Zkušenosti - obecně

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

koupě multika s 1.6 16v

Příspěvek od darko »

zdravím všechny štastné majitele Multipel.Pravděpodobně budu také brzo majitelem multiply a tak bych se chtěl zeptat majitelů s motorem 1.6 16v 76kw na jízdní vlastnosti s tímto motorem.Nevnucujte mi prosím jtd.Měl sem možnost projet se s benzínovou multiplou.Navzdory "oficiální" recenzi kde tento motor hučí ,trapí se a neutáhne i prázdné auto jenom kroutím hlavou.Ve zkoušené multiple (r.v. 1999) motor byl velice kultivovaný a za jízdy téměř neslyšitelný.Jen tak si bzučel... :roll: Jaká je prosím vás REÁLNÁ spotřeba při klidné jízdě a na dálnici při ustálené rychlosti 120 km/h.Všude se píše něco jiného a tak mám zmatek.Doposud mám R. Laguna 1.8 16v 88kw r.v. 1999 a spotřeba 7,2-8,3 l/100 km.Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Počítal jsem to už několikrát a vždy mi vyšlo 8,6l. Jezdím převážně krátké trasy do 20km a snažím se motor moc netočit (otáčkoměr bohužel nemám - řídím se sluchem). Se spotřebou na dálnici ještě zkušenosti nemám.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
PF
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 07 úno 2007, 13:34

Příspěvek od PF »

Mám 1,6 Bipower, na plyn je to trošku línější, ale na benzín jezdí pěkně. Většinou jezdím krátké trasy (práce a zpět) asi 10 km a spotřeba je kolem 8,5 l. Pokud někdy přidám nějaký výlet tak je to pod 8 litrů.
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

Zkušenosti v podstatě stejné jako, kolegové výše... mám ověřenou spotřebu kolem 8,3-8,5 l v kombinovaném provozu, dálnici samostatně nevím, loni na dovolené jsem se dostal na 7 l, ale byly to pouze dlouhé tratě mimo dálnice a žádné město. 1,6 sice není žádný divoch, ale dá se s ní vyjít, stačí ji zbytečně netočit, včas řadit a jezdit s citem.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Spotřeba přibližně jako ostatní výše, ale překvapilo mě jak je ten motor pružný. Žil jsem v domnění, že motory 16v (obecně) se musí docela točit aby jely, ale není to tak. Na dálnici by to ale chtělo 6st.
1,6 16V BiPower
PeSo
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 26 lis 2005, 13:32
Bydliště: Pardubický kraj

1.6

Příspěvek od PeSo »

Po 2 letech provozu - prumerna spotreba 8.6, do 110km/h mnohem zivejsi a mnohem tissi nez podobne vykonny 1.9 TDI.. Na druhou stranu, pokud bych mel Multinou najezdit vice nez 7.000km za rok, tak jdu do JTD... Na techto rocnich kilometrech se lame pomer nizsi ceny pojistky benzinu vs. nizsi spotreby JTD..
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Pro mě osobně je důležitý rozdílný kroutící moment obou motorů. Měl jsem tu čest se projet s oběma typy a pokud na dálnici ve 120 km/h šlápnu v 1,6 na plynový pedál, nic moc se neděje, pokud ho sešlápnu v 1,9 105 (kterou vlastním) vyrazí Multina směle kupředu. Ještě markantnější je tenhle rozdíl znát, pokud je auto naložené. Jestli ale budeš jezdit většinou sám, nebo dva lidi a najezdíš ročně do 10tis km, bez obav po 1,6 sáhni.
www.minimaxa.cz
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Pokud už sleduješ spotřebu, jdi určitě do 1,6 Bipower (CNG + BA). Spotřeba plynu je nepatrně nad 5 kg (1kg za 19.50 Kč) Sečteno a podtrženo něco málo přes korunu za kilometr. Mám ji malinko přes rok najezdil jsem asi 15 000 a benzin jsem tankoval jednou... :) Super!
Multipla Bipower 1,6 /2000
PF
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 07 úno 2007, 13:34

Příspěvek od PF »

Připojuju se k Mišanovi. CNG vyjde perfektně a čerpačky už se taky množí, mě nejblíž Budějovice, Plzeň a teď nově Tábor. Benzín tankuju Shell V-Power jenom tak na propláchnutí. :)
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

cng nechci.Jsem z prostějova a žádnou cng stanici tady asi nemáme.I tak slabý motor by to "dorazilo".Navíc já si benzín můžu odepsat z daní, takže není co řešit.
Jelikož multíka koupím už během 1 týdne,poradte mi na co si mám specielně u toho auta při prohlídce dát pozor.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Ahoj,

stanici máte tady:

areál FTL Prostějov
Adresa Kojetínská 1, 796 01 Prostějov
Otevírací doba
Po - Pá: 7:00 - 11:30, 12:30 - 18:00,
So, Ne, svátky: 11.00 - 14.00
Způsob placení cash, zákaznická karta
Provozovatel FTL Prostějov
Kontaktní osoba p. Kořenovský
Kontakt +420 582 365 995, +420 606 741 672

Cena CNG 22,00 Kč/kg = 15,71 Kč/m3 Pozn. 1 m3 CNG = 1 litr benzinu

Lidi, se kterými jsem mluvil jsou s CNG velmi spokojeni. Jezdí v podstatě za polovinu peněz. Já osobně mám JTD, protože jsem z Olomouce a u nás opravdu nic není...

darko píše:cng nechci.Jsem z prostějova a žádnou cng stanici tady asi nemáme.I tak slabý motor by to "dorazilo".Navíc já si benzín můžu odepsat z daní, takže není co řešit.
Jelikož multíka koupím už během 1 týdne,poradte mi na co si mám specielně u toho auta při prohlídce dát pozor.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

TAK UŽ JI MÁM DOMA :D :D !!!! Zatím nemám foto, ale je to stříbrná krasavice s červeným interiérem.
Co se týče prvních zkušeností: motor 1.6 16v sice žadný dravec, ale na normální ježdění to stačí.Co mě velice mile překvapilo bylo to že jsem doposud u auta vůbec neslyšel aerodynamický šum ( jel sem max 110 km/h).U takto "krabicoidního" tvaru karoserie mi zůstáva rozum stát.To samé platí o hluku z motoru.Na druhou stranu bylo by dobré ten motor trochu slyšet,kdyby tam něco "neklapalo".
Pohledy kolemjdoucích,obzvlášt u sousedů mě přivádějí do rozpaků.Připadám jim asi trochu divný.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

tady to je Obrázek
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

darko píše: Pohledy kolemjdoucích,obzvlášt u sousedů mě přivádějí do rozpaků.Připadám jim asi trochu divný.
za cas uz Ti to ani neprijde, ze na Tebe kazdy divne kouka
proste mas nevsedni auto, kterych tolik nejezdi :lol:
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaP »

Dodo-multipla píše:
darko píše: Pohledy kolemjdoucích,obzvlášt u sousedů mě přivádějí do rozpaků.Připadám jim asi trochu divný.
za cas uz Ti to ani neprijde, ze na Tebe kazdy divne kouka
proste mas nevsedni auto, kterych tolik nejezdi :lol:
a pak budeš taky překvapen, že se budou lidi zastavovat u zaparkované Multiny a pokukovat po vnitřku. :shock: :wink:
MaP
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“