T-jet, prestavba na LPG

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Leroy
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 25 led 2020, 12:02

T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od Leroy »

Pozdravujem,
Nemáte niekto skúsenost s prestavbou tohto motora na LPG? Je to vhodne, bez problémov?
Dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od liborko »

Já osobně bych to nedělal. Ty ušetřené peníze za palivo stejně vynaložíš později do řešení problémů. Ale ber to čistě jen jako můj názor.
Napsal bych tu jednu konkrétní zkušenost s LPG,ale raději se rozepisovat nebudu,bylo by to na dýl. Možná bych to napsal stručně velmi zkráceně:
Když to v tom autě náhodou funguje tak je to paráda,ale jakmile se něco začne srát tak jsou ušetřené peníze fuč.
Dost se to tu řešilo ohledně LPG,myslím,že zrovna u Brava2 tak pohledej v tématech
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od Michal67 »

Myslim ze se to tady na foru resilo ze lidi meli i s original LPG veliky problemy. Asi na to Tipo neni uplne vhodny.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
bts1982
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2019, 10:24

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od bts1982 »

zdravím. Mám LPG variantu od výroby a žádné problémy jsem zatím neřešil.2 roky, 25 000km, spotřeba 8,3L/100km LPG ...akorát při koupi mi tvrdili, že je 1/3 motoru úplně jiná(oproti klasické 1,4 T-Jet). studené starty vyřešeny kvalitním benzinem Schell Racing. Auto zakoupeno 2.června 2018
Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet LPG r.v 2018
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj, já mam také 2018 najeto 57 tis a spotřebu kolem 10, méně než 9,5 sem na plyn nikdy neměl asi máš jiný styl jízdy 😂
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Pajinex
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 dub 2018, 21:51

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od Pajinex »

Ciao, osobně bych se toho nebál. Poraď se s dobrým plynařem a dle mého názoru T-Jet na přestavbu vhodný je. Nepřímý vstřik, hydroštely, ventilová sedla taky nebudou z másla a v Itálii jezdí těchto agregátů i v Alfách na LPG moc. Takže bych tam fouknul nějaký kvalitní italský systém. Sám mám tovární verzi a dle dostupných info se tahle auta přestavovala ve Varese. Je tam systém Landi Renzo, dvě řídící jednotky, upravená makovice a tím to podle mne hasne. Sám mám za cca rok a půl najeto 50 tisíc km, spotřeba mezi 8 a 9 litry LPG a zatím bez sebemenšího problému. Plyn výhradně u Tomegas (filtr byl fakt čistý) a benzín 100 Verva, toho moc nepotřebuju. :D Jednou za měsíc ho protáhnu kousek po dálnici na "modráka" a toť vše. Na LPG navíc neplatím silniční daň a o uspořených nákladech na km nemluvě. A motor je na plyn znatelně tišší.
X-sat
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2024, 09:47

Re: T-jet, prestavba na LPG

Příspěvek od X-sat »

Ahoj, prosím o radu/informaci. Jak je to se servisem továrního LPG (Landi Renzo myslím) a revizemi ve vztahu k STK? Díky 8)
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“