Poradíte mi? Lancia Dedra

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
MARO2

Poradíte mi? Lancia Dedra

Příspěvek od MARO2 »

Zdravím všechny. Mám dotaz, vždycky jsem chtěl itala a teď mám možnost koupit Lanciu Dedru 1,6 1992. Je v menším tuningu: Ve zlatém laku, černé skla, křídlo, zamračená, hliníky, laděný výfuk a interiér celý v kůži a cena 48 000 Kč. Akorát že to je ta 1,6 benzín, tak nevím jak to jede, při váze te Dedry? Vím, že to žádné žihadlo nebude, ale i tak. Ale hlavně na jaké věci bych se měl při kupování zaměřit atd.? Mockrát díky za případné odpovědi.
Reklama
 

lukee
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 14 zář 2005, 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte mi? Lancia Dedra

Příspěvek od lukee »

MARO2 píše:Zdravím všechny. Mám dotaz, vždycky jsem chtěl itala a teď mám možnost koupit Lanciu Dedru 1,6 1992. Je v menším tuningu: Ve zlatém laku, černé skla, křídlo, zamračená, hliníky, laděný výfuk a interiér celý v kůži a cena 48 000 Kč. Akorát že to je ta 1,6 benzín, tak nevím jak to jede, při váze te Dedry? Vím, že to žádné žihadlo nebude, ale i tak. Ale hlavně na jaké věci bych se měl při kupování zaměřit atd.? Mockrát díky za případné odpovědi.
Dedra je přímá příbuzná Alfy 155, mají stejný podvozek, podobnou kastli. Při hmotnosti skoro 1,5 tuny je benzín 1,6 málo. Ono to pojede ale bude se to muset vytáčet, v kopcích podřazovat atd. Zkus se poohlídnout po nějaké pěkné 155. Pokud bys překousl vyšší spotřebu (kolem 11-12 litrů na 100km) tak ber s motorem 2.5i V6, ten už opravdu pojede! :o Jinak myslím že není špatná volba 1.8 twin spark nebo dvoulitr. Holt je to těžké auto. Ještě je zajjímavý turbodiesel 2,5. Vejdeš se ještě do pojistky jako je pro 1,9l, jezdí to za 7-8l nafty a je to drak. Parametry to má 93kW a skoro 300Nm.Pokud bys chtel jezdit predevsim na spotrebu, zvolil bych 2.0TD, neni to vubec lenoch a diky kroutaku se da jezdit velice svizne! Spotřeba 5 - 6 litrů / 100km.
Alfa Romeo 155 2.0TD
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

Ahoj, lukee ma pravdu v tom, že ta 1,6 je slabá.Sice ta co ti nabízí bude asi vypadat pěkně, ale bude to jen na krásu a žádné velké závodění s tím nebude.Já osobně mám Dedru 1,9TD a jsem s ní maximálně spokojenej.Jede celkem slušně a ta spotřeba taky jde.Budu ji prodávat, ale zustanu u ní stejně.Kupuji si poslední modelový rok, ale v kombi.
Tak hodně zdaru při pořízení itala.
radek

dedra

Příspěvek od radek »

TO JE PĚKNÁ BLBOST TAK TĚŠKÁ NENI MAM JI TAKY A JEDE SUPER JEL JSEM S NÍ 185
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Možná 185 jede, po rovině v pohodě, ale nevím jak se ti sní jezdí s plně naloženou, když pak chvátáš a ještě v kopcovitém terénu, tak to není žádná sláva.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No nevim. Dedra, 155 a Tempra jsou identicky. Nase tempra urcite 1,5tuny nema... :-) A mame ju v 1,6, ma to 90k a jede to vic, nez slusne. I ve 4 lidech s plnym kufrem se da po dalnici jet porad 140. A spotreba je super. Dedry mivaly myslim pres sto konu. Ale to nevim urcite.
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas-Oaza »

mam dve dedry, jedna je 1,6 a druha 1,9 td ze vazi 1500 je blbost, tolik mi vazi kappa. podle TP vazi dedra 1070 kg. jede pekne,ale nemel jsem ji jeste plne nalozenou abych to vyzkousel poradne. :lol:
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
wendys
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2006, 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wendys »

Ahoj,mám Dedru 1,8i 77kw,r.v.91 v provozu od ledna 92 ve Švýcarsku,dotažená do ČR v roce 1999.Já ji mám od dubna 2000 do dnes. Protože mám 4členou rodinu,jezdím stále plný hlavně o víkendech,nákupy ,výlety s babičkama atd.Sem s ní spokojený,i když už má 15 křížků.Hned po koupi sem vyměnil-jak je mým zvykem-náplně,filtry,rozvody.svíčky+kabely.v roce 2004 sem vyměnil výfuk,brzdy i kotouče.Jediné co mi vadí je to,že zadní blatníky nemají umělou výplň jako přední,tudíš po nějaké době začnou jejich lemy kvést.To sem vyřešil včasnou opravou u kolegy karosáře-po zimě-a koupil sem laminatovou sadu a umělou výplň sem si udělal sám.Jezdí spolehlivě a občas ji provětrám ventily.105koní je hezké stádo.Sem s ní nadmíru spokojený i rodina,i když sem odchován na naftě.Uvažuji proto o koupi Dedry ale kombíka v dieslu.Pokud se o ni staráš,bude ti sloužit k tvé spokojenosti.Jsou to dobré vozy za dobré ceny. Wendys
Wendys 23
Ivos
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 zář 2006, 19:56

Příspěvek od Ivos »

taky mam dedru rok 1990 jede vyborne spotreba je taky pekna dal sem snou chorvatsko a dostal sem se na spotrebu 6,5 litru na sto jinak po meste tak 8. zamer se hlavne na predni brzdy ramena cepy tlumice jinak motorove sem zatim nemel problem urcite nevahej za tu cenu a co pises bez do toho ale skontroluj si ty veci.
Odpovědět

Zpět na „LANCIA“