zhasíná volnoběh zatepla

Moderátor: peta.smolik

karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Přikládám sken, koupil jsem ten, který mi nabízeli... Mimochodem to staré čidlo se dokonce rozebralo na dvě části, takže se dala vyjmout ta Hallova sonda, byla celá zaolejovaná, ovšem to jí v ničem nevadí...
Obálka čidla.jpg.JPG
Obálka čidla.jpg.JPG (57.02 KiB) Zobrazeno 1107 x
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od Vladka1 »

Kamoka je polská ..... S dílama mám lepší zkušenost s MM
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

No seicento se v Polsku dělalo...
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od Vladka1 »

Zdaleka ne všechny díly jsou polská výroba. Spousta dílů je dovoz a na lince jen montáž ;)
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Tady to, jak je vidět, dělají, ovšem jak jsem psal, kratší vodič a o něco nepatrně větší průměr...
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od Vladka1 »

Původní čidlo tam bylo jaký? OE číslo pro tvůj motor sedí?
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Na čidle samotném samozřejmě není nic napsáno! A v nabídce se vůbec nerozlišovaly typy motorů, dokonce bylo to samé pro více modelů.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od Vladka1 »

Myslim si, že originál bylo Magnetti Marelli.. A v nabídce vidim minimálně dvě verze čidla, tak je třeba vyhledat podle VIN a čísla motoru co přesně tam patří.. Univerzální kočkopes - proto jsi to musel dobastlit aby šlo použít.. Tak snad vydrží, s Kamokou mám různý zkušenosti, od "dobrý" po "total šmejd"
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Na Hallově sondě se nemá co pokazit, buď chodit bude, nebo ne, chodila dokonce i ta zaolejovaná, je to zkrátka polovodič, vadila by jedině voda...
Asi tam Magnetti Marelli bylo, to je Fiatí značka.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Tak zkušenosti po měsíci? Skutečně všechny problémy zmizely a jede to jako drak, tedy s výjimkou toho, že mi prasklo lanko u spojky, ale to probírám v jiném tématu.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od liborko »

Seicento bylo super zihadylko az na ty neduhy ktere obcas dokazaly pekne nastvat viz to spojkove lanko,jinak jeste velke minus je plechova nadrz kterou jsem menil asi dvakrat za tu kratkou dobu co jsem ho mel,vzdy to prorezne ve spoji vrch/spodek
Neposles foto seicenta?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: zhasíná volnoběh zatepla

Příspěvek od karelmrak »

Tu nádrž jsem už taky měnil, ono to prolíná v tom zbodování a pak je to cítit, jak tu lidé píší, že jim prorezla, to se mi nestalo. Ovšem vyndat plovák s čerpadlem je dost umění. Nějak jsem jej přitom asi někde přihnul, protože od té doby mi nikdy neukáže úplně plnou nádrž a rezerva svítí moc brzy. Zkoušel jsem jej vyndat, abych se na to podíval, ale už se mi to nepodařilo :D .
Fotku sem nemohu dát protože se stydím :oops: ! Já jsem to snad za těch dvanáct let, co to mám, stihl vždy umýt před technickou. Mám to jako druhé auto po Praze a tak na něj zbývá málo času. Je to MPI z roku 2002 dovoz Německo, před rokem mi známý vyvařil rozpadající se pravý práh. Najeto mám 190.000 a měnil jsem si již sám ty zadní tlukoucí silentbloky, jinak nic velkého.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“