HELP - Vybíjení autobaterie

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No když sem byl na služebce a auto stálo pět dní, opravdu sem si myslel, že tam žádná baterie není, alarm auto odblokoval protože má asi vlastní zdroj ale pak už se nic nedělo :( Vyflusaná na total...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Tak si změř kolik ti bere naprázdno a zamčený auto. Nemusí to bejt nutně závada baterky. Nejčastěji bejvá špatně zapojený rádio...
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No, až zas tak moc se v tom nevyznám, ale udělal jsem test, baterii jsem odpojil, když jsem jezdil služebním, na 4 dni. Po zapojení jsem nenastartoval, nebylo to uplně vyflusaný, ale na start už to nedalo...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

proch píše:No, až zas tak moc se v tom nevyznám, ale udělal jsem test, baterii jsem odpojil, když jsem jezdil služebním, na 4 dni. Po zapojení jsem nenastartoval, nebylo to uplně vyflusaný, ale na start už to nedalo...
Tak to je jasné baterke už odzvonilo :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
marmor
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 28 srp 2006, 11:10
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marmor »

Tak bacha! Ja som mal svojho času úžasné problémy s vybíjaním baterky. Nebolo to ani autorádio ani zlý štartér ale ALARM! Ten som dal prehliadnúť až na poslednom mieste a musel ísť von. Samovoľne sa spúšťal, nechal blikať smerovky, osobne som to na aute nikdy nevidel, žeby šli smerovky ale ten maník z alarmov ma o tom presviedčal. Odpojil som alarm, vymenil baterku za novú a už žiaden problém podobného rázu. Tak aj tam možno hľadaj!!! Auto nie je staré je to r.v. 2001 t.j. 6 rokov a alarm je v prdeli? Asi hej možno nejaký kvalitnejší čmejd z Číny...
Punto II 1.2 8V 44kW ELX 2001
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

marmor píše:Tak bacha! Ja som mal svojho času úžasné problémy s vybíjaním baterky. Nebolo to ani autorádio ani zlý štartér ale ALARM! Ten som dal prehliadnúť až na poslednom mieste a musel ísť von. Samovoľne sa spúšťal, nechal blikať smerovky, osobne som to na aute nikdy nevidel, žeby šli smerovky ale ten maník z alarmov ma o tom presviedčal. Odpojil som alarm, vymenil baterku za novú a už žiaden problém podobného rázu. Tak aj tam možno hľadaj!!! Auto nie je staré je to r.v. 2001 t.j. 6 rokov a alarm je v prdeli? Asi hej možno nejaký kvalitnejší čmejd z Číny...
To ano ale proch píše že ju mal odpojenú a nenaštartoval .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Na ten alarm jsem před tím testem taky myslel, ale já tam mám dvoucestnej s pagerem, nedávno namontovanej,takže když by se samovolně spustil, začal by mě ten pager doma na stole hulákat...Ted mě napadlo, že když jsem onehdá tu baterku odpojoval, nenabíjel jsem ji odpojil jsem ji tak, jak jsem dojezdil...Zkusím to udělat ještě jednou,s plně nabitou, sundanou z nabíječky a uvidím,jenomže teď pořád jezdím, tak nevím, kdy se k tomu dostanu...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

No jak se teď ochladilo, tak mám taky problémy s baterkou. Mám tam nějakou Noname 36Ah. Ta už tam byla když sem auto kupoval. Kdžy bylo teplo nebyl problém. Teď když auto stojí týden, tak světla a všechno svítí, ale nenastartuju. Nemám centrál, el. okna prostě nic co by tak moc žralo. Autorádio mám sice zapojený aby hrálo i bez klíčku, ale nebyl s tím problém až teď. Takže uvažuju o nějaké nové baterce. Rozhodně ne už 36Ah. Co by jste doporučili?
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
havros
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2007, 12:02
Bydliště: Litoměřice, Ústí n/L

Příspěvek od havros »

Já mám 55Ah od Boshe a pasuje tam na milimetr přesně, jen je potřeba ji upevnit trochu atypicky :)
Admin SE-tuning.cz
Bylo:
Punto 1,1i (55s) r.v. 98, 3dv. hatchback
Nyní:
Hyundai i30 Made in CZ 1,4 80kW, Indigo Blue
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Varta, Bosch, Baner k jinejm nemám moc důvěru.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

asi pred 2 tyzdnami som rano nenastartoval - uplne vybita baterka, baterka uz ma 5 rokov tak som to hned zvalil na nu - nastastie som mal jednu cisto novu cerstvo nabitu (obidve VARTA Silver 44Ah) tak som ju vymenil a jazdil asi 2 dni potom som dal auto do garaze na tyzden. Ked som s nim potom chcel odist tak ma zarazilo ze som auto ani len neotvoril dialkovym nieto este nastartovat - uplne to vycucalo cerstvo nabitu novu baterku :(

stale to je vsak pre mna zahada, preco to robieva len obcas z casu na cas (uz sa mi to stalo asi pred pol rokom) a vzdy ked meriam odber na prazdno tak to vyzera byt v poriadku (0,02A max), svetlo v kufri zhasne ako ma a aj alternator ukazuje ze dobija ....

na diagnostike som s tym bol asi pred rokom a tiez nic neukazala ...

poradte niekto nieco lebo som uz dost zufaly :roll:
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
marmor
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 28 srp 2006, 11:10
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marmor »

TIP: Preklepni alarm! Mne vybíjal baterku alarm, puštal sa ako sa mu zachcelo a čisto náhodne, proste blbol.
Punto II 1.2 8V 44kW ELX 2001
volfik
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2008, 17:53

Příspěvek od volfik »

Já měl rozbitý spínač na pátých dveřích a zůstávalo mi svítit světýlko v kufru.To není nikde vidět.Zjistil jsem to když jsem se po tmě díval na auto a zahlídl jsem to okolo zadní sedačky.Problém byl se spínačem ,resp.s tím čudlem co je na dveřích. :D
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

alarm to asi nebude, lebo tam ziadny nemam a to svetlo v kufri som uz prezrel aj viac krat a vypina sa ako ma ... teraz napriklad uz zasa 2 tyzdne bez problemov ... par dni som nejazdil a baterka ako nova ... tak uvidime zas dokedy
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
dubovec
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2008, 13:19
Bydliště: Turany, SK

Příspěvek od dubovec »

So svojim puntikom som mal podobny problem. "Nieco" mi bolo schopne vybit autobateriu pokial som viac ako dva dni nejazdil tak, ze nepretocila motor. Baterku som nabil a zmeral prud ked boli vsetky spotrebice vypnute. Ampermeter ukazal 0.01A, takze super, asi bude chyba v baterke, mala uz 7 rokov, tak som kupil novu. Problem sa vsak opakoval aj s novou bateriou, za 4 dni bola vymlatena. Nabil som ju a pustil sa do merania. Hned po zalozeni som nameral v klude 0.01A, potom som vsak nastartoval motor a pustil radio, vypol motor a vypol radio. V klude som zrazu nameral 0.48A. Po odpojeni poistky radia som zistil ze bateriu vybija nove radio (Blaupunkt). Dlho som dumal nad riesenim, nakoniec pomohlo prerusit napajanie +12 cez klucik...
Fiat Punto II, 1.2 8v, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“