Teplota motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pavel1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2007, 10:55

Teplota motoru

Příspěvek od pavel1 »

Palio Weekend 1.7TD mi ukazuje teplotu motoru max. do 1/5, do poloviny jsem ho ohřál akorát v kopcích Chorvatska. Napište prosím, jestli je to normální, abych nejezdil pod provozní teplotou. Dííík!
Reklama
 

vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

vacsinou mam rucicku cca 0.5 cm pod polovinou. Stred ukazuje obcas v zapche. Ale kurit zacina po 2/3 min. jazdy, takze asi je to Ok.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
assik
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 07 zář 2007, 10:24

Příspěvek od assik »

Není to v pořádku. Měl jsem podobný problém na 1.6 . Vyměnil jsem termostat cca 1200Kč a teď mám ručičku teploty přibližně v půlce , jak má být. Starý termostat nezavíral. :D
ASSIK
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

Ja mam rucicku tiez asi5mm pod stredom pri pomalej jazde vystupi aj nad pol.vtedy zapne ventilator.Ale termostat otvara a zatvara pretoze rucicka sa mierne pohybuje.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Tak jste mě před týdnem donutili vyměnit termostat,že má ohřívat do půlky(na 1.7TD)......po výměně se ohřívá cca do první třetiny....tudíž jsem měnil zbytečně.....TD a benzín je nejspíš rozdíl...topí po minutě jízdy
Noro
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 10 črc 2007, 19:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Noro »

Z ukazatele teploty motoru si nic nedělej. Já mám taky 1.7 TD a budík mi ukazuje maximálně do poloviny, kdy spíná ventilátor chlazení. Je to prostě Fiat a tam je občas problém z oxidací konektorů. Z tohoto důvodu to ukazuje jinak než by mělo.
Odpovědět

Zpět na „Palio“