Vnitřní osvětlení

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Vnitřní osvětlení

Příspěvek od Václaf »

Ahoj, mám problém a požádal bych o radu: U vnitřního osvětlení vepředu nelze nastavit rozsvícení při otevření dveří. Musí se úplně vypnout, jinak svítí pořád. Dle mne asi problém ve dveřním spínači, ale chtěl bych znát i názor ostatních. Nu a u zadního osvětlení se sice při otevření dveří toto rozsvítí, ale při zavřených dveřích za jízdy vnitřní osvětlení vzadu zapnout nelze. Vypínač na světýlkách funguje, protože při otevřených zadních dveřích se tímto vypínačem, který je integrovaný do světýlka, dá toto vypnout. Nemáte někdo radu, případně schéma zapojení tohoto zařízení? Není to sice vada nebezpečná, ale po přečtení manuálu (ještě jednou mnohokráte děkuji za zaslání Globusmanovi) mne to mírně řečeno rozčiluje :) Díky za reakce
Multi 1,9 JTd
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Osvětlení vepředu nám funguje v pohodě jak má, ale s těmi světly vzadu je to tak jak píšeš. Manuál je v tomto bodě nepřesný, ale nejenom v tomto - viz. el. stahování oken vepředu, kdy má po přidržení tlačítka déle než 1s sjet okno až dolů (u naší Multi rozhodně ne)
Nepřesností by se našlo asi i víc...
1,6 16V BiPower
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

okno

Příspěvek od Václaf »

Jen připomínka k tomu el. oknu vepředu. Opravdu se stáhne až dolů, takže jde spíš o záhady v elektrice, u Fiatů vcelku obecně známé. Takže musíme bádat a hledat :lol:
Multi 1,9 JTd
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Ahoj, co se týče oken, tak ten manuál bude mít pravdu, protože okno u řidiče mi tak funguje. To druhé už ovšem nee a musím to držet :-(

Zadní světla mi za jízdy rozsvítit taky nejdou. Tam jsou v podstatě jen dvě polohy - buď při otevření zadních dveří rozsvítí, nebo ne...

Vepředu má přepínač tři polohy a u mě to funguje jak má - tj. v jedné poloze svítí trvale, v druhé nesvítí vůbec a ve třetí svítí jen při otevřených dveřích...
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Bipower r.v. 2001
okno ridice pri podrzeni spinace sjede nebo vyjede samo
u okna spolujezdce to nejde, tam se musi spinac drzet porad

zadni svetla sviti i za jizdy, teda za jizdy jsem to nezkousel, ale zavrel jsem vechny dvere, nastartoval a pak zmackl to zadni svetylko a normalne se rozsvitilo, takze predpokladam, ze samotna jizda na to nebude mit vliv
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

A jde to světlo nastavit i tak, aby se ti nerozsvítilo, když otevřeš dveře???
Dodo-multipla píše:Bipower r.v. 2001
okno ridice pri podrzeni spinace sjede nebo vyjede samo
u okna spolujezdce to nejde, tam se musi spinac drzet porad

zadni svetla sviti i za jizdy, teda za jizdy jsem to nezkousel, ale zavrel jsem vechny dvere, nastartoval a pak zmackl to zadni svetylko a normalne se rozsvitilo, takze predpokladam, ze samotna jizda na to nebude mit vliv
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Globusman píše:A jde to světlo nastavit i tak, aby se ti nerozsvítilo, když otevřeš dveře???
Dodo-multipla píše:Bipower r.v. 2001
okno ridice pri podrzeni spinace sjede nebo vyjede samo
u okna spolujezdce to nejde, tam se musi spinac drzet porad

zadni svetla sviti i za jizdy, teda za jizdy jsem to nezkousel, ale zavrel jsem vechny dvere, nastartoval a pak zmackl to zadni svetylko a normalne se rozsvitilo, takze predpokladam, ze samotna jizda na to nebude mit vliv
Tie okná sú tak robené preto aby vodič nemusel držať tlačítko až do konca úkonu ,aby sa mohol viac venovať šoférovaniu.Spolujazdec má čas držať.Takto to je na väčšine áut.U stropného svetla neviem či tam nemáš časový stmievač .U niektorých modeloch to je.Ten vypína stropné svetlo až po asi 1 minúte.
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Globusman píše:A jde to světlo nastavit i tak, aby se ti nerozsvítilo, když otevřeš dveře???
Dodo-multipla píše:Bipower r.v. 2001
okno ridice pri podrzeni spinace sjede nebo vyjede samo
u okna spolujezdce to nejde, tam se musi spinac drzet porad

