fiat cinquecento

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
maarek
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 01 říj 2006, 12:45

fiat cinquecento

Příspěvek od maarek »

dobrý den nevíte někdo když mi u fiata cinquecento mlátí zadní kola ale ne vyloženě mlátí ale jen tak cvaká jak kdyby bylo něco volný v zadních kolech , když je to trochu naložený dělá to míň nemůže to být v uložení tlumičů?? děkuji moc za odpověd
Reklama
 

standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Nevím jak je to u cinquecenta ,ale na mojem puňtovi takhle cvakaly právě ty tlumiče.Měl jsem podezření na silentbloky zadní nápravy nebo ložiska v ramenech ,ale byly to tlumiče.Teda jeden.Vlez si pod auto nebo rukou chytni tlumič a někdo at ti pořádně propéruje zadek auta.Já jsem cítil to cvakání rukou.Originál plynové tlumiče na Punto Sachs byly v polsku levnější než u nás o 400kč kus.t.j.1100kč.Jinak mají většinou Delphi nebo Gabriely.Olejové by tě tam měly vyjít kolem 700kč kus.
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: fiat cinquecento

Příspěvek od Matesxxx »

No já mám cinqe a když mi to nějak takhle mlátilo tak to byly špatné silentbloky na zadních ramenech. Po ůpravě to bylo ok protože jsem nemohl sehnat ty silentbloky tak jsem tam vložil provrtanou kulatinu. Ten silentblok je totiž - rameno - guma ocel trubička v ní opět guma a zase ocel trubnička. Ta vnitřní guma byla vymlácená tak jsem jí celou nahradil trubičkou, kterou jsem si dělal na soustruhu. Jinak mi pak také hučelo zadní ložisko.
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

jo tak to si mi celkom pomohol..prave to riesim na mojom seiku a zalozil som v "seicento" o tom rubriku.
hele, tie silentbloky dnes ponuka viacero firiem..napr autokelly ale aj ine. nie som si isty,ale asi aj na cinque ide na kazde rameno 2ks?! je to tak? musel si pri vymena dat dole: koleso,naboj,tlmic?? alebo staci povolit sroby a vytiahnut tie gumy? dik.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Já měl dole uplně celá ramena. Sundal jem štít abych nemusel odpojovat brzdové trubičky a celé rameno šlo do svěráku a musel jsem to vymlátit docelal dost velkou silou.
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

myslis toto? dal si to bokom,aby sa nenamahali hadicky a potom si dal dole rameno? zverakov mam dost, von by som to snad uz dostal.
ide mi este o ten pocet..su obe na kazdom ramene identicke? Obrázek
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Ano tak to jsem přesně sundal abych nezničil hadičky a nemusel je odpojovat a pak už celé rameno šup ven, drží jen na tech dvou silenblocích a dál už víš jak postupovat.
trojka
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 09:35

Příspěvek od trojka »

Nahradit tenhle silentblok jen trobkou nestačí oprava bude jen dočasná. Jestli povolila guma tak většinou proto, že je zpuchřelá a bude se drolit dál.
Vyraž Raději celý sil. a nahraď ho silonovým pouzdrem jako se to dělalo u sportovních uložení(nechat vytočit včetně rozpěrné trubky). Není to drahé cca 500,- a pro tyto účely dost dobré.
Hlučnost se sice mírně zvýší, ale tuhost a přesnost uložení je perfektní. Funkce je při této opravě na hodně dlouho.
Uživatelský avatar
koubin
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009, 14:32
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat cinquecento

Příspěvek od koubin »

mi to taky klapalo kdyz sem nazul zimaky od stryka . . . a byla to upe banalni vec :lol: . . . zavazi mi klepalo o hadicku ktera vede do brzdy . . . stacilo to zlehka pritahnout eskapaskou k naprave a klapani zmizelo :D
snoopyna 8-) => cernobile cinque 0,9 ...
totalne prekopavam ...
mam nejake ND ;-) icq 287897599 ...
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“