konektor OBD-II ?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
necago
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2007, 13:27

konektor OBD-II ?

Příspěvek od necago »

Ahoj,
kde se ve Fiatu Punto S, motor 1.1, r.v. 1997, nachází konektor OBD-II pro diagnostiku palubního počítače? Někde jsem četl, že všechny vozy vyrobené od r. 1997 ho musí podle Amerického zákona mít. Koukal jsem pod palubní desku, ale nic jsem nenašel, takže si nejsem jistý, jestli tam vůbec je.
Reklama
 

Acer.007
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2007, 21:59
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acer.007 »

Na americký zákony se vykašly....jinak fakt nevim...
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Jestli myslíš počítače motoru tak je na pravém podběhu přímo u počítače (je tam jeden zazátkovanej konektor).
Jestli myslíš počítač v tachometru tak to neznám, snad někdo chytřejší...
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Pun-to píše:Jestli myslíš počítače motoru tak je na pravém podběhu přímo u počítače (je tam jeden zazátkovanej konektor).
Jestli myslíš počítač v tachometru tak to neznám, snad někdo chytřejší...
áno je to ten dvojvývodový zaslepený pri riadiacej jednotke! 8)
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: konektor OBD-II ?

Příspěvek od radek.s »

necago píše:Ahoj,
kde se ve Fiatu Punto S, motor 1.1, r.v. 1997, nachází konektor OBD-II pro diagnostiku palubního počítače? Někde jsem četl, že všechny vozy vyrobené od r. 1997 ho musí podle Amerického zákona mít. Koukal jsem pod palubní desku, ale nic jsem nenašel, takže si nejsem jistý, jestli tam vůbec je.
Tak tohle Punto ještě nemá OBD-II. Mají to až Punta MK2 tuším že od roku 99, ale určitě od roku 2000. Americký zákon platí v Americe, na Evropu se nevztahuje. V Evropě platí Evropská směrnice, která praví, že benzínová auta vyrobená v Evropě od roku 2000 by měly mít dignostický konektor OBD-II, tedy i Fiat, ale od roku 2000. Většinou se to taky pozná tak, že auto má 2 lambda sondy. Konektor OBD-II je vždy uvnitř v dosahu řidiče. Punto z 97 má jiný konektor a OBD-II diagnostiku nelze použít.
Radek
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“