zadni svetla sviti i za jizdy, teda za jizdy jsem to nezkousel, ale zavrel jsem vechny dvere, nastartoval a pak zmackl to zadni svetylko a normalne se rozsvitilo, takze predpokladam, ze samotna jizda na to nebude mit vliv
jestli myslis ty zadni, tak to vyzkousim, ale rekl bych, ze to nepujde
neni tam zadny solo vypinac
ale vyzkousim otevrit zadni dvere a zmacknout to svetlo, jestli prestane svitit nebo bude svitit dal
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Dodo-multipla píše:
Globusman píše:A jde to světlo nastavit i tak, aby se ti nerozsvítilo, když otevřeš dveře???
Dodo-multipla píše:Bipower r.v. 2001
okno ridice pri podrzeni spinace sjede nebo vyjede samo
u okna spolujezdce to nejde, tam se musi spinac drzet porad

zadni svetla sviti i za jizdy, teda za jizdy jsem to nezkousel, ale zavrel jsem vechny dvere, nastartoval a pak zmackl to zadni svetylko a normalne se rozsvitilo, takze predpokladam, ze samotna jizda na to nebude mit vliv
jestli myslis ty zadni, tak to vyzkousim, ale rekl bych, ze to nepujde
neni tam zadny solo vypinac
ale vyzkousim otevrit zadni dvere a zmacknout to svetlo, jestli prestane svitit nebo bude svitit dal
Ked to má časový spínač tak ten je priamo vo držiaku žiarovky.
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

[quote="Globusman"]A jde to světlo nastavit i tak, aby se ti nerozsvítilo, když otevřeš dveře???

U mne to funguje tak, že vypínač, který je přímo v zadních světýlkách, ovládá tyto světla jen při otevřených dveřích, to znamená, že když otevřu zadní dveře, tak buď svítí, nebo nesvítí, podle toho, jak je zapnu. Napadlo mne, že by to šlo obejít tím, že vyřadím z funkce čidlo (ono je to v podstatě tlačítko) některých zadních dveří a tím se budou světla chovat jako při otevřených dveřích, to znamená, že půjdou "natvrdo" jen zapnout a vypnout bez ohledu na otevřené dveře.
Multi 1,9 JTd
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Normálne k stropnému svetlu idú tri drôty.Jeden je Plus.
Druhý Kostra-mínus.
A tretí od snímačov dverí.Ak chceš na tvrdo tak ti stačí ten drôt od snímačov dať na kostru.Ale skús vybrať svetlo a pozrieť či tam nemáš len spadnutý drôt alebo tam drôt niekto zabudol dať.Ak sú tri vývody a káble len dva, tak je to jasné.
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

takze multipla r.v. 2001
zavrene zadni dvere=svetlo v zadu nesviti (nastartovany motor)
pokud ted zmacknu zadni svetlo, zacne svitit, dalsim zmacknutim zhasne
druha varianta, otevrene zadni dvere=svetlo sviti
a sviti stale, kdyz svetlo zmacknu, stejne dale sviti, nevypne se
Padek
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2007, 21:53

Příspěvek od Padek »

Dodo-multipla píše:takze multipla r.v. 2001
zavrene zadni dvere=svetlo v zadu nesviti (nastartovany motor)
pokud ted zmacknu zadni svetlo, zacne svitit, dalsim zmacknutim zhasne
druha varianta, otevrene zadni dvere=svetlo sviti
a sviti stale, kdyz svetlo zmacknu, stejne dale sviti, nevypne se
Multipla r.v. 2004 uplne stejne, takze asi to driv bylo zapojene jinak....
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

A sjíždí vám přední okna až uplně dolu nebo uplně né???
joyo
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 zář 2006, 20:42
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

svetlá a okná

Příspěvek od joyo »

Svtelá vzadu mi fungujú tiež že svitia pri nútenom zapnutí alebo otvorení dverí. Pri otvorených dverách sa vypnúť nedajú. Predné ani zadné okná sa nedajú spustiť úplne.
2001, 1.9 JTD 81 kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“