Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ibraj
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2021, 18:49

Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Příspěvek od ibraj »

Dobrý den, už delší dobu mi Bravo 1.4 T-jet 120k ukazuje chybu P0116 signál teploty vody, při tom se vypne ESP,ASR,Hill holder, neukazuje teplota vody a sepne se ventilátor na chladiči na plno. Samozřejmě jsem dal nové čidlo teploty na termostatu (dvakrát) ale problém se stále objevuje, pak jsem ještě dal nový konektor a prošel vodiče jestli nejsou někde poškozené, alespoň kam to šlo a nemusel jsem rozdělávat všechny svazky kudy vede, a na nic jsem nenarazil, při tom jsem si všiml poškozené izolace k jinému čidlu na převodovce (nevím přesně k čemu slouží v eLearn jsem ho nenašel, na foto) to jsem opravil... Chyba se neobjevuje ihned, když jedu v klidu a motor moc "nezatěžuji" tak se většinou neukáže, ale jakmile jedu větší rychlostí např. do kopce a přídám plyn tak se objeví skoro vždy, to stejný když jedu na tempomat, na rovince většinou nic ale jak přijde větší zátěž a motor je "pod plynem" tak se objeví..

Nenapadá prosím někoho čím by to ještě mohlo být?

teplota.png
teplota.png (93.23 KiB) Zobrazeno 1740 x
20210306_183638.jpg
20210306_183638.jpg (89.26 KiB) Zobrazeno 1740 x
Reklama
 

MCKiller
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2020, 16:31

Re: Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Příspěvek od MCKiller »

Jen FYI to co je v kroužku by měl být spínač zpátečky, takže teoreticky nic společnýho s tvým problémem..
ibraj
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2021, 18:49

Re: Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Příspěvek od ibraj »

Ano podle eper je to spínač zpátečky ..
otoman
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2023, 12:29

Re: Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Příspěvek od otoman »

Aktuálně se potýkám se stejným problémem, našel jsi co to způsobovalo?
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Bravo 1.4 T-jet 120k snímač teploty vody

Příspěvek od tomass »

Na hledání tohoto typu závad je bezpodmínečně potřeba miliohmetr. Existuje spousta hodně drahých měřidel.

Tento je poměrně dostupný a spolehlivý. Ověřil jsem jeho přesnost na kabelu CYKY 5x6mm podle katalogových údajů.
Voltcraft R-200
https://www.conrad.cz/cs/p/voltcraft-r- ... 01393.html

Mám ho už 8 let a dá se s ním zkontrolovat libovolný kabel přes konektory i zalisování konektoru. Důležité je čtyřvodičové měření malých odporů.
Tenkrát mě stál skoro 4000 Kč. Teď je za 2500 Kč.

Je to nejdůležitější měřidlo, které jsem za celý život měl v ruce !

Typuju, že závada bude ve špatně nalisovaném konektoru, nebo zoxidovaný kontakt. Obojí se tím dá změřit. Větší vibrace motoru způsobí vynechávání.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“