DISKUZE- Havárie(bouračka) - zkušenosti,rada

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

DISKUZE- Havárie(bouračka) - zkušenosti,rada

Příspěvek od ers »

Zdravím všechny,

bohužel 5.5.2007 se mi stal osudný den...chvíle nepozornosti a v 65km rychlosti bez jakékoliv brzdné dráhy jsem narazil do oktávie přede mnou :roll: Naštestí se nikomu nic nestalo a vše problehlo v klidu.Oktávie měla pouze odřený zadní spoiler a naprasklé světlo....U mě bohužel jak se můžete podívat tak tragédie :cry: Nejprve to vypadalo ,že je pouze namáčknutý předek ovšem po sundání kapoty mě pěkně běhal mráz po zádech...Celý předek se zastavil až o motor - motor je celý nakřivo a vypadá .že byl vyrván i ze silentbloků - za motorem dole jak vede výfukové potrubí a je přichycená převodovka :?: tak je kompletně uražené uchycení.Sice vše jde opravit ,ale v tomto stavu to nepřipadá v úvahu.

Verdikt pojištovny-totální havárie-mám u ČP nejvyšší povinné ručení + havarijní pojistku.Měl bych na vás 3 otázky :)

1,Kolik tak můžu očekávat ,že mi pojištovna vyplatí? Mám sjednanou "tuším" i spoluúčast-10%.Auto je 55S rv. 1997.

2,Zvažuji prodat auto do Holubic u Brna na vrakoviště - popřípadě někomu na díly - jaká cena tak připadá v úvahu?

3,Nové auto potřebuji jako sůl :) a nevím zda mám jít do něho znova-ceny jsou teď celkem nízko-můj stál 79000,- před 1,5rokem v perfektním stavu.Přemyšlím nad 55S, 1.6 ELX, 1.2 60SX a nebo Fiat Brava 1.6 16V - cenovou představu mám tak do 65000,- Co si o tom myslíte - hlavně Punto vs. Brava

Díky všem moc za případné informace :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Ty vole, takto rozmacknute? Hm, moc to teda nevydrzi. Ked vravis ze octavka mala len skrabnuty naraznik a rozbite sklo reflektora... Asi su to take papierove auta tie nase punta :(
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

sice je to trochu "off topic", ale

já bych byl rád, že tu kinetickou energii pohltila kastle, než kdybych měl sebou o to razantněji mlasknout o volat
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto - Havárie - Zkušenosti,rada

Příspěvek od vejvy.f »

ers píše:Zdravím všechny,

bohužel 5.5.2007 se mi stal osudný den...chvíle nepozornosti a v 65km rychlosti bez jakékoliv brzdné dráhy jsem narazil do oktávie přede mnou :roll: Naštestí se nikomu nic nestalo a vše problehlo v klidu.Oktávie měla pouze odřený zadní spoiler a naprasklé světlo....U mě bohužel jak se můžete podívat tak tragédie :cry: Nejprve to vypadalo ,že je pouze namáčknutý předek ovšem po sundání kapoty mě pěkně běhal mráz po zádech...Celý předek se zastavil až o motor - motor je celý nakřivo a vypadá .že byl vyrván i ze silentbloků - za motorem dole jak vede výfukové potrubí a je přichycená převodovka :?: tak je kompletně uražené uchycení.Sice vše jde opravit ,ale v tomto stavu to nepřipadá v úvahu.

Verdikt pojištovny-totální havárie-mám u ČP nejvyšší povinné ručení + havarijní pojistku.Měl bych na vás 3 otázky :)

1,Kolik tak můžu očekávat ,že mi pojištovna vyplatí? Mám sjednanou "tuším" i spoluúčast-10%.Auto je 55S rv. 1997.

2,Zvažuji prodat auto do Holubic u Brna na vrakoviště - popřípadě někomu na díly - jaká cena tak připadá v úvahu?

