Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
xtriplexdk
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2013, 17:03

Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Příspěvek od xtriplexdk »

Chtěl bych poprosit o pomoc s následujícím problémem.
Nejdou mi pravé blinkry. Jsem z toho už zoufalý, někteří mi tvrdí, že je vadná jednotka co je napojena vlevo pod volantem na bloku pojistek. Mě se to nezdá, protože tato jednotka by neměla být aktivovaná při vytaženém klíči ze zapalování a blinkry mi nejdou ani když zapnu výstražné - levá strana však funguje v obou režimech jak ve výstražných, tak i při zapnutí přes páčky. Někdy se mi stalo, že občas blinkry fungovaly zejména v chladném počasí když mrzlo. Navíc se mi nechce shánět nová jednotka, protože by musela být na stejný typ fiata. Dostávám rady, rozporuplné tipy od vadného kontaktu v kabelech, vadný spínač u středového panelu se spínači na topení - má to svouji logiku, že by problém mohl být tam, protože mi nejde ani ventilátor topení, ten mám provizorně zprovozněn přes extra kabel od baterie - až po zmíněnou multifunkční jednotku. Neměl někdo podobný problém, příp. neví jak to řešit? Za rady předem děkuji. Pro případ, že by to bylo tou jednotkou přidávám sken štítku z této jednotky.
Přílohy
stitek-multifunkcni-jednotky-fiat-punto-2001.jpg
stitek-multifunkcni-jednotky-fiat-punto-2001.jpg (86.73 KiB) Zobrazeno 4006 x
Naposledy upravil(a) xtriplexdk dne 14 dub 2013, 18:00, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Příspěvek od CrazyApe »

Pojistky si predpokladam kontorloval, zarovky taky. Neovlada nahodou blinkry nejake relé ?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
xtriplexdk
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2013, 17:03

Re: Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Příspěvek od xtriplexdk »

Pojistky jsou OK kontrolovány pokaždé když na to někdo koukal včetně mě a žárovky jsem pro jistotu měnil všechny.
Já právě nevím, moc tomu nerozumím, ale všichni ti autoelektrikáři na mě dělali dojem, že se jim to nechce rozdělávat kvůli špatnému přístupu a tak hned každý začal rozdělávat pojistky a koukat na tu jednotku. Taky si myslím, že to mohlo být případně někde studený spoj, ale nevím jak na to. Já bych si to opravil klidně sám kdybych trochu jistotu, že problém není v té jednotce a někdo poradil jak na to.
karusel
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 06 črc 2014, 21:34

Re: Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Příspěvek od karusel »

Zdravím, mám stejný problém, ale na ľavej strane mi nejdú blinkre a nejdú ani pri zapnutí výstražného režimu. Idú-nejdú, tak len nepravidelne. Vymenil som žiarovky vpredu a vzadu. Závada ostáva. Príčina neznáma a preto som zvedavý, kto má s tým skúseností aby poradil. Keby som mal el. schému, tak by mi to pomohlo. Vopred dík.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Nejdou blinkry - Punto 2 - r.v. 2001

Příspěvek od tatko Tom »

Kostra niektorých svietidiel, kontakty niekde po trase káblov vo svorkách. Elektrická schéma by moc nepomohla... :(
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“