multifunkčním displejem a verze s konfigurovatelným multifunkčním displejem. Mám ten druhý a tam se mi při každém nastartování resetuje Trip B. Takže všechny veličiny provozního stavu mám po zastavení na tripu B jen na tu určitou jízdu. Na Tripu A zůstává vše dohromady za všechny jízdy a období.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“