Montáž mlhovek

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Montáž mlhovek

Příspěvek od cinzano »

peta.smolik píše:mlhovky nepotřebuju páč si radši koupím kvalitní žárovky do hlavních světel
Ne že bych tušil, kam se na Puntu II montují mlhovky, ale pokud jde o Punto I, vzpomněl jsem si na to, co pravil generál na politickém školení mužstva v Černých baronech: "Soudruhu, Vy se mýlíte."
a) Mlhovky jsou níž než hlavní světla, tj. svítí "pod mlhu".
b) Mají jinak navrženou parabolu a sklo než hlavní světlomety.
Ve výsledku svítí mlhovky víc do stran než tlumená/dálková světla, ergo člověk v mlze líp vidí škarpu a nesjede do ní. Rozdíl je to markantní, a to mám ve světlech nějaké hustožárovky H4 s +50% svítivostí (značku už si nepamatuju, Osram nebo Narva) :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
LuZe
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 13 lis 2008, 07:42
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž mlhovek

Příspěvek od LuZe »

Také bych řekla, že to nebude kvalitou žárovek, ale kde jsou mlhovky umístěné. Jako druhé auto mám oktávku, žárovky teda nevím, co tam mám, ale máme mlhovky ve světle a vymyslel to opravdu blázen, nic se tím nepodsvítí :?
Fiat Punto 1,2i r.1995
FIAT PUNTO II. 1.2 8V r.2001
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž mlhovek

Příspěvek od peta.smolik »

Mlhovky na mk2 jsou v hlavních světlometech a jsou to ty úplně krajní místa, některá Punta tam mají záslepky, příjde mi to nelogický ale tam opravdu jsou
cinzano: soudruhu možná se mýlím ale zkoušeli jsme dvě Punta v mlze co by se dala krájet to moje se světly H4 Carello s žárovkama Bosch xenon Blue a s dobře seřízeným sklonem světel a pak bratrancovo s předělanými světly H1+H1 Hella a se zapnutýma mlhovkama žárovky tuším Phillips a ačkoliv si každý hájí a chválí to svoje tak viděli jsme v mlze stejně a i bratranec uznal a začal se chytat za hlavu že instalace mlhovek možná byla zbytečná takže tak
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
PetrKrumlov
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2023, 14:18

Re: Montáž mlhovek

Příspěvek od PetrKrumlov »

Zdravím , já si koupil komplet kabeláž i s přepínačem , upravil konektory k mlhovkám aby šli zapojit a hotovo ..jsem dokoupit panel ovládání, kde by bylo tlačítko na mlhovky přímo, ale za 500 Kč a rozebírání mě odradilo , tak jsem za 500 i s poštovným koupil raději kabely komplet. Kabely lze použít na jakékoliv auto..a jsou včetně relé , pojistky a spínače ..
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“