TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
ultraknyst
Znalec
Příspěvky: 613
Registrován: 15 srp 2007, 08:49
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ultraknyst »

ja mam v gt svicky bosch super plus - itrium, srovnatelny s denzama, no a kabeli taky od bosche, ale na gt jsou krapet drazsi nez na 1,1 nebo 1,2 takze cena 2700 a to jeste se slevou, jinak 3400. jeste ze mam souseda ktery dela baterky
Los PUNTOs GeTos
Reklama
 

Alfi
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 01 lis 2007, 14:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfi »

Kable ti stacej obyc. rozdil mezi kusem za 200 a kusem za 800 na puntu fakt nemas sanci poznat.
MK 1, r.v. 1998, 55S (čili 176)
Je to červené, italské a žihadlo k tomu?
Tak to bude Fiat!
kozel
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 zář 2007, 17:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od kozel »

ja mam svičky NGK a kable s Auto kelly sadu za 700kc
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Příspěvek od Skiller35 »

ja som mal origo nejake crepy tak som si objednal denso iridium power a som s nimi velmy spokojny myslim ze lepsie sa uz ani kupit neda
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

Odporucam autodiely Femoto PEZINOK. Je to zastupenie Tesly Blatna na slovensku. Pred dvoma tyzdnami som u nich objednal sadu vysokonapatovych kablov na moje Punto II. Objednavka no problem, ze sadu si mozem pozriet na stranke Tesly-co sa aj stalo, cena 800 sk za sadu, pridu do troch dni. Nikto vsak nezavolal, tak som volal ja. KAZDY DEN JAK PAKO dva tyzdne s tym, ze zajtra,zajtra ...budu. Nakoniec prisli vcera. Predajca sa neunuval zavolat, ze ich priviezol-musel som volat zasa ja. Nechal ich v jednej predajni i ked sme boli dohodnuti ze ich prevezmem osobne. Ten pes vedel preco ich nechal na predajni :evil: Zajtra asi pojdem tam a vytasam ho s nimi. Ze ja pako som si ich nekukol skor ako som ich vyplatil :(
Horny kabel je podla nich to iste ako ten original pod nim. Podotykam, ze su zastupenie Tesly a nepredavali prvy kus.
Obrázek
Takze ak hladate rychlost a spolahlivost tak jedine Femoto Pezinok
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
kranky
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 led 2008, 22:35
Bydliště: BA / SVK

Příspěvek od kranky »

Sporting 1.2 píše:Odporucam autodiely Femoto PEZINOK. Je to zastupenie Tesly Blatna na slovensku. Pred dvoma tyzdnami som u nich objednal sadu vysokonapatovych kablov na moje Punto II. Objednavka no problem, ze sadu si mozem pozriet na stranke Tesly-co sa aj stalo, cena 800 sk za sadu, pridu do troch dni. Nikto vsak nezavolal, tak som volal ja. KAZDY DEN JAK PAKO dva tyzdne s tym, ze zajtra,zajtra ...budu. Nakoniec prisli vcera. Predajca sa neunuval zavolat, ze ich priviezol-musel som volat zasa ja. Nechal ich v jednej predajni i ked sme boli dohodnuti ze ich prevezmem osobne. Ten pes vedel preco ich nechal na predajni :evil: Zajtra asi pojdem tam a vytasam ho s nimi. Ze ja pako som si ich nekukol skor ako som ich vyplatil :(
Horny kabel je podla nich to iste ako ten original pod nim. Podotykam, ze su zastupenie Tesly a nepredavali prvy kus.[img]deleted[/img]
Takze ak hladate rychlost a spolahlivost tak jedine Femoto Pezinok

dik dobre vediet, tak ked sa budem ponahlat a hladat nieco tak jedine tam :-)

