Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Moderátor: peta.smolik

bobNotFiat
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2020, 11:10

Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od bobNotFiat »

Zdar chlapi, nemám sice doma Tipo, ale s kolegou po něm už delší dobu pokukujeme, přesně po motorizaci 1.4 T-JET.
Pan Vaculík sice Tipo chválí, ale zároveň při každém článku o dlouhodobém testu Tipa píše, že za studena se dostane zápach benzínu do kabiny.
Ptal jsem se kamára co má, Tipo 1.4 16v atmosféru a nic takové se mu neděje. Ani zde na foru jsem nic o zápachu benzínu v kabině nenašel.
Chtěl jsem vás majitelů zeptat - pozorujete nějaký zápach benzínu v kabině při studených startech? Je to vlastnos nebo Vaculík prostě "kecá" a jde o závadu na jeho testovaném voze?

Moc díky za odpovědi :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od gigi »

Nevím jestli kecá,nebo má vadný kousek,ale já nic necítím
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od hans55 »

Já taky ne :D
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od liborko »

Kecá,protože svět motorů je placený Škodovkou a jen ty jsou absolutně bez chyb ve všech testech.Takže při testech jakýchkoliv jiných konkurenčních značek musí vždy něco najít,a když fakt není co najít tak si vymyslí takovou pí.ovinu,že mu smrdí benzin v kabině. On si nejspíš když tankoval plnou nacákal do polobotek do fuseklí a pak to měl vevnitř jako kdyby tam měl voňavý stromeček :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
bobNotFiat
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2020, 11:10

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od bobNotFiat »

Chalpi moc díky, myslím, že je to jasné :-) Já si říkal, aby táhl benzín do kabiny, to si nedovolí ani Lada :-)
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od TipoLPG »

Tak bohužel nekecá, já mám rok 2018 a Euro6 a vážně pri studeném startu je cítit trochu benzín, dle servisu je to kvůli moc přísným dnešním euro normám. Jinak je auto v pohodě
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Jirka Mirror »

Mě teda nic v autě po startu nesmrdí,ale to houpání v tahu jak popisuje Vaculík ve SM tak to mi dělalo .
Chip to vyřešil.
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od TipoLPG »

Zkus při startování studeného motoru otevřít okýnko a ucítíš
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Jirka Mirror »

Co hoří to smrdí, já s tím nemám problém ,trochu to cítit je ale je to motor tak nepředpokládám, že se dá u výfuku spát. :D
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Michal67 »

Ano nekdy je po nastartovani benzin trochu citit. Ale neni to nic strasnyho. A podezirat Vaculika ze Tipo schvalne pomlouva je uplna blbost. Vaculik totiz Tipo v tom testu velice chvali. A videl jsem s nim i test Fiatu Doblo ktery chvalil taky.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Michal67 »

K tomu testu bych mel jeste jednu poznámku. Tipo v tom testu SM vyšlo velmi dobře. Ale k čemu to vlastně Fiatu je když v tomto provedení s T-Jetem končí? Absolutně nechápu úplně tragickou marketingovou politiku Fiatu ČR. Proč ten test neproběhl dřív? Tipo je auto který by si svoje kupce určitě v dnešní době našlo, ale museli by ho umět prodat. Ale on je to problém Fiatu celkově v celé Evropě. Tipo mělo určitě potenciál k většímu prodejnímu úspěchu.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od metamor »

fiat zije v latinskej amerike indii... tu si kazdy kupuje mainstreamove kyble s 3 valcami pripadne s pekne komplikovanymi 4 valcami. Hlavne nech to podla nemeckych tabuliek patri k topke. Jednoduchost ich aut oceni malokto a dizajn tiez uz nehra rolu po tom co ludi ovladli betonove 2m ploty krivky a oble tvary oceni malokto.
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Vilda »

Taky jsem párkrát při startu na vteřinku ucítil benzín .... je to těkavá kapalina, takže mi to přijde normální. Určitě bych nedělal vědu z toho, že si motor sem tam upšoukne vůni benzínu. Důležitý je, že palivo není cítit na jízdy.

Testů na Tipo jsem viděl spoustu a třeba Rasťo Chvála, když to řeknu blbě :roll: ho dost chválil. To samé na YouTube, kde videí z testů habaděj.

Jedinej, kdo mu doslova umyl pr..l, byl tlustej Pepa z Autosalonu. Na Tipu mu vadilo snad všechno ..... asi mu Fiat nezaplatil tolik, co škodovka :?

Pár dílů potom co Tipo znectil, se úplně rozplýval z plastikového Rapida a jeho naprosto geniálně umístěné škrabky na okno ve dvířku nádrže !!!
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Designer »

Toho Pepu z Autosalonu nemôžem pozerať ani minútu. Tak blbý a strojený - neprirodzený je to človek. A áno - nemci majú pod palcom u nás všetko - zoberte si obchodné raťazce ... potom aj také veci ako nemecké výrobky pomenované talianskymi názvami (Dolce gusto, Pizza Casa di mama ... Italiamo v Lidli a iné - je toho kopa) - čo nedokázali skopčáci zbraňami, dokázali cez EU ... a obchodnou vojnou, "nežnou" revolúciou. Neznášam ich. NAfukujú sa, pchajú sa všade. Fuj
A tie ich "prémiové" veci ... -:) To je čistý kalkul. Nič neurobia srdcom - všetko ide cez kalkulačku ... brrr
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od liborko »

Designer píše: 09 zář 2020, 13:29 Toho Pepu z Autosalonu nemôžem pozerať ani minútu. Tak blbý a strojený - neprirodzený je to človek. A áno - nemci majú pod palcom u nás všetko - zoberte si obchodné raťazce ... potom aj také veci ako nemecké výrobky pomenované talianskymi názvami (Dolce gusto, Pizza Casa di mama ... Italiamo v Lidli a iné - je toho kopa) - čo nedokázali skopčáci zbraňami, dokázali cez EU ... a obchodnou vojnou, "nežnou" revolúciou. Neznášam ich. NAfukujú sa, pchajú sa všade. Fuj
A tie ich "prémiové" veci ... -:) To je čistý kalkul. Nič neurobia srdcom - všetko ide cez kalkulačku ... brrr
Pravda pravda,přesně tak,trefně napsané :wink:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“