DISKUZE - Měření Emisii

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
jookas
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 lis 2007, 19:03
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - Měření Emisii

Příspěvek od jookas »

Tatko má punto 1,1 r.v. 98 a dnes neprešiel emisnou kontrolou, že sú vysoké emisie CO, sviečky a vzduchový filter boli menené ani nie pred pol rokom a pred dvomi dňami bola menená aj stredná a koncová časť výfuku, čím to ešte môže byť, že sú vysoké emisie.
Fiat Punto 98 1,1 40kW ==>> Fiat Bravo 98 1,9TD 55kW
Reklama
 

havros
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2007, 12:02
Bydliště: Litoměřice, Ústí n/L

Příspěvek od havros »

Katalyzátor?
Admin SE-tuning.cz
Bylo:
Punto 1,1i (55s) r.v. 98, 3dv. hatchback
Nyní:
Hyundai i30 Made in CZ 1,4 80kW, Indigo Blue
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Nebo špatná směs a špatný spalování
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
jookas
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 lis 2007, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jookas »

no kua dufam ze katalyzator nie, ako sa to da zistit ci je ok ci ko? a spatna zmes a spatny spalovani je fakt odpoved, to mi vela pomohlo, to viem aj sam, ale v com moze byt spatne.
Fiat Punto 98 1,1 40kW ==>> Fiat Bravo 98 1,9TD 55kW
jerry k
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2007, 21:33
Bydliště: Nitra, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry k »

ja by som ti povedal asi tak ze chod na ine stredisko emisnej. my sme v parte traja puntaci, nase auticka su vsetko dovozy v nie prave najlepsom technickom stave, a vsetci sme mali vysoke ci nizke emisie a chlapik sa v tom tolko babral az mu tie spravne hodnoty vysli. robili sme si ek vo vrabloch.
Fiat Punto ´96, 55kw
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Asi bohatá směs.Ale souhlasim s Jerrym.Měřící přístroj se dá nastavit tak že ti ukáže hodnoty novýho auta.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

S největší pravděpodobností je v háji lambda sonda nebo řídící jednotka.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

A to ti nepovedali prečo to neprešlo? Lebo pokiaľ viem, tak väčšinou vedia z nameraných hodnôt povedať, čo je nefunkčné, či lambda, alebo katalyzátor. Ale inak sa tomu netreba čudovať, ak niečo odíde... väčšina ľudí čo s týmito vecami pracujú, tak hovoria, že katalyzátor má vo väčšine prípadov životnosť 100 - 170 tis. km, lambda nevyhrievaná 50-80, vyhrievaná 100-160... aspoň tak už som to viackrát počul a čítal... a samozrejme je tu aj pár vecí, ktoré dokážu odpáliť aj novú lambdu alebo katalyzátor....
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Punto 1,1 a EK

Příspěvek od majco »

jookas píše:Tatko má punto 1,1 r.v. 98 a dnes neprešiel emisnou kontrolou, že sú vysoké emisie CO, sviečky a vzduchový filter boli menené ani nie pred pol rokom a pred dvomi dňami bola menená aj stredná a koncová časť výfuku, čím to ešte môže byť, že sú vysoké emisie.
V prvom rade skús auto poriadne prebehnúť a riadne zahriať aby aj výfuk sa riadne zohrial a aby ho riadne prefúklo a potom skús znova emisnú ! Ak jazdíš na spotrebu alebo ak to moc nenahánaš poprípade ak jazdíš krátke trasy tak sa to nejak zanesie a nemá to tie správne emisie . Mne to poradil človek čo robil emisné a fungovalo to vždy pokial na aute už fakt nebolo niečo v háji !!
A tak isto pozor na deravý výfuk
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
netpumper
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 22 srp 2007, 16:12
Bydliště: Slovensko - Trnava

EK

Příspěvek od netpumper »

No caute ked už tak polemizujete o tej emisnej mohli by ste teda aj mne niečo poradiť. Bola som na kontrole ako každý iný prejsť som prešla s tým že mi doporučil aby som dala vymeniť nejaké uhlíky či uhlovodíky , lebo aby som nebola prekvapená ak mi odide katalyzátor. Ked som to spomenula dvom mechanikom tak na mna pozerali že čo tým ten s emisnej myslel, takže ostala som na pochybach, že vlastne neviem ako dalej. :roll: :roll:
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: EK

Příspěvek od vejvy.f »

netpumper píše:No caute ked už tak polemizujete o tej emisnej mohli by ste teda aj mne niečo poradiť. Bola som na kontrole ako každý iný prejsť som prešla s tým že mi doporučil aby som dala vymeniť nejaké uhlíky či uhlovodíky , lebo aby som nebola prekvapená ak mi odide katalyzátor. Ked som to spomenula dvom mechanikom tak na mna pozerali že čo tým ten s emisnej myslel, takže ostala som na pochybach, že vlastne neviem ako dalej. :roll: :roll:
Myslel možná aktivní uhlí, ale nechápu proč by se mělo měnit.
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“