alebo ako sa povie, ked budem chciest sviecky do Diesla tak si ich tam objednam ...
MKI Punto 1,1i (55s) r.v. 97, 5dv.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Kaufik píše:Dnes jsme opět koupil NGK nedám na ně dopustt. měl jsem Brisk , BOSCHale jedýl vdržely a palily bez problému NGK BCPR6ES
Musim rict ze s ngk mam negativni zkusenost....sice ne v aute ale soused ji daval do krosky za neuveritelnej balik a vydrzela 1hod pak daval z5briska a ja meli sme ngk ve 4kolce vydrzela tam 4mes...pak sla z5 ta cinska kere je tam uz pres rok :roll: v aute sem nemel...
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Svíčky NGK, které jsem koupil s autem, letěly do popelnice v okamžiku, kdy jsem na nich uviděl nápis "Made in France" :evil:
Koupil jsem svíčky Bosch a hlavně nové kabely. Výrazně to pomohlo.
Punto 55S Mk I
Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Semo »

corleone píše:Svíčky NGK, které jsem koupil s autem, letěly do popelnice v okamžiku, kdy jsem na nich uviděl nápis "Made in France" :evil:
Koupil jsem svíčky Bosch a hlavně nové kabely. Výrazně to pomohlo.
BOSCH sú 4-kontaktné? Nerobia ti problémy? Lebo mne sa to zdá byť nejak horšie odkedy ich mám :roll:
Obrázek
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Ne, jsou to úplně obyčejné a letitou zkušeností na motorech Fire prověřené Bosch FR7DC+. Kontakty je na nich třeba sklepnout na 0,7 mm, z výroby se dodávají s 0,9 mm.
Punto 55S Mk I
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tak já mam s NGK jen pozitivní zkušenosti.Měl sem je i v Unu a teď v Puntu už dva roky a nikdy nebyl problém :wink:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... dnes jsem menil svicky NGK BCPR6E za NGK BKR5EZ ...
... stary maji nalitany cca 37000km ...
... je videt jak jsou opaleny takze nejvyssi cas na vymenu ...

... foto zde ...

http://onc.rajce.idnes.cz/Svicky/#album
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

onc píše:... dnes jsem menil svicky NGK BCPR6E za NGK BKR5EZ ...
... stary maji nalitany cca 37000km ...
... je videt jak jsou opaleny takze nejvyssi cas na vymenu ...

... foto zde ...

http://onc.rajce.idnes.cz/Svicky/#album
Tak jak pises...jen se divim, ze jsi tam mel ty predchozi. Je rozdil v teplote svicek a ty stare jsou studenejsi (cim teplejsi svicka, tim lepsi chladici charakteristika). Btw za kolik si je sehnal? Ja mel ty BKR5EZ za nejakych 109Kc/ks (kveten 08).
Podle fotek vsak jsou jeste dobre, ty NGK maji dobrou vydrz :)

Jeden priklad z praxe. Na Puntu (mam stejny typ jako Ty) a take i na Marei mam mit stejne svicky (BKR5EZ). Kdyz jsem zkousel davat vicebodove Brisky (mela to byt alternativa) na Mareu, tak slo poznat, ze auto nejezdilo jak by melo (cukani pri rozjizdeni-studeny motor, nekultivovanost chodu), kdyz jsem vymenil za ty origo-stare, pri prehozeni to vymizelo. Pak jsem tam dal nove a take i kabely od Tesly Blatna a je to ok.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... ty prvni me dali pred trema rokama podle katalogu ... patri ale do starsiho
punta 176 ...
... tyto jsem koupil na www.svickyngk.cz za 127kc kus ...
... byly nejlevnejsi co jsem sehnal ... v kamenym obchode chteli za 4ks necelyvh 700kc ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

onc píše:... ty prvni me dali pred trema rokama podle katalogu ... patri ale do starsiho
punta 176 ...
... tyto jsem koupil na www.svickyngk.cz za 127kc kus ...
... byly nejlevnejsi co jsem sehnal ... v kamenym obchode chteli za 4ks necelyvh 700kc ...
Jo to verim, stesti, ze mam celkem dobry obchod, tady u nas a zajimavou slevovou politiku :)
V kazdem pripade jsem se dival na ceny tech byvalych svicek a je tam uvedena cena 2,24US$....jsou to pekni vydridusi vsichni ti nasi prodejci.
Btw ceny veci v US, co jsem mel moznost porovnat pred mesicem, kdyz jsem tam byl, jsou uplne nekde jinde.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“