Vyleštenie karosérie

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Vyleštenie karosérie

Příspěvek od Designer »

Na aute sú také tie mikrokruhy - zrejme po umyvacich kefách - auto je inak pekne, no na slnku na čiernej farbe tie kruhy riadne vidno.
Máte nejaký tip na pastu pre ručné leštenie (či dokonca jemné prebrúsenie), alebo treba aku leštičku? A k nej nejaké pasty ... odporučte niečo.
Reklama
 

metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Vyleštenie karosérie

Příspěvek od metamor »

kasli na aku lesticku ked chces lestit cele auto. Jednak je ťažká kvoli baterke a vydrzi tak 20 min a ked pritlacis padnu jej otacky. Ked aku tak kvalitne ale tie stoja majland a vydrzia 20min.Ak mas dobry kompresor tak pneumaticke alebo ked nie tak elektricku. Ked chces lestit ciernu farbu tak by som ti odporúčal bud rupes od modrej pasty ktora je znacena coarse po zltu fine a bielu ultrafine k tomu su aj kotuce prislusnej farby. Pripadne pasty od 3M. S inými skúsenosti nemam ale bude to to iste zacinas na kvazy "brusnej" aby si vybral skrabance a potom uz len dolestit jemnejsou a jemnejsou. pre zaciatocnika ale na rupes.com maju apku kde si vies vybrat. Ked si zaciatocnik moc by som to nebrusil ale ked chces tak trizact p6000 a p3000 na dohladenie po bruseni a ked brusit tak do p1500 max vacsiu zrnitost uz nie. dalsiu podstatnu vec mas aku lesticku vyberies ci len rotačnu, orbitalnu a su tusim aj random orbital. Ta prva je najrychlejsia ale narobi aj najviac paseky v neskusenych rukach. S random orbital to zalesti aj decko len to bude trvat dlhsie oproti rotacnej.
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Vyleštenie karosérie

Příspěvek od Designer »

Vďaka za radu - leštičku teda zatiaľ škrtám - aku málo vydržia minút a sieťovú nemám kam pichnúť v paneláku.
Skúsim to teda ručne a uvidíme.
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Vyleštenie karosérie

Příspěvek od metamor »

radsej ako rucne by som tahal predlzovak:)
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Vyleštenie karosérie

Příspěvek od Designer »

ahojte - tak ešte som sa k tomu nedostal, ale mám kúpenú flašku leštiča Glym + nejaky keramický sprej - skúšal som to na jednom blatniku Marei - pohladom porovnanie s vedlajším neošetrným dielcom nie je badať moc rozdiel - ani na opršanom aute. Hmm
Treba však dodať, že tá časť karosérie bola pred pár rokmi striekaná a lak je super ešte.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Vyleštenie karosérie

Příspěvek od liborko »

CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Idea“