Geometrie

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Geometrie

Příspěvek od pacholda »

Zjistil jsem, že se mi sjíždějí obě přední pneumatiky z vnitřní strany. Nevíte někdo kolik stojí geometrie v servisu Fiat a jak často je třeba ji u Multiply kontrolovat?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, paradoxem je, že geometrii by měli podle metodických pokynů kontrolovat na STK při každé povinné prohlídce (tedy každé 2 roky). Nastavení provedou v podstatě kdekoliv, osobně doporučuji nechat nejprve zkontrolovat přední nápravu, geometrie se "nerozjede" sama od sebe. Stejně se po každém zásahu na př. nápravě má geometrie kontrolovat (i po pouhé výměně silentbloků).
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Neměnil jsi náhodou ramena na předku? Případně nejsou třeba trochu po smrti? (resp. čepy nebo silentbloky?) Sjíždění pneumatik by tomu odpovídalo, hlavně pokud se sjíždí stejně levá i pravá pneu. Ale je to jen můj názor, nejsem odborník, ale uživatel :D
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Auto mám teprve 4 měsíce a asi před měsícem jsem nechal měnit tyčky stabilizátoru. Podle mechanika (nikoliv originál servis, ale soukromník) je jinak náprava O.K. V jakém stavu byla geometrie při nákupu auta to nevím, každopádně si ji nechám udělat a uvidím. Jen by mě zajímala ta cena.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

pacholda píše:Auto mám teprve 4 měsíce a asi před měsícem jsem nechal měnit tyčky stabilizátoru. Podle mechanika (nikoliv originál servis, ale soukromník) je jinak náprava O.K. V jakém stavu byla geometrie při nákupu auta to nevím, každopádně si ji nechám udělat a uvidím. Jen by mě zajímala ta cena.
Pokud se sjíždí pneumatiky, je cena geometrie zanedbatelná vzhledem k ceně gum. Geometrie stojí podle kvality cca. od 500 do 800 Kč
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Tak mám geometrii hotovou. Originál Fiat servis v Trutnově 534Kč. Takže celkem pohoda.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“