3,Nové auto potřebuji jako sůl :) a nevím zda mám jít do něho znova-ceny jsou teď celkem nízko-můj stál 79000,- před 1,5rokem v perfektním stavu.Přemyšlím nad 55S, 1.6 ELX, 1.2 60SX a nebo Fiat Brava 1.6 16V - cenovou představu mám tak do 65000,- Co si o tom myslíte - hlavně Punto vs. Brava

Díky všem moc za případné informace :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Upřímnou soustrast :) Takhle "blbě" nabouraný punto jsem už dlouho neviděl, docela čumim, že tam popraskaly sváry. Asi to bylo nějaký odfláklý :D:D

Co by jsi za něj chtěl??? Na vrakáči ti daj pár korun, schválně to zjisti, já bych ti dal víc.

Kdyžtak písni buď mail, nebo na ICQ, nebo 775243310.

Jinak, z těch aut, o kterých přemýšlíš bych doporučil Bravu, nebo Punto ale 1,2 75elx. Ale já osobně bych raději šel do Alfy 145/ 146 1,6TS cenově se tam vejdeš a maj lepší základní výbavu, lepší zpracování, atd. A ital je to taky :idea:
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

Zdar, nechystas sa dobre diely rozpredat??? Ak ano daj vediet.
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Tak máme dalšího "nemocného Fiata"

Dneska se o nás v zatáčce opřela Octávie. Je mi Punti líto nějak moc přitahuje neštěstí...Jsem zvědavej co mi dá pojišťovna - z povinného ručení viníka. Nemáte někdo na prodej levé zrcátko?

Hrozně se stydím jak je auto špinavý...ale já na něj nemám teď moc času. Na fotkách ta špína hrozně vynikla :oops: Obrázek
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Chúďa Punto...
Inak k tomu prvému hore, to je normálne, že sa to vpredu tak pokrčí, tak to má byť, vpredu sú tie deformačné zóny, aby sa to čo najviac pokrčilo a stlmilo náraz, zozadu to je omnoho tuhšie. Pred pár rokmi do otca zozadu napálila jedna škodovka, na Punťovi bolo prehnuté zadné čelo, spodok dverí kufra a samozrejme prasknutý nárazník, celkovo to nevyzeralo až tak strašne z vonku, iba ako keby do neho niekto trochu ťukol... no a tá škodovka išla myslím na ND, lebo mala totálne rozflákaný celý predok
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Chudak pomeranc :(, citim s tebou a jeste tak blbe do toho zadniho blatniku :? ...
Na spinu se vykasli, vis jak vypada muj a od mamy? A v Karvine jedina mycka a co? Nefunkcni...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Ahoj, tak dnes jsem přišel ze školy k autu a čekal na mě pěknej pohled. Někdo mi nějakým větším autem nabral punto ze strany, odlomená půlka nárazníku, škráblý světlo, prohlý blatník a zrcátko bez skla. Chtěl bych se zeptat, kdyby to kamarád vzal na sebe, chtěli by na pojíšťovně vidět jeho auto?
díky za jakkýkoliv nápad
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

my kdyz jsme "nahrali " sklo celni tak chteli foto a videt jen to aute s poskozenym sklem.
treba Marty3D poradi, ten dela v pojistovne.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
marty3d
Znalec
Příspěvky: 647
Registrován: 30 dub 2007, 10:44
Bydliště: Tři Dvory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty3d »

Katy píše:my kdyz jsme "nahrali " sklo celni tak chteli foto a videt jen to aute s poskozenym sklem.
treba Marty3D poradi, ten dela v pojistovne.
Dneska jsem vznesl dotaz na likvidátora, snad bude zítra odpověď :wink:
jsem nejvic pratelskej clovek na svete a hafo mocinky mega moc se seznamim s nakejma coool lidickama, tak mi klidne pisnete papky
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

marty3d píše:
Katy píše:my kdyz jsme "nahrali " sklo celni tak chteli foto a videt jen to aute s poskozenym sklem.
treba Marty3D poradi, ten dela v pojistovne.
Dneska jsem vznesl dotaz na likvidátora, snad bude zítra odpověď :wink:
Díky moc
MK2 1.2
Obrázek
RePu
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2008, 17:22

Příspěvek od RePu »

nevite jak je to s bodama za zpusobeni dopravni nehody??? Ja sem boural na naledi a dostal sem 1000kc pokutu za neprispusobeni rychlosti stavu vozovky. Cestari delali upravy na silnice a zastavovali dopravu ale ne ze by posolili cestu!! a ja uz to nedobrzdil. Nevite jestli bych za to mohl mit nejake ty bodiky??
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“