HELP - Zamrzlé tlumiče

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

white.rebel
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 29 pro 2005, 20:42
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

HELP - Zamrzlé tlumiče

Příspěvek od white.rebel »

Ahoj všichni mám nějaký divný tlumiče jak venku začne mrznout tak ztuhnou a jsou ůplně nadoraz dole a vůbec netlumí co mám dělat? Jaký tlumiče by jste mě doporučili na výměnu a kolik asi stojí?
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

To sem tedka resil takyyyyy!!!!! :D Zamrzly uplne nasracku. Uz sem se bal, ze se me to v nejake dire vyskubne z kastle... :-) A tak sem si koupil Kayaby, vymenil sem to a je to. Jeden stoji v Autobenexu 1700 Kč. Anebo si kup nejaky Alko, nebo Starline. Staci to taky, ale sou to klasicky obyc tlumice. Ty kajaby sou plynokapalinovy a fiataci a alfaromeisti me je jenom doporucovali.
Hustokrutost
ekr

Příspěvek od ekr »

Ahoj chtěl sem se ohledně těch tlumičů zeptat stalo se mi to taky že mi zamrzli,ale je to jen ráno,při cestě z práce 14.00 hod už jedou v poho dělají to jen přední,zajímalo by mně jestli je kvůli tomu musím měnit,je to přece jen extrémní počasí a ten olej asi ztuhne tak že se seknou,ale v létě by to mnělo být v poho co vi na to?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No ty moje pak jak rozmrzly, tak kdyz sem propruzil, tak se to houpalo jeste pul hodiny... :-D Vono je evidentni, ze sou ty tlumice origos... Protoze originalni tlumice sou delany na italii, ne na seversky staty... ;-) Je fuckt, ze na jare rozmrznou. Ale bacha na to, jak sou zmrzly, tak to nepruzi, vletis do diry a vyrve se ti to z ulozeni, nebo se vyku*vi to horni lozisko na tlumicu... Ja sem to urychlene vyměnil a je klid.
Hustokrutost
Jogurt
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2006, 12:21

HELP-zamrzle tlumice

Příspěvek od Jogurt »

tos měnil všecky čtyři?I se stabilizatorama?A je ten druh cos tam nacpal tuhší než origoš?Ty origoš se mě zdajou moc měkké :?
mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

Už jsem se bál, že mám nejzlobivějšího Punťu v Čechách.
Mě se to stalo taky, chvílema bylo auto nad silnicí. :mrgreen:
Fiat Punto 60sx
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: HELP-zamrzle tlumice

Příspěvek od lacin »

Jogurt píše:tos měnil všecky čtyři?I se stabilizatorama?A je ten druh cos tam nacpal tuhší než origoš?Ty origoš se mě zdajou moc měkké :?
Proc bych menil stabilizatory???? Zadni tlumice mam v pohode, me zamrzaly predni. Takze jenom predni. (a na vic ani nebyly prachy) Jestli sou tuzsi, to nevim, myslim, ze sou tak akorat. Ty moje stary byly v riti, takze o tuhosti nemohla byt rec. A jak je origos, to nevim. Ale ja to nemam na origos pruzinach, takze tezko soudit. A jestli chces neco vedet o tech tlumicich, tak si najdi na netu vykladani o Kayabach.
Hustokrutost
audinka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 úno 2006, 13:28

Příspěvek od audinka »

Ahojky tak to jsem si oddychla, že to nedělá jen mě.Je to hrozný myslela jsem že se mi zo auto rozsype, ale vydrželo.Je to tou zimou podle mě to vydrží a jak bude teplo, tak to bude zasedobrý.Já když, jedu tak se to za chvíli trochu upraví.Musíme vydržať
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Zrovna vcera sem videl Punto, jak skakalo po silnici. Kdyz byl vetsi hup, tak dokonce byly kola 5 cm nad silnici. A to uz je nebezpecny. Nejenom z hlediska prilnavosti k silnici, ale fakt se to muze vyskubnout z kastle...
Hustokrutost
Tomáš Hejl
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2006, 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Hejl »

Jéjda tak já se teda taky přidám zamrzlé tlumiče to bylo moje děs-běs někdy to bylo opravdu o držku. Chce to určitě vyměnit může jít taky o netěsnost tlumiče opotřebením a následné zatečení vody nebo stačí vlhkosti a zatuhnou jak čert.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Je to tak!! Kdo jeste nema vymeneno a ma tam origose, tak vymenit, sic si vymlatite v tom lepsim pripade zuby.
Hustokrutost
Laco
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2006, 16:13
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laco »

Zdravím vespolek. Někdy před pár dny jsem konstatoval,že Puntík nějak zvláštně skáče. Pak se to jako trochu upravilo, ale dnes jsem nemohl jet ani 40 km/hod. , jak to skákalo. Tak jsem to konzultoval s kolegou, který tvrdí, že odešly tlumiče nebo zamrzly. Dal jsem auto do teplý garáže, tak jsem zvědav, jak dopadnu. Venku pár dni mrzne, přes noc kolem -8 a ve dne kolem -3 stupňů. Je to takový suchý mráz, že ani nemusíš škrábat okna. Zítra budu chytřejší, proč vlastně skáču.
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Určite ti zmrzli, to sa stáva. Už sa nám to stalo doma asi dvakrát za tých 11 rokov čo má otec Puntíka. Ale vždy bolo myslím viac ako -15
Laco
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2006, 16:13
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laco »

Ahoj. A co myslíš? Punto bude mít letos 10 let. Byly i větší zimy a nic. Je to zralý na výměnu tlumičů nebo se někde něco přetěsní?
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Podle mě a mojich zkušeností a kamarádů z okolí jak zamrznou tlumiče tak výměna a basta.
Zamrzá to protože netěsní a dostala se tam voda která zmrzla a tlumič nefunguje.
A přetěsnovat tlumič resapektive ho opravovat tak to opravdu já asi nikdy nééé.
Myslím že to nestojí zato rozebírat ,teda kromě nějakých tuning drahýh to potom už asi jo.
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“