Teplota-problem

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Kubik692
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2014, 16:35

Teplota-problem

Příspěvek od Kubik692 »

Zdravim fiataci. Stalo sa uz niekomu ze pocas jazdy Vam rucicka teploty padla z nicoho nic uplne na nulu behom sekundy,zasvietila oranzova kontrolka motora a po par sekundach sa zasa vratila do normalu pricom kontrolka stale svieti. Kontrolka mi zhasla asi na 3-4 nastartovanie. Stalo sa mi to asi 3x a to vzdy ked som siel dole kopcom zo zaradenou rychlostou bez plynu. Termostat? Vdaka za radu.
Fiat punto 1.2 44kw rok 2002
Reklama
 

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Teplota-problem

Příspěvek od kkristian »

podla mna to bude skor snimac teploty motora, odobera sa na onen svet.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
kolesak777
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2014, 12:06

Re: Teplota-problem

Příspěvek od kolesak777 »

Aho jvsimol som si ze mas podobny problem na punte ako ja rucicka ti klesne na nulu a neukazuje teplotu vyriesil si to nejako odvtedy??
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Teplota-problem

Příspěvek od Cabuto »

Videl bych to urcite na ten snimac teploty nebo nejakej uvolnenej nebo zaoxidovanej kontakt proto to zniceho nic spadne je jasne ze se hned rozsviti kontrolka protoze jednetka nema info o teplote pak az to zase naskoci tak bezne trva par nastartovani nez ji jednotka zhasne samo nesmi ten samej prroblem pretrvavat ale v pameti bude ulozena zavada takze pokud nece jit na slepo di na dianozu a uvidis ale je dost jasne ze to bude to cidlo :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
kolesak777
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2014, 12:06

Re: Teplota-problem

Příspěvek od kolesak777 »

no termostat aj cidlo teploty su vymene a aj kable sknotrolovane......mechanik povedal ze je to asi chybna riadiaca jednotka jak to vlastne je s tym signalom od toho cidla ide do RJ a potom do budikov??
Kubik692
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2014, 16:35

Re: Teplota-problem

Příspěvek od Kubik692 »

Ako nahle prisla jar a leto tak mi to nerobi......iba v zime.... :D
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Teplota-problem

Příspěvek od Cabuto »

je to divné celé nějak protože pokud se nepletu tak dokonce sou tam čidla tři jedno je snímač vody pro budík co visíš pak je prej snímač pro rj a pak je jen pro rj snímač teploty motoru ne vody ale bloku a já bych to viděl nějak bud asi na vadu rj pokud to ted máš meněné a stále to dělá tenhle bordel a nebo nějaké znich je stále špatné ale nevím je to celkem záhada toto :(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Teplota-problem

Příspěvek od drago47 »

Koľko sú tam vlastne čidla teploty na vodu je ten isti čo pre budík teploty,na vzduch je map senzor tlaku aj teploty,je ešte nejaký na bloku motora pre rj či je to ten istý ako pre vodu?
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Teplota-problem

Příspěvek od Vitaml »

Co jsem zjistil podle schematu, tak signál teplota a tlak oleje jde z řj motoru do palubního počítače (za pojistkovou skříní pod volantem) (multi-timer unit) a ta je datově spojená s deskou budíků. Takže řj jednotka motoru používá asi jen jedno čidlo teploty.
Bohužel, nikde jsem nenašel rozkreslenou řj motoru a věci k ní. Jestli má někdo něco takového, budu rád, když se ozve.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Teplota-problem

Příspěvek od drago47 »

Lebo len tak som si dal na ALFAobd diagnostike skontrolovať teploty tak teplota vzduchu sa mi zdala norme nejakých 34C a teplota vody mi ukázalo -42850C,a teplotu vody pri recovery alebo niečo také 80C.Tak preto si myslím že či to nemá dve čidla jedno pri termostate na vodu a jedno na bloku tak len pre istotu ci blbne diagnostika ale je to chybní udaj a všetko je C stupňoch.A po naštartovani sa všetke tri hodnoty menia
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
vlibor
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2023, 14:31

Re: Teplota-problem

Příspěvek od vlibor »

Ahoj vsichni,

vím, ze uz je to nejakou dobu ale neví nekdo, jak se to vyresilo? mám ten samý problém na Fiat Doblo 1,3Multijet, RV2008 ale tohle je jediná zmínka, co jsem nasel.

Omlouvám se za hácky, na pocítaci nemám ceské prostredí.

Predem dekuju za pomoc.
juroeu
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2024, 19:08

Re: Teplota-problem

Příspěvek od juroeu »

Ahoj. Podarilo sa Ti to vyriešiť? Mne sa dnes ukázala presne rovnaká závada na 1,3 jtd multijet. Ďakujem za odpoveď. Juro
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Teplota-problem

Příspěvek od Vladka1 »

Coby, čidlo teploty, kabeláž k němu - zlomený drát, ohnilej konektor, studeňák v budíkách apod. Termostat tohle chování vylučuje, půjde o snímání teploty a přenos na budík a pokukd to je takhle náhodně tak půjde a něco typu nalomený drát kdy občas je kontakt občas ne.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“