nízká provozní teplota ? termostat ?

Moderátor: peta.smolik

RosolJaroslav
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2006, 08:02
Bydliště: Benešov

nízká provozní teplota ? termostat ?

Příspěvek od RosolJaroslav »

Mám palio 1,6 16V teprve 1 den a zdá se mi že budík na teplotu ukazuje dost málo (pouze do čtvrtiny stupnice v provozu)až když jsem ho nechal běžet na parkovišti,vyhoupl se na polovičku (k rysce na budíku). Nemůže blbnout termostat? Nebo je to normální? :?

A nemám podsvícené digi-hodiny , to je asi normální,že?

Děkuju za rady.
Reklama
 

vaclavka
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2006, 23:05
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

teploměr

Příspěvek od vaclavka »

Mám tentýž typ Palia. Teploměr ukazuje navlas stejně. Za jízdy, kdy se motor chladí náporem je ručička teploměru asi ve čtvrtině stupnice a při stání se teplota mírně zvedne na teplotu při které teplotní čidlo sepne větrák chladiče. Co se týče hodin ty jsou při zapnutém zapalování podsvíceny a při zapnutí světlometů se jas podsvícení sníží.
Uživatelský avatar
martello
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 30 dub 2006, 08:02
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od martello »

Já mám 1,2ku rv.98 a ručička teploměru je většinou kousek pod pulkou. Hodiny podsvětlený jsou při zapnutým zapalování.
FIAT Palio 1.2 75Hp
Made in Brasil
RosolJaroslav
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2006, 08:02
Bydliště: Benešov

OK

Příspěvek od RosolJaroslav »

Na hodinách jsem vyměnil kontrolku(po hodině rozebírání),svítěj parádně.
Díky
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

S tím termostatem bych zatím počkal a zkontroloval konektory jestli nemal studenej spoj.Mám od února 1,7TD a měnil jsem termostat-nicméně elktroinstalace není silnou stránkou těchhle autíček-takže prvně kontrola a pak měnit.
radek2
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 říj 2006, 16:43

Příspěvek od radek2 »

Termostat jsem měnil taky a ručka je teď přesně v polovině.S těma hodinama mě to fakt zajímá,nevím ale já mam digi nepodsvícený,je to podle mě obyč displej.Nebo je to podsvícený nějakou žárovičkou?
RosolJaroslav
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2006, 08:02
Bydliště: Benešov

osvětlení hodin

Příspěvek od RosolJaroslav »

digi hodiny jsou podsvícené!Už to tu je jednou napsané.zezadu mají 1,2 W žárovku s plast.objímkou,s plechovými háčky.Takže než začneš rozebírat,doporučoval bych si jí koupit. Nejdřív vyndáš kryt kolem topení,je tam jen namáčklej,stačí na to šroubováček.Pak jsou tam už šroubky a zbytek je nacvakanej v takových plechových svorkách-špatně se tam vracej.Chce to zručnost.Já osobně jsem se tam dostával tak,že jsem vyndal radio a zhora jsem opatrně odklonil plastový kryt kolem něj,na něm jsou ty hodiny.Hlavně opatrně,aby se nic neulomilo.
Jinak co se týče jejich svítivosti,to je popsané výše v této diskuzi.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Hodiny sou pdsvícený při otočení klíčku
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Taky už jsem to rozebíral dvakrát-to je om.dávka-a pudu tam zas-spínač mlhovek zásadně nefunguje když je mlha.
radek2
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 říj 2006, 16:43

Příspěvek od radek2 »

Díky moc./natvrdlího musíš nejdříve nakopnout/.
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

teplota

Příspěvek od rozmetal »

mě na Puntu taky ukazuje teploměr jen do třtiny stupnice a jen na volnoběh se mi zahřeje na půlku, sepne větrák a ochladí to......měnil jsem termostat i senzor teploty a pořád ukazuje jen na třetinu přestože motor je na pohmat evidentně ohřátý dostatečně
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Primo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2007, 15:08

Příspěvek od Primo »

Dobry den
Jsem cerstvym majitelem starsiho Palia Weekend 1.2 a mam take problem s mericem teplpty, take ukazuje tak do jedne tretiny, ale pri jizde dlouho trva nez nabehme nejaka vychlka, dlouho je na spodnim dorazu. Je to tak normalni? Muzete mi napsat kde hledat termostat a cidlo teploty?
Mam jeste jeden problem, asi 3-5 minut po startu (nez zavru garaz) zacne motor menit otacky, jako bych pridaval a ubiral plyn, jde to mezi cca 2000 az 4000 otacek a to se po case nebo rozjetim zase uklidni. Ma nekdo pro me radu?
Diky
belickaj
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2007, 17:38

Příspěvek od belickaj »

Ahoj, ja som mal to iste, vymenil som termostat a je to v pohode.tak ako pred tym a na podiv ten stary bol od kamena a to som chodil len do fiat servisu, a potom som si to zacal robit u znameho kvoli cenam. Takze ak aj tam u vas su taky chytri vo fiate a chcu zarobit za kazdu cenu tak ho skus vymenit a uvidis ze ti to pomoze.
RadekL
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2007, 11:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadekL »

taky mi měněj termostat, 1500,-..
.
Palio 1.6 16V
Uživatelský avatar
lolo26
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 20 led 2007, 23:48

Příspěvek od lolo26 »

kua kolko má vlastne ukazovať ten teplomer? v lete ukazoval tesne pod polkou. teraz cez zimu sa mi zdá že sa málo zohreje motor. teplomer víde len do štvrťky stupnice. dal som kartón pred chladič a teraz víde približne do 3/4 pod polkou stupnice po 30km jazdy. može to byť termostat? kúriť kúri dobre. Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